Konsol almayı düşünüyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Ragnarath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Konsol dünyasına giriş yapmayı düşünüyorum, fakat anlamadığımdan dolayı birkaç öneri almak istedim.

Öncelikle Ps4 versiyonları hakkında fat, slim ve pro arasında ne gibi farklar var? Fat dedikleri yada slim daha uygun olduğundan onlardan alsam çok bir şey kaybeder miyim?
Ömrü ne kadar olur, yakın zamanda 5 falan çıkacak mı? :) Arkadaşımın oynadığı bir oyunu alsam kendi psn hesabıma kaydedebilir miyim?

Ya da xbox mı daha iyidir?

Satın alabileceğim siteler önerebilir misiniz?

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Şimdi güzel kardeşim kafanı karıştırmayım eğer 4K tv yoksa ya da ileride almayı düşünmüyorsan slime öneririm pro daha çok güçlü grafik işlemcisine ve güncel donanıma sahip ama genel oyunlar zaten p4 formatında olduğu için ölümcül bir fark göremezsin. Yanlız bu konsolu alanlar tek oyun amacı ile almak yerine ben 4K filim alırım islerim 4K yüksek kalitede filimler izlerim diyenler için de çok güzel tabi 4K tv olunca farkını ortaya koyuyor. Slime en iyi seçim olacak bence. Xbox konusunda kullanıcıları memnun ama ülkemizde bir ps kalıplaşması var hatta ps salonları bile var :) anlayan bir arkadaş demişti evde tek oynayacak san çevrende ps oyunu takas edecek olduğun biri yoksa Xbox al demişti ama ben yine de ps alırdım alışkanlık

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
FAT o üründe çıkan ilk üründür. Slim ile donanımsal farkı yoktur, port bakımından farkı vardır ve Slim modeli daha az yer kaplar. Bende PS4 FAT kasa var.

Slim ile Pro arasında epey fark vardır, hem donanımsal hem yazılımsal.
Bunları araştırmanı öneririm.
Ben PS tercih ediyorum Xbox yerine.
Hem kumandası daha rahatıma geliyor hem PS'e özel oyunlar daha iyi ve daha çok.
Mesela God of War :)

Ragnarath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Teşekkürler arkadaşlar. Çevremde zaten konsolla işi olan pek insan yok. SoloGameR misali Xbox daha hoş geliyor, One S uygun fiyatı, 4k desteği ve microsoftun eski birçok oyuna verdiği destekten dolayı daha cazip geliyor :)

Ragnarath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yakın bir arkadaşımdan PS4 buldum Ps4 1TB E yazıyor faturasında. E ne demek oluyor?