Kodlama

Bu konuyu okuyanlar

Yiğit Cemtekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba ben kodlama öğrenmek istiyorum ve 13 yaşındayım bunun için bir site veya kanal benzeri varmı robot programlama veya hack gibi şeyler çok hoşuma gidiyor yardımcı olursanız sevinirim.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Önce dil seçimi yapmalısın, dilini seçtikten sonra eğitimini alabileceğin çok fazla yer var.

eymenbex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Öncelikle ben bu işin okulunu okumuş birisiyim bana soru sora bilirsin, yok kaynak istiyorsan öğrenmek istediğin dilin sonuna "dersleri" ekle, yok ben videodan anlarım dersen

Yazılım Bilimi kanalını öneririm, bu işin okulunu okumuş edepli ve kaliteli anlatan videoları sıkmayan kaliteli bir kanaldır.

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Merhaba ben kodlama öğrenmek istiyorum ve 13 yaşındayım bunun için bir site veya kanal benzeri varmı robot programlama veya hack gibi şeyler çok hoşuma gidiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Robotik uygulamalar için Arduino ile ilgili araştırmalar yap. Elektronik bilgini geliştir. Yazılım geliştirmeye başlamak için de Python programlama dilini araştırabilirsin.

Öncelikle ben bu işin okulunu okumuş birisiyim bana soru sora bilirsin, yok kaynak istiyorsan öğrenmek istediğin dilin sonuna "dersleri" ekle, yok ben videodan anlarım dersen

Yazılım Bilimi kanalını öneririm, bu işin okulunu okumuş edepli ve kaliteli anlatan videoları sıkmayan kaliteli bir kanaldır.

Hazır bilgili birisini bulmuşken sorayım :) Hocam programlamayı sadece internetten öğrendim ne okul okudum ne de kursa gittim. Sizce İngilizcemi geliştirirsem internette ki kaynaklar yeterde artar mı, yoksa bir yazılım kursuna gitmemin faydası olur mu?

eymenbex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
İngilizce geliştirmek önemli hemde çok, burda 4000-6000 maaş alırken yurtdışında 8000 alırsın ki DOLAR alıcaksın :)

bizede bilgsayardan öğrettiler kağıt kalemle parantezler kodlar yazmadık :D kursa gidersen sana aynı eşyleri öğretcekler gittim çünkü ,

label1 deki texti textbox yazma , listboxa veri ekleme vb.vb basit basit şeyler.

tabi istersen yap bilmem ama internet kadar büyük ve kaliteli bir kaynak yoktur.

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
İngilizce geliştirmek önemli hemde çok, burda 4000-6000 maaş alırken yurtdışında 8000 alırsın ki DOLAR alıcaksın :)

bizede bilgsayardan öğrettiler kağıt kalemle parantezler kodlar yazmadık :D kursa gidersen sana aynı eşyleri öğretcekler gittim çünkü ,

label1 deki texti textbox yazma , listboxa veri ekleme vb.vb basit basit şeyler.

tabi istersen yap bilmem ama internet kadar büyük ve kaliteli bir kaynak yoktur.

O zaman yazılım kursuna gitmektense İngilizce kursuna gitmek daha mantıklı :D

Son mesajlar