Kobe ve Messi'li yeni THY reklamı!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
[video=youtube;jhFqSlvbKAM]https://www.youtube.com/watch?v=jhFqSlvbKAM[/video]

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Kobe'nin Sultanahmet pozu süperdi ya. :D

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bu olmuş. İşte bizim THY..
Her zaman dedim bu kurumu bile yıpratmaya çalıştılar ama ellerinde patladı. 25 Milyar dolar ciro dan bahsediyoruz. Maşallah

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
:D

131204_thy_reklam.jpg

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Müthiş olmuş.Çok beğendim.THY ülkemizin en büyük gurur kaynaklarından biri.

thesimps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harika olmuş gerçekten reklam paylaştığın için teşekkürler

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
genede çok gıcık olanlar çıkar deve olayından sonra bazılarına ağzı ile kuş tutsa yaranamaz ama reklam işini beceriyorlar.

enable

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Süper olmuş valla, helal olsun THY - "Tek rakibimiz THY" sözü gerçek oluyor artık :)

vaio

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu kadar beğenen olmasına şaşırdım. Bence reklamda iyi olan iki şey var, biri Kobe diğeri Messi. Aslında fikir çok güzel ama sonunu bağlamayı becerememişler. Bir de Sultanahmet sahnesi "ben greenbox'ım" diye bas bas bağırıyor. Yine de emeği geçenlerin ellerine sağlık, daha iyilerini bekliyoruz.

enable

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bu kadar beğenen olmasına şaşırdım. Bence reklamda iyi olan iki şey var, biri Kobe diğeri Messi. Aslında fikir çok güzel ama sonunu bağlamayı becerememişler. Bir de Sultanahmet sahnesi "ben greenbox'ım" diye bas bas bağırıyor. Yine de emeği geçenlerin ellerine sağlık, daha iyilerini bekliyoruz.

Greenbox'nış ne bekliyodun ki. Önemli olan tanıtımı gerçekleştirilecek olan firmaya yönelik yenilikçi ve yaratıcı bir fikrin olabilmesi ki Greenbox kullanımıda gerçeğe çok yakın bir şekilde yapılmış.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
BASKETBOL ve futbol dünyasının iki yıldızı Kobe Bryant ve Lionel Messi, Türk Hava Yolları’nın yeni reklam filminde yine karşı karşıya geldiler. Kobe ve Messi bu kez, Moskova’nın Kızıl Meydan’ı, Çin Seddi, Maldiv Adaları gibi THY’nin uçuş sağladığı birçok egzotik lokasyonda fotoğraflarını çekerek birbiriyle rekabet ediyor. Aralarındaki yarış İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda son buluyor. Sloganını da değiştiren THY, 'Globally Yours' sloganı yerine artık 'Widen Your World' kullanacak.

22395002.jpg

Türk Hava Yolları (THY), Los Angeles’da basına verdiği özel davette, yeni reklam filminin tanıtımını yaptı.

Türk Hava Yolları Pazarlama Müdürü Faruk Çizmecioğlu ve Türk Hava Yolları Amerika Batı yakası müdürü Fatma Yüceler’in ev sahipliği yaptığı davettin özel konuğu Kobe Bryant oldu.

MESSİ VE KOBE SULTANAHMET’TE

“Kobe vs. Messi: Shootout” filmi geçen sene Youtube üzerinde tüm zamanların en çok izlenen “Kobe vs. Messi: Legends on Board” filminin devamı olarak çekildi. Çekimlerinde yaklaşık 200 kişinin görev aldığı ve Youtube’da yakalanan 105 milyonluk izlenme rekorunu aşması planlanıyor.

THY'den yapılan açıklamada, “Film, 20’nin üzerinde farklı dil ve 170’in üzerinde farklı ülkede yayınlanmakta. Crispin Porter + Bogusky’nin Londra ve Los Angeles ofislerinin birlikte çalıştığı reklam filmi aynı zamanda markanın yeni mottosunun lansmanı olma misyonunu da taşıyor. Markanın geniş uçuş ağına vurgu yapan reklam filminde, kahramanlarımız Kobe ve Messi bu kez, Moskova’nın Kızıl Meydan’ı, Çin Seddi, Maldiv Adaları, Bangkok, Kilimanjaro Dağları gibi Türk Hava Yolları’nın uçuş sağladığı birçok egzotik lokasyonda çektirilen fotoğraflar üzerinden dostça rekabetlerine kaldıkları yerden devam ediyorlar. Rakip sporcular film boyunca, uçuşları için Türk Hava Yolları’nın danışma alanlarına müracaat ederken farklı havaalanlarında görülüyorlar. Filmin son sahnesi ise, İstanbul’daki Sultanahmet Meydanı’nda Messi’nin çektirdiği fotoğrafı Kobe’nin sabote etmesi ile son buluyor.” denildi.

MESSİ İLE KARŞI KARŞIYA GELMEK İSTEMEM

Öte yandan Kobe Bryant, THY'nin davetinde basına yaptığı soru-cevap şeklindeki konuşmasında şunlara değindi;

-Türk Hava Yolları’nın beni reklam yüzü olarak seçmesi çok onur verici. Türk Hava Yolları ve benim ortak olan bir özelliğimiz var. Her zaman kendimizi yenilemeyi ve geliştirmeyi istiyoruz.

-Reklam filmini çekerken çok eğlendik. Messi ve benim yaşadığımız bu tempolu hayatta gerçekten reklam filminde olduğu gibi kendimize ayırabileceğimiz fazla bir vaktimiz yok. Bu konsept bize çok güzel geldi ve ortaya çok güzel bir reklam filmi çıktı.

-İstanbul’da bulunduğum zamanlar içerisinde şehrin tarihine, eski ve yeninin birlikteliliğine hayran kaldım. İnsanlarınız çok sıcak kanlı, harika bir misafirperverlik gösterdiler.

-Türkiye’deki gençlerin basketbola olan ilgisini görünce basketbol adına çok sevindim. Bence Türkiye Basketbol Ligi, Avrupa’nın en kaliteli ve en zor olan liglerinden birisi. Lakers olarak Türkiye Şampiyonu olmuş bir takıma karşı oynamak isterim.

-Türk Hava Yolları’nın ucuş öncesi ve ucuş anında verdiği hizmet mükemmel. İstanbul’daki VIP Lounge’a hayran kaldım, masaj servisi bile var. Yemekler zaten ayrı bir güzellik, son yaptığımız reklam filminde bunu gördünüz zaten, küçük çocuk dondurmayı seçti. Ayrıca servis ekibi çok profesyonel, size evinizdeki rahatlığı havada yaşatıyorlar.

-Messi ile yaptığımız sporlarda karşı karşıya gelmeyi pek istemem açıkcası. Futbol gerçekten çok zor bir spor, ona karşı defans yapmayı denemek isterdim ama biliyorum ki topu göremeyeceğim top onun ayağındayken.

-Basketbol kariyerimden sonra film ya da televizyon aktörü olmayı düşünmüyorum.

-Reklam filmleri yeterli benim için, televizyon ve film dünyası bana göre zor işler, çok detayı var, onun için reklam filmleri tercihim.

-En kısa zamanda yine Türkiye’de olmayı, orada tatil yapmayı istiyorum. Türkiye’deki hayranlarıma selamlarımı ve sevgilerimi yolluyorum.

THY SLOGANINI DEĞİŞTİRDİ

THY, 'Globally Yours' sloganı yerine artık 'Widen Your World' kullanacak. Sloganla ilgili şu bilgilere yer verildi: “THY, geliştirdiği farklı hizmet anlayışı ile yeniliklerden hoşlanan ve keşfetmeyi seven herkese keyifli bir seyahat deneyimi yaşatıyor. Yeni duruşunu marka iletişimine de yansıtıyor ve yeni mottosu “Widen Your World” ile herkesi yeni ufuklar keşfetmeye davet ediyor.”

Reklam filmi, THY’nin küresel hava ulaşımındaki etkinliğine vurgu yapıp, ‘Widen Your World’ (dünya daha büyük keşfet) mesajı veriyor.

