Kopya Korumalı Cd ile İlgili İki Sorun

Bu konuyu okuyanlar

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
şimdi elimde bi tane kopya korumalı cd var.ben bunları clone cd ile kopyaladım.ama tabi ki cd nin içini değil cd yi olduğu gibi kopya koruması ile yani kopyaladım.img olarak kopyalandı.ilk sorum ben bunu w7 de disk yansımasını yaz kullanarak kopyaladığım cd gibi olacak şekilde cd ye yazabilir miyim?
ikincisi orjinal cd nin içindeki mp3,track vs dosyalar görünmüyor sadece cda formatında bi liste var cd ye tıklayınca media playerden dinliyorum.ben dinlediğim bu kısımların ana dosyalarını kopyalamak istiyorum.yani normal bi cd nin içinden mp3 kopyalamak gibi.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Trackları kopyalayamazsın, denersende 1 kb lık kısayol oluşturur. converter ile mp3 yapabilirsin. WMP ile Wmv olarak kopyalayabilirsin. Bunu yapabilmen içinde sanal sürücü kurup CD'yi içine yerleştirmen gerekir. CD ye de yazabilirsin sorun olmaz. Eğer elinde RW CD varsa önce ona dene, CD boşa gitmesin :)

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Trackları kopyalayamazsın, denersende 1 kb lık kısayol oluşturur. converter ile mp3 yapabilirsin. WMP ile Wmv olarak kopyalayabilirsin. Bunu yapabilmen içinde sanal sürücü kurup CD'yi içine yerleştirmen gerekir. CD ye de yazabilirsin sorun olmaz. Eğer elinde RW CD varsa önce ona dene, CD boşa gitmesin :)
evt kısayol oluşuyo ama tabi çalışmıyo.mp3 nası yapacam ben.sanal cd yapıp clone cd den aldığım imajı açtım ama dedim ya o da korumalı olarak kopyaladığı için bi fark yok normal cd den.neyse ben img yi orjinal cd gibi yazabilirim demi.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Tabi kaybın en fazla 1 Cd olur :) İmajını alabiliyorsan yazarsın da.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
CD içeriğini track# şeklinde görebilirsin ama kopyalayamazsın, yani Windows aracılığı ile. Amacın bu CD içeriğini mp3'e çevirmek mi?
Buraya bir bak...

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
CD içeriğini track# şeklinde görebilirsin ama kopyalayamazsın, yani Windows aracılığı ile. Amacın bu CD içeriğini mp3'e çevirmek mi?
Buraya bir bak...
ya hocam neye çevirirsem çeviriyim.benim amacım bunun imajlı halini almak değil.normal bilgisayara kopyalamak.sonra kafama göre içinden silerim ekleme yaparım bi cd hazırlarım.imaj olunca bu mümkün olmuyor.ister track olsun mp3 olsun avi olsun format önemli değil.

ÇÖZÜM:MEDİA PLAYER'I AÇIN AYARLAR KISMINDAN SEÇENEKLERDEN MÜZİK KOPYALAMAYA GİRİN.CD Yİ TAKIN MEDİA PLAYER DA ÇALMAYA BAŞLAYIN.AYNI ANDA YUKARIDAKİ İŞLEMLERİ YAPIN.İKİ SEÇENEK GELECEK ORDA KOPYA KORUMASINI KALDIR DEYİN VE CD Yİ KORUMASIZ EN YALIN HALİYLE KOPYALAYIN.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende bir crysis diski var ama kopya korumalı kopyalayamıyorum beniokusunda da kopyalayın ve kurun yazıyor:angry::crying::hammer::mad::glare::cursing:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cd yi tak.. sonra cd yi aç... daha sonra gizli dosyaları gösteri seç ve alt taraftan korunan sistem dosyalarını gösterme deki tik işaretini kaldır... cd deki bütün dosyaları görürsün....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dvd den dosya kopyalıyacagım bilgisayara olmuyor. Dosya salt okunur olarak kaydedilmiş. Dvd dideki dosyanın salt okunurlugunu nasıl kaldırabilirim.