Kobe Byrant Hayatını Kaybetti

Bu konuyu okuyanlar

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Amerikan haber sitesi TMZ'ye göre; Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant, California'da yaşanan bir helikopter kazası sonrasında hayatını kaybetti.

1580068488526.png

TMZ'nin iddialarına göre; Kobe Bryant, ABD'ye göre sabah saatlerinde Kaliforniya'da helikopter kazası geçirdi. Kobe Bryant ile birlikte helikopterde bulunan 4 kişi daha hayatını kaybetti.

Kaynak

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Doğruysa ,ki doğru galiba.efsane bi sporcuydu. Bu tip sporcular her daim ,dünyada yaşanmıyor.O hareketler ,o erişilmez kıvraklıklar,herkesin yapabileceği şeyler değildi.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Planlı da olabilir

Planlı?

Hocam neye göre buldunuz planlı olduğunu?

The Los Angeles Times reports the crash caused a bush fire that made it difficult for firefighters to reach the vehicle. The cause of the crash is still under investigation, though the Times reports foggy conditions may have made navigation difficult for the helicopter’s pilot.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Nasıl bilmiş?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
O tweet'i atan adam bildiğin şomağılılık yapmış ...
Kobe mekanin cennet olsun Allah (C.C.) taksiratını afetsin.

Akifcs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Basketbolu sevdiren adam öldürüldü mü hayatını kaybetti mi?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Arkadaşlar 8 sene önce bir twitter kullanıcısı kobenin helikopter kazasında öleceğini bilmiş

168009_746x272.png

Beyler bu tweet yalan çıktı.
1580132355170.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Beyler bu dünyaya ne sana ne de bana kalmaz Sultan Süleyman'a kalmadı dünya demekle olmaz bu işler.O kadar parası ne oldu kefenin cebi yok gibi saçmalıklarla bir arpa boyu ilerleyemeyiz.Zaten bu sözler böyle insanlar için değil zengin olup cimri olanlar doyumsuz olanlar için söyleniyor.Belki bir kaza belki de bir cinayet ne olduğu incelemeler sonucu ortaya çıkacak.Unutmadan gayrimüslim bir kişi için toprağı bol olsun denir.Ailesine sabır diliyorum, toprağı bol olsun.

Son düzenleme:

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Öncelikli olarak bir basketbolcu olarak ne kadar üzüldüğümü anlatamam, ne desem boş. Onun dışında iki şey hakkında konuşacağım;

Bunlardan 1.'si, 2012 yılında atmış olduğu tweet'in sebebi şu; Kobe, her yere helikopteri ile giden biriydi gerek antrenmanlara gerekse de maçlara kendi özel helikopteri ile giderdi bir helikