Kocaman: Nisanı G.Saray'la görelim

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,324
Kocaman: Nisanı G.Saray'la görelim

kocaman6b7807dd1c441cdc.jpg

Plzen maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Galatasaray'la birlikte Nisan ayını görmek istediklerini söyledi.

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanş maçında Fenerbahçe ile Çek ekibi Viktoria Plzen arasında oynanacak müsabaka öncesinde teknik direktör Aykut Kocaman ve sarı-lacivertli futbolcu Selçuk Şahin basın toplantısı düzenlendi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Basın Toplantı Odası düzenlenen basın toplantısına Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu Aykut Kocaman ile sarı-lacivertli oyuncu Selçuk Şahin katıldı.

"NİSAN AYINI GÖRMEK İSTİYORUZ'

Sözlerine dün akşam Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükselen Galatasaray'ı tebrik ederek başlayan Aykut Kocaman, "Çeyrek finale kalarak Avrupa'da Nisan ayını görmek istiyoruz. Oyundaki dengeleri elimizde tutmalıyız. Her maç, kulvar neresi olursa olsun ciddi olmalıyız. Bir adım geride kalma lüksümüz yok. Onlardan önce düşünüp, düşündüklerimizi sahaya yansıtmalıyız" dedi.

'İSİMLER DEĞİL, TAKIMIN GÜCÜNÜ DEĞERLENDİRECEĞİZ'

"Skoru bütçeler değil, dayanıklı ve güçlü olanlar belirler" diyen Kocaman, "Bu unsurlar paradan daha önemli. Antrenmanda oyuncularımızın son durumuna göre bakıp değerlendireceğim, isimler bir tarafa, takımın toplam gücü bir tarafa. İsimler değil, takımın gücünü değerlendireceğiz. Cezalı olan Meireles, statü gereği Emre ve şuanda Webo eksik görünüyor" diye konuştu.

'İLK 3 İÇİN ZAFİYET GÖSTERMEDİĞİMİZ VE İKİ TARAFA DA ÖNEM VERDİĞİMİZ ORTADA'

Ligde ilk 3 içinde sıra içinde bir zafiyet göstermediklerini de söyleyen Kocaman, "Puan kayıpları oldu ama geçen gün de söylediğim gibi bizim ve Galatasaray'ın Avrupa'daki sürekliliğinden kaynaklandı. Ancak bu biraz da yabancı oyuncu seçiminde başarılı davranan ve gelirleri artan Anadolu takımlarından kaynaklandı. Ancak ilk 3 için zafiyet göstermediğimiz ve iki tarafa da önem verdiğimiz ortada. Ancak yüzde 1 mi olur, binde 1 mi olur bilmiyorum ama Beşiktaş'ın sadece lige odaklanması avantajı olarak görünüyor" şeklinde konuştu.

Avrupa Ligi'nde daha önce Zico'nun 8 Nisan'ı gördüğü, kendilerinin ise turu geçerse 11 Nisan'ı göreceklerinin hatırladığı Kocaman, "8 Nisan'ı bilmiyordum ama Nisan ayını görmek güzel bir duygu olacak. Bunu ilerletme şansımız da olacak. Ama her şey yarına bağlı. Görmeyi isterim. Bunun dışındaki düşünme ihtimalim yok" ifadelerini kullandı.

Kocaman, "Biraz önce ligdeki durumu tarif ederken Anadolu takımlarının oyun organizasyonlarının gelişimine bağladığını söylemiştim. Lokomotif durumda olan takımların, bence artık Anadolu takımları da şu anki bütçeleriyle 'Avrupa nasıl' diye sormaları ve düşünmeli. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin bu anlamda daha hızlı yürümesi de anlamlı olacaktır" açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe'nin vizyonu olarak hedeflenen noktaya gitmeye başladığını ancak yeterli olmadığını da ifade eden Kocaman, "Hedeflerimiz daha büyük olmalı. Elimizde mali gücümüz var gruptan çıkmayı, çeyrek finali daha fazla düşünmeliyiz" dedi.

Kocaman son olarak Çek basınından bir gazetecinin "Yine taraftarın meşale atması ve UEFA tarafından elenmekten korkmuyor musunuz?" sorusuna Kocaman, "Doğrusunu söylüyorum artık olmayacağını düşünüyorum ama Çek basının bu soruya muhattap olmak da düşündürücü. Teşekkür ederim bu soru için. Kendi kendimizi imha etme konusunda bizim milletimiz kadar az millet vardır deyip kenara çekilmekte fayda var. Olmayacağını düşünmekle birlikte yine de korku yok mu? Biraz var" diyerek sözlerini noktaladı.

kaynak