Kodlamaya uygun bilgisayar arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Omerozkose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bilgisayardan pek anlamayan biri olarak ögrenmek istiyorum ve boş zamanımda kitaplarla kodlama öğrenmek istiyorum 5 bin liralık bir bütçem var kodlama için laptop daha uygun dediler sizlere de bir sormak istedim

Gramton

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Merhaba arkadaşlar bilgisayardan pek anlamayan biri olarak ögrenmek istiyorum ve boş zamanımda kitaplarla kodlama öğrenmek istiyorum 5 bin liralık bir bütçem var kodlama için laptop daha uygun dediler sizlere de bir sormak istedim
Kodlama yapmak için 4 GB Ram ve İ3 6. Nesil bir işlemciye sahip bir bilgisayar bile kullanılabilir, sana önerim bir laptop alman olacaktır dostum taşınabilir cihazlar bu işe 1-0 önde başlar.Yani anlatmak istediğim 5000 bandında bulduğun çoğu pc senin işlerini fazlasıyla görür...

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Bende 10 yillik netbook var çoğu donanımı düşük. Yalnızca hardiskini söküp SSD ile değiştirdim. Onunla dahi mobil programlar yazıyorum. 5000 lira bir sistem için daha çok çizim vb ağır render işlemler için uygun.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bilgisayardan anlamayan biri neden kodlama yapsın ki...
Yazılım ve donanım hep iki farklı grupta yer almıştır. Bilgisayara format atmayı veya satın alacağım ramin özelliklerini bilmiyor olmam web sitesi kuramayacağım, kod öğrenemeyeceğim anlamına gelmez. Yemek yapmayı bilmeyen biri neden yemek yesin ki?

Orta halli bir bilgisayar alman yeterli olacaktır. Kod yazmak için kullanacağın programlar genelde çok az yer tutar.

Reaksiyon puanı
5,172
Yazılım ve donanım hep iki farklı grupta yer almıştır. Bilgisayara format atmayı veya satın alacağım ramin özelliklerini bilmiyor olmam web sitesi kuramayacağım, kod öğrenemeyeceğim anlamına gelmez. Yemek yapmayı bilmeyen biri neden yemek yesin ki?

Orta halli bir bilgisayar alman yeterli olacaktır. Kod yazmak için kullanacağın programlar genelde çok az yer tutar.
İyide arakdaş donanımdan anlamam dememiş ki bilgisayardan anlamam demiş. Benim buradan anladığım bilgisayar donanımları + bilgisayar yazılımları. Eğer konu sahibi bunu kastetmedi ise bize daha ayrıntılı bilgi vermeli ki biz ona daha doğru bilgi verebilelim. Sonuçta her zaman dediğim gibi aramızda sadece klavye var ve konuşma dilinde mimikle el hareketleriyle yada tavırlarla anlatılabilecek bir şey burada o şekilde anlatılamıyor. Dolayısı ile konu sahibi yardım istediği lonu ile ilgili yüzeysellikten çok her alanıyla belirterek yardım istemeli ki aramızda güzel bir iletişim olsun.

sksjjahdjs

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Bende ASUS Vivobook var. Kodlama yaparken hiç sıkıntı yaşamadım ama oyun performansı kötü. Bu bilgisayarı baya yüksek bir fiyattan almıştım. Benim beceriksizliğim diyebilirim.

Kodlama için en az 8 GB RAM olmalı bence. Android Studio gibi ortamlar baya RAM tüketiyor. 7. nesil işlemciler iş görür.

(Donanım bilgim pek yoktur.)

Omerozkose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyide arakdaş donanımdan anlamam dememiş ki bilgisayardan anlamam demiş. Benim buradan anladığım bilgisayar donanımları + bilgisayar yazılımları. Eğer konu sahibi bunu kastetmedi ise bize daha ayrıntılı bilgi vermeli ki biz ona daha doğru bilgi verebilelim. Sonuçta her zaman dediğim gibi aramızda sadece klavye var ve konuşma dilinde mimikle el hareketleriyle yada tavırlarla anlatılabilecek bir şey burada o şekilde anlatılamıyor. Dolayısı ile konu sahibi yardım istediği lonu ile ilgili yüzeysellikten çok her alanıyla belirterek yardım istemeli ki aramızda güzel bir iletişim olsun.
Ögremek istiyorum zamanim var kitaplarla çözmeyo düsünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herkese teşekkürler bu arada