Hürriyet

Reaksiyon puanı
0

Niye şaşırdın ki? İnsanlar reklamı beğenmekten çok bir Türk markasının dünya çapında marka haline gelmesinin verdiği gururla beğeniyorlar. Orada messi ve kobi karşılıklı 2 sandalyeye oturup hiç birşey yapmasalar bu insanlar yine çok beğenirdi. Burada reklamdan çok milliyetçilik ön planda

vaio

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Greenbox'nış ne bekliyodun ki. Önemli olan tanıtımı gerçekleştirilecek olan firmaya yönelik yenilikçi ve yaratıcı bir fikrin olabilmesi ki Greenbox kullanımıda gerçeğe çok yakın bir şekilde yapılmış.

THY avukatı gibi celallenmeyin lütfen. :) Greenbox olacak elbette, reklamdaki tüm ülkelere gidip sahnelerin oralarda çekilmesi beklenemez. Lakin son sahne de bas bas bağırmış. Söylediğim bu. Bir de final sahnesi bana göre olmamış, size göre olmuşsa ne diyeyim, zevkle izleyin.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Güzel güzel, son sahnesinin İstanbul'da bitmesi yakışmış, iyi düşünmüşler.

vaio

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Niye şaşırdın ki? İnsanlar reklamı beğenmekten çok bir Türk markasının dünya çapında marka haline gelmesinin verdiği gururla beğeniyorlar. Orada messi ve kobi karşılıklı 2 sandalyeye oturup hiç birşey yapmasalar bu insanlar yine çok beğenirdi. Burada reklamdan çok milliyetçilik ön planda

Sizin beğeni çıtanız Kobe ve Messi'nin olmasıdır reklamda, benim ki biraz daha yüksektir. Bazı yerlerini beğenmemiş olabilirim, kötülemedim, aşağılamadım. Sadece beğenmediğim hususları söyledim. Hem zaten mesajımın sonunda "Yine de emeği geçenlerin ellerine sağlık, daha iyilerini bekliyoruz." yazdım. Beğenen de olur beğenmeyen de. THY'nin avukatları gibi savunmaya geçmenizi anlayamıyorum.

enable

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
THY avukatı gibi celallenmeyin lütfen. :) Greenbox olacak elbette, reklamdaki tüm ülkelere gidip sahnelerin oralarda çekilmesi beklenemez. Lakin son sahne de bas bas bağırmış. Söylediğim bu. Bir de final sahnesi bana göre olmamış, size göre olmuşsa ne diyeyim, zevkle izleyin.

Avukatlıkla ne alakası var kardeşim, ben orada ne demişim "Önemli olan tanıtımı gerçekleştirilecek olan firmaya yönelik yenilikçi ve yaratıcı bir fikrin olabilmesi " . Firma ismi vermiş miyim ? Her neyse zevk ve renk tartışılmaz ;)

Reaksiyon puanı
0
Sizin beğeni çıtanız Kobe ve Messi'nin olmasıdır reklamda, benim ki biraz daha yüksektir. Bazı yerlerini beğenmemiş olabilirim, kötülemedim, aşağılamadım. Sadece beğenmediğim hususları söyledim. Hem zaten mesajımın sonunda "Yine de emeği geçenlerin ellerine sağlık, daha iyilerini bekliyoruz." yazdım. Beğenen de olur beğenmeyen de. THY'nin avukatları gibi savunmaya geçmenizi anlayamıyorum.

Bende sana aşağıladın veya kötüledin diye birşey demedim. Sen nasıl kendi fikrini söylediysen bende kendi fikrimi söyledim. Eleştirmeyince avukatlık yaptık mı oluyor? Hem kendin diyorsun beğenende olur beğenmeyende diye sonra beğeni çıtasından bahsediyorsun sonrada millet beğenince şaşırıyorsun bende bunu anlamıyorum

iampilot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha yeni başlıyor KOBEVSMESSİ ilerde ne gelcek merak ediyom?

Son mesajlar