Kopya çekme :D

Bu konuyu okuyanlar

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Evet arkadaşlar herkez buraya kendi kopya çekme taktiğini yazsa kötü mü olur :D hem yararlanırız ben yazıyorum
genelde sınavdan 1-2 gün önce hoca sınav kağıtlarını masanın üstünde tutar çıkışta dolaba kilitler hoca çıkmadan önce cebimize ve akradaşlarımızın cebine birer tane dosya kağıdı katlayıp koyuyurouz ardınan hocanın yanına gidip tuvalet izni sitiyoruz hoca o arada kağıtlara bakıyodur bizde o arada 1. soruyu itinayla aklımızda tutup kağıda yazıyoruz ardınan 4 arkadaşımız daha izin istiyoruz verip vermemesi önemli değil nasıl olsa biz soruya baktık sıradada yazabiliriz :D ancak izin isteme üst üste olmasın yarım saatte bir
önemli not:Arkadaşlar sakın bunu sınav arifesi yapmayın çünkü ertesi günde diğer sorular için öğretmenin yanına gidicez :D

Slokr

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
hiç önceden kopya hazırlamadım hoca kağıt dağıtıyor brdan burdan çıkcak diyor sınavda açıyorm dizlerimin üstüne defteri çevir allah çevir bide arada kalemi bırakıyorum moralim bozulmuş gibi ellerimi yüzüme kapatıyorum ama sınav kağıdınıda görebilecek şekilde kapatıyorum ve baş parmağımız ve işaret parmağımız arasından gözlerimizi şaşı yaparaktan kopyamızı çekiyoruz Denenmiştir %100 çalışıyor :mrgreen:

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
A-B sıralaması yapıldığında çapraz kağıt değiştir(Hemen adını bile yazmadan)
Böylelikle yanındaki ile aynı kağıda sahip olur rahat edersin.
Pc sınavınız varsa kod felan yazıyorsanız derste yapılan örneklerin hepsini derleyip
ağ'a at ordanda tüm Pc lere çekin :D
Kopya kağıdı:Genelde çalışmak için kızların yazdığı 4 sayfalık kağıtları yarım sayfaya düşürmek sınavda bakmak :D
Yada artık usta oldum diyosan o 4 sayfalık koca koca kağıtları at ceketinin cebine(Ben öyle yapıyorum en zahmetsizi:D)

LiLaPaPia

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1.Öndeki sıranın arkasına yazılarak çekilir
2.İlinde ikea olanlar bilir küçük ikea kalemlerini falçata ile kazır üstüne yazarız
3.Tombo uç alırız ve o boyutta kağıt keserek kutunun içine yerleştiririz siyah olmasından dolayı kutunun,belli olmuyor :)
ve son olarakta apple marka 1 alet :D touch olsun iphone olsun mükkemmel kopya araçları yakalansan bile hocam saate bakıodum dersin.... :D

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
A-B sıralaması yapıldığında çapraz kağıt değiştir(Hemen adını bile yazmadan)
Böylelikle yanındaki ile aynı kağıda sahip olur rahat edersin.
Pc sınavınız varsa kod felan yazıyorsanız derste yapılan örneklerin hepsini derleyip
ağ'a at ordanda tüm Pc lere çekin :D
Kopya kağıdı:Genelde çalışmak için kızların yazdığı 4 sayfalık kağıtları yarım sayfaya düşürmek sınavda bakmak :D
Yada artık usta oldum diyosan o 4 sayfalık koca koca kağıtları at ceketinin cebine(Ben öyle yapıyorum en zahmetsizi:D)

bilgisayar labaratuarında sınav olduğumuz zamanlar için hazırladığım bir yazılım vardı.

yazılıma istenilen word dosyası yüklendikden sonra ekranınızın brightness ve contrast değerlerini görebildiğiniz minimum seviyeye indiriyorsunuz. ardından yazılım sayesinde ok tuşları ile navigasyon, space ile açma kapama bunlar dışında başka bir tuş ile programı komple kapatabiliyorsunuz. ekranın power ışığınıda siyah bant ile kapattınızmı güzel güzel görüyordunuz işinizi.

allah yazılımcının bileğine zeval vermesin :D

muhosoft

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sınavda orta sıralara geç son aç defteri kitap yaz kaç

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
ıkea olayı güzel oluyor denemiştim bikere ama en kolayı evde bir kağıda kopya hazırlıcaksınız yazcaksınız ona herşeyi sonra sınavda üzülüyormuş gibi yapıp çantadan su alma bahanesiyle çantayı açıyoruzz aaaaa bütün yazılar önümüzde :D

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Hadi Canım :w00t:

Ben Kopya İçin Çok Uğraşmam Alırım Kağıdı Koyarım Cebime Hoca Baska Tarafa Gidince Açar Bakarım :D:w00t:

Cidden, kimse inanmıyor ama gerçek bu. Hayatımda her zaman doğru olmayan şeylerden uzak durmaya çalıştım. Zaten kopya çekmeye ihtiyacı olan biri olmadım hiç, belki de bunun etkisi vardır.

İngilizce sınavlarında kopya veriyorum ama. Zaten istemesem de alıyorlar. Yine de vermeme taraftarıyım, o sebeple 10 dakikada bitirip veriyorum kağıdı.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Yuh bee herkes kopyacı(sahtekar) çıktı :S

dallas44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimki klasik bizim okulda sınav saatlerinde sıraları tek sıra haline getiriyoruz.En önde olduğum için duvar dibine kadar gidiyorum.Duvara yazıyorum kopyalarımı ve yazıya dik açıdan bakmadıkça gözükmüyor.Öğretmenlerde hiçbir şey anlamıyor.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Kendimi derse verdiğim için kopyaya hiç ihtiyaç duymazdım. :) Bunun faydasını da çok gördük zaten. :)

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
kopya işini fazla beceremem ama lisede almancadan o kadar nefret ediyordum ki bi degisik kalemim vardı.O kalemle oynarken üst taraafından siyah cubuk cikiyordu ona yaziyodum der dasli kelimelri 20 puan garanti oluyodu. ondan baska nerdeyse baska cekmedim ama baskalarina verdim

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Test usulü sınavlarda uyguladığımız sistemdir kendileri.
baş parmak onluk,işaret parmağı birlik anlamındadır.örneğin başparmağımı iki kez,işaret parmağımı 4 kez kaldırdığımda 24.soruyu sormuş olurum arkadaşıma.Cevabı da yine benzer yöntemle;bir parmağını gösterirse cevap a,iki parmağını gösterirse cevap b üç parmağını gösterirse cevap c şeklinde devam eder.Oturduğunuz yerler önemli tabi grup varsa eğer kim hangi grupda bunlara sınav başlamadan bi ayar çekmek lazım.
Bizim Üniversitedeyken sık sık uyguladığımız bir yöntem,arkadaşına anlamadım diye böğürmessen yakalanma riski %0 :)

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
birde bi anımı anlatmak istiyorum bi gun yine böyle ingilizce sınavındayiz arkamdaki arkadas bi soruyu soruyo ben umursamadıydım cunku hoca bilebile kazık yaptıydı arkadasın sordugu soruyuda yapmisim ama sinirim bozulduydu cevap vermiyodum duymamazliktan geliyodum herkes hocaya isyan ediyodu zor felan arkadaki arkadas sorup duruyo susmuyo bende sınıfınortasında emirdag iste lan emirdag dedim hoca nediyosun olum sen dedi mmlektimi söyluyorum hocam sinirim bozuldu bende ah emirdagda olsam şu an diyodum

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Yazıyoz iyide yazmasak daha iyi hocalar görüyo ona göre önlem alacaklar şimdi :D:D

Nisanci93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk önce gerekli metin hazırlanır . Word ile sayfanın 1/10'u olacak şekilde küçültülür. En az 3 farklı yazı rengi kullanarak kopya özeti hazırlanır. Arkalı önlü 1 sayfanın içeriğini sığdırmış olursunuz. Sonra makasla kesilir. Arkalı önlü bantlanır. Bu sırada aynı boyutta bir tane daha hazırlanır oda bu iki kağıdın arasına sıkıştırılır. Bu sayede 1,5 sayfalık kopya hazırlamış oluruz.

axxeqr

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
bencede bu konu kilitlenmeli:D

_HaMza_

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Teknoloji sağolsun ilk önce güzelce büyük harflerle bi kağıta elimle yazıyorum sonra kağıtı yazıcıda küçültüp yada kırtasiyeye götürüp avucuma sığıcak şekilde küçültürüyorum sonra sınavada rahat rahat çekiyorum.:thumbup::thumbup:
Birde geçen koluma yazdım çok etkili bir yöntem bir parmağımı masanın üstüne koyuyorum böylece hoca elini aşşağıdan kaldır demiyor kolumu açıyorum hoca gelincede kolumu aşşağı indirdiğim gibi kolum kapanıyor.:4::4::4:

SaMaRRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben(ve bütün sınıf) ortaokulda iken iyi kopya çekmişizdir. kopya çekme amacımız kopyaya ihtiyacımız olduğundan değildi!(zira en zeki ark. bile çekiodu). hocayı sevmediğimiz için özellikle kopya çekioduk(tabi herkes bu mantıkta değildi :)). sorunun cevabını bilsem bile sadece daha düzgün yazmak için bakıodum kopyaya.

gelelim yöntemlere:

1-demir kayışlı klipsli saatler varya, onun klipsi içine ufak bir kağıt katlanıp koyulabilir(sınav başladıktan biraz sonra kağıt saatten çıkarılıp kolun altına konur. gerektiği kadar bakılıp yazılır:))

2-kağıt katlanıp kemerin tokasının arkasına sıkıştırılır(sınavda hafiften pantolonu düzeltirmiş gibi yaparak kağıt çıkarılır ve hemen bacağın üstüne konur. ceketle üstü örtülüp açılabilir)

3-benden asla kopya çekemezsiniz diyen hocada bir tam sayfa ile kopya çektim :) oda beceri ister ve hocasına göre değişir(nabza göre şerbet olayı :))

NoT1:asla mat ve fen derslerinde kopya çekmedim. fakat mat.ta kopya verirken yakalandım.(kopya çekerken hiç yakalanmadım).

NoT2:lisede daha iyi hocalarım vardı. ortaokuldan sonra kopyaya tövbe ettim :) o zamandan beri elimi sürmüyorum(hatırlama amaçlı bişeyin baş harflerini bile yazmıyorum).

benim için kopya sadece ortaokula özeldi. oda sevmediğim hocaların ağıor basmasından. lisede hoca ile biraz daha iyi oluyor aranız. artık size gençsiniz diye yaklaşıyorlar. hem yolun sonunda öss var! o yüzden tavsiyem lisede hiç bulaşmayın kopya işine. lisede kopya ile ilerleyen en iyi ark. bile(ki geçer not almak için uğraşıyordu) lise3 te sınıfta kaldı(4 yıllık sistemin ilk öğrencileriydik). şimdi üni.deyim. ve tavsiyem kopyaya fazla bulaşmayın.

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Kopya olayını RESMEN yasallaştırıyorsunuz. İnanamıyorum sizlere. :) Bravo Türk Gençliği, özür dilerim Atam. Yetişmesini istediğin Türk Gençliği (!) gibi olamıyorum.

SaMaRRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kopya olayını RESMEN yasallaştırıyorsunuz. İnanamıyorum sizlere. :) Bravo Türk Gençliği, özür dilerim Atam. Yetişmesini istediğin Türk Gençliği (!) gibi olamıyorum.

birde diğer açılardan bakmayı dene:

doğru cevabı yazdığın halde not kıran hoca gördüm ben(nedeni soruda istemediği birşeyi yazmamamdı!). aynı cevabı veren 2 kişinin farklı notlar aldığını. hatta hocanın kendi hazırladığı cevap kağıdı ile çeliştiğini gördüm.

üni.de mat ta 4 sayfayı ful doldurduğun ve doğru cevapların olduğu halde 02 aldığımıda biliyorum. hoca seni büt.e bırakıp okuduğu büt kağıtlarından para kazanma düşüncesinde. nedeni ise yeterli maaş verilmemesi.(çokta haksız sayılmaz.)

şunu unutma ki "BALIK BAŞTAN KOKAR" eğitim sisteminin hepten yanlış olduğu ortada(iyileştirme yapmaya çalışıyorlar şimdi). öğretmenler hak ettiği maaşı alıyormu sence? bizi ATA mıza şikayet etmeden önce bir düşün bunları.

yanlış sistemin yanlış öğrencileri olur. eğitim kişilerin geleceğini etkiler. yanlış eğitim kötü gelecek demek değilmi? tabi birey olarakta bu yanlışlar içindeki doğruyu bulmamız gerekir. bende bu yüzden ortaokuldan sonra kopya çekmedim, çekmiyorum, çekmiyeceğimde.

ama tüm etkenleri göz önünde bulundurduğumuzda burda tek suçlu bireyler değil! bunu unutma! ve öyle şikayet et bizi ATA mıza!

kırıcı lafım olduysa affola...söylesin düzelteyim yazımı.

ekleme: lisede mat hocam(üni. mevzunu) "kopya öğrencinin silahıdır, kullanır!" derdi. ama ben dediğim gibi ortaokuldan sonra kullanmadım.

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Bravo Milli Eğitim! Atatürk'ün yapılmasını istemediği gibi eğitiyorsun gençleri. Hepsi adeta fabrikadan çıkmış gibi. Bu düzenin bir parçası olmak istemeyince mecbur kopya çekiliyor.

ekleme:

doğru cevabı yazdığın halde not kıran hoca gördüm ben(nedeni soruda istemediği birşeyi yazmamamdı!). aynı cevabı veren 2 kişinin farklı notlar aldığını. hatta hocanın kendi hazırladığı cevap kağıdı ile çeliştiğini gördüm.

Aynen. Sırf "yorumunu beğenmedim" deyip doğru soruya 3 puan veren hocalara sahibim. 100 beklediğim sınavdan 60 alıp kağıdıma baktığımda, (sınav 3 bölümnden oluşuyor 40-30-30 puan) alttaki iki bölümü toplayıp 60 aldın diyor adam. E hocam üstteki 40'ı toplamamışsınız dediğimde hocanın cevabı; "olur öyle"

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
birde diğer açılardan bakmayı dene:

üni.de mat ta 4 sayfayı ful doldurduğun ve doğru cevapların olduğu halde 02 aldığımıda biliyorum. hoca seni büt.e bırakıp okuduğu büt kağıtlarından para kazanma düşüncesinde. nedeni ise yeterli maaş verilmemesi.(çokta haksız sayılmaz.)

şunu unutma ki "BALIK BAŞTAN KOKAR" eğitim sisteminin hepten yanlış olduğu ortada(iyileştirme yapmaya çalışıyorlar şimdi). öğretmenler hak ettiği maaşı alıyormu sence? bizi ATA mıza şikayet etmeden önce bir düşün bunları.

yanlış sistemin yanlış öğrencileri olur. eğitim kişilerin geleceğini etkiler. yanlış eğitim kötü gelecek demek değilmi? tabi birey olarakta bu yanlışlar içindeki doğruyu bulmamız gerekir. bende bu yüzden ortaokuldan sonra kopya çekmedim, çekmiyorum, çekmiyeceğimde.

ama tüm etkenleri göz önünde bulundurduğumuzda burda tek suçlu bireyler değil! bunu unutma! ve öyle şikayet et bizi ATA mıza!

kırıcı lafım olduysa affola...söylesin düzelteyim yazımı.

Yanlış sistemi sen kır o zaman!

Anadolu Öğretmen Lisesi'nde okuyorum. 60 kişiyiz dönemimde, en az 10 tanesi öğretmen olacak. O 10 tanesi kopya çekmese, Türkiye'de 196 tane Anadolu Öğretmen Lisesi var, hepsinde 10'ar kişi kopya çekmese ve böyle büyüse; 1960 kişi yapar. 1960 öğretmen, her ile 10 tanesi atansa, her ilde 10 okulda 10 sınıfa kopyanın yanlış olduğunu öğretse; bu dediklerim en az 5-6 yıl içinde olur ve o bahsettiğin yanlış sistem de böylece kırılır.

Kusura bakma ama bahanen bu olamaz. Dediğin şeyleri ben de yaşadım. Kendi cevap anahtarını öğrencilerden birinin diye okuyup 63 veren hocalarım da oldu benim.

BU BAHANE DEĞİLDİR!

Ve evet, şikayet ediyorum bu durumu ATAmıza. Çünkü gidilen yol, istenilen yol yani doğru yol değil...

SaMaRRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yanlış sistemi sen kır o zaman!

Anadolu Öğretmen Lisesi'nde okuyorum. 60 kişiyiz dönemimde, en az 10 tanesi öğretmen olacak. O 10 tanesi kopya çekmese, Türkiye'de 196 tane Anadolu Öğretmen Lisesi var, hepsinde 10'ar kişi kopya çekmese ve böyle büyüse; 1960 kişi yapar. 1960 öğretmen, her ile 10 tanesi atansa, her ilde 10 okulda 10 sınıfa kopyanın yanlış olduğunu öğretse; bu dediklerim en az 5-6 yıl içinde olur ve o bahsettiğin yanlış sistem de böylece kırılır.

Kusura bakma ama bahanen bu olamaz. Dediğin şeyleri ben de yaşadım. Kendi cevap anahtarını öğrencilerden birinin diye okuyup 63 veren hocalarım da oldu benim.

BU BAHANE DEĞİLDİR!

Ve evet, şikayet ediyorum bu durumu ATAmıza. Çünkü gidilen yol, istenilen yol yani doğru yol değil...
keşke hocaların öğrencilere "kopya çekmenin kötü olduğu"nu öğretmelerine gerek kalmasa.bu benimde en büyük temennim ama sistemde çok doğru işlemiyor.(bahsettiğim yanlış sistem kopya çekilmesi değil! eğitim sisteminin kendisi. buna öss de dahil).

çok iyi çalıştığım sınavdan zarzor geçer not aldığım oldu. buna karşın hocaya hemen sınavdan sonra bana sözlü yapın,şimdi bile sözlü olurum. desemde hocam yok olmaz demiştir. geçer notla idare etmek zorunda kalırsın.

ayrıca daha öncede dediğim gibi kopya çekmemin en büyük nedeni hocamın kötü olmasıydı! doğru düzgün-etkin bir ders anlatamayan hocanın sınavındada kopya bol olur!!

bu sistem elbet kırılır. dediğim gibi şimdi yavaş yavaş eğitime önem vermeye ve düzenlemeler yapmaya(bazılarını yanlış bulsamda) başladılar. en azından işin bir ucundan tutuluyor. umarım sonunda güzel şeyler olur.

bir ek daha: daha etkili ders anlama ve anlatma yöntemleri var. bunların kitapları var. lisede saçma rehberlik dersi koyacaklarına, öğrencilere dersi daha etkili anlama ve öğretmenlerede dersi daha etkili anlatmayı öğretseler süper olur. o zaman kimsenin kopyaya ihtiyacı kalmaz.

hoca derse gircek,kitaptan okuyup gitcek. yada full yazı yazdırcak. yada durmadan bişiler anlatcak.. kimse 45dk kadar uzun bir süre buna dayanamaz(dersteki herşeyi öğrenemez). burda iş biraz hocaya düşüyor derse ilgi çekicek.

misal: lisede fen sınıfı olduğumuz halde felsefe dersi vardı(çok ilgili bir alan.bilimi tam olarak kabul etmeyen bir ders) ve bizim işimiz ilerde bilimle alakalı olacak :) komik değilmi?:)[tabi bir genel kültürdür.bizde dinledik dersi].hoca derse ilgi çekmek için "platon gay" dedi(gerçek olmasa demezdi.buda dersin magazin yönü demişti:)). tabi herkes güldü ve dikkati derse çekti. şuan bile platon un felsefi görüşünü hatırlıyorum.

bir kez felsefe kitabını okuyarak yazılı çalışayım dedim beynim kilitlendi. hocada bu yılki felsefe kitabının kötü olduğunu söylemişti. neyse ki sonra hoca ile konuşup sadece kitaptan önemli yerlerin altını çizdik. öyle olunca kitap okunabilir hale geliyor :)

ekleme: müh. lik istememe ve eletroniği çok sevmeme rağmen ortaokulda fen dersi ile aram bozuktu(tabiki hoca saolsun). lisede fizik hocam iyidi ve bana yeniden fiziği sevdirdi.kimya ve biyolojiden bahsetmiyorum :) lise hocalarım saolsun diyorum:)

ATA mıza şikayet et bunları. ama sadece kopya çeken gençliği şikayet etmek yetmez demek istiyorum.

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Felsefe konusunda görüşüne katılamıyorum. Ben de sayısal sınıfı öğrencisiyim. Ama Felsefe dersi çok gerekli bir dersti. Emin ol, biz de başta isyan etmiştik. Bu yıl o dersi aradık. :) (Hocanın da etkisi var tabi.)

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
misal: lisede fen sınıfı olduğumuz halde felsefe dersi vardı(çok ilgili bir alan.bilimi tam olarak kabul etmeyen bir ders) ve bizim işimiz ilerde bilimle alakalı olacak :) komik değilmi?:)
Aynı şekilde sayısalcı arkadaşlarım: ulan sayısalcıyız edebiyatla felsefeyle uğraşıyoruz diyorlar.

En basitinden hayatında açıp 1 sayfa roman, kitap vs. okumamış bilim adamı olur mu?