Kod Yazarken Sıkılma - Dikkat Dağınıklığı Sorunu Yaşayan Var Mı ?

Bu konuyu okuyanlar

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar programlamayı, kod yazmayı seviyorum ancak her nedense ev ortamında sıkılmak mı diyeyim , dikkat dağınıklığımı tam anlamış değilim ama elimde bulunan projeye odaklanamıyorum. Yani uzun süreli işler yapamıyorum Örnek: bilgisayarı açıyorum üzerinde çalışmış olduğum projeyi açıyorum 5-10 satır kod yazdıktan sonra nedense yazdığım programın tasarımında (arayüzünde ) dolaşmaya başlıyorum. Kısacası kendimi üzerinde çalıştığım projeye veremiyorum.

Aranızda bu durumu yaşayan var mı ? Neden bu durumu yaşadığımı henüz anlamış değilim

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
Arkadaşlar programlamayı, kod yazmayı seviyorum ancak her nedense ev ortamında sıkılmak mı diyeyim , dikkat dağınıklığımı tam anlamış değilim ama elimde bulunan projeye odaklanamıyorum. Yani uzun süreli işler yapamıyorum Örnek: bilgisayarı açıyorum üzerinde çalışmış olduğum projeyi açıyorum 5-10 satır kod yazdıktan sonra nedense yazdığım programın tasarımında (arayüzünde ) dolaşmaya başlıyorum. Kısacası kendimi üzerinde çalıştığım projeye veremiyorum.

Aranızda bu durumu yaşayan var mı ? Neden bu durumu yaşadığımı henüz anlamış değilim

Tasarım kısmına kontrol amaçlı mı bakıyorsunuz.
Orada takilip kalmamak için kendinize belli bir kod bölümünü hedef koyarsaniz daha uzun süre kalabilirsiniz çalışma üzerinde.
Sonra tasarım kismindan adım adım kontrollerinizi yapabilirsiniz.

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Tasarım kısmına kontrol amaçlı mı bakıyorsunuz.
Orada takilip kalmamak için kendinize belli bir kod bölümünü hedef koyarsaniz daha uzun süre kalabilirsiniz çalışma üzerinde.
Sonra tasarım kismindan adım adım kontrollerinizi yapabilirsiniz.
Evet, Kodları yazdıktan sonra kontrol amaçlı bakıyorum sonra tasarımda gezinip duruyorum. Öneriniz için teşekkürler deneyeceğim.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
İnsanlar zorlandıkları konulardan sıkılır. Bir sınırın var ve henüz aşamıyorsun.

algea

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Code yazmak işin içinde zaman, para bariyeri ve belirsizlik olunca gerçekten de çok sıkıcıdır. Ama zamanla alışırsın merak etme. Defalarca code yazarak ne kadar tecrübe edinirsen bu işin sıkıcılığından kurtulursun. Hiç kimse annesinin karnından bu işi yapacak diye doğmuyor zamanla öğreniyoruz nasıl başa çıkacağımızı. Biraz sıkıcı bir uğraş ama defalarca dene bir hele bakalım neler olacak. Umarım istediğin kariyere ulaşabilirsin çok rakip ve sınırlı kaynaklar insanda konsantrasyon diye bir şey bırakmıyor…

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Ben C# ile uğraşırken sıkılıyorum.

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Demek ki motivasyon eksikliği var.
Bir de eğer kod yazmak gerçekten canınızı sıkıyorsa tasarım daha çok hoşunuza gidiyorsa tasarımcı olmayı tercih edebilirsiniz.

qutoxy

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Yaptığın projeyi severek yapıp-yapmamak ile ilgili bir durum bu.

Yine de sana tavsiyem ortam değişikliği yapmak sana iyi gelecektir diyebilirim. Starbucks'a git. Kahveni al ve kodlamaya başla. ABD'de de insanlar bunu çok yapıyor. White-Nose denilen o ses ve sosyal ortamın insanların çalışmalarına olumlu yönde etki ettikerini söylüyorlar.

Rudolf

Asistan
Reaksiyon puanı
47

Kendimden örnek vereyim , ilk başlarda çok sıkıcı geliyordu ama eğlenceliydi işin garip yanı bazen elimi süresim bile gelmiyordu bilgisayara kod yazmamak için (Bilgisayarı açtığımda kod yazmayınca ihanet ediyormuş gibi hissediyordum :) ) . Sonra üniversite seçim zamanım geldi ve bu zamana kadar yapabildiğim tek şeyin bilgisayar başında bir takım tasarım üreterek ve bunu kodlayarak bir şeyler yapabildiğimi anladım.Ve bu işi meslek olarak görmeye başladım. Şimdi ise her gün 100 satır kod yazmaya çalışıyorum ve üstüne para kazanıyorum .Anlayacağız kod yazmak heves ile başlar fakat o heves ile devam etmiyor maalesef. Bir takım devamlılık ve sabır bu işte çok önemli .Başarılar :)

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Her iş sıkıcı. İşi oynamak eğlenceli. Çocuklar ailelerinde gördüklerini oyunlarında tekrarlar ve çok eğlenirler. Büyüdüklerinde gerçeğe dönüşen hayat sıkıcı ve yorucu olmaya başlar.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Kodlamaya ilk başladığım da bende sıkılıyordum çünkü takılıyordum ve sürekli w3'den bakıyordum bu benim hem motivemi hemde kendime olan inancımı yitirmeme neden oluyordu ama ilk 7-8 ay'dan sonra PD'ne iyice alışırsan takılmalar azalıyor ve motiven artıyor ayrıca sıkılmamaya ve zevk almaya başlıyorsun.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Hocam yapacak bir şey yok o kadar kursumuz var yapmak zorundayım.
Birtek" Console Application" yaparken canım sıkılmıyor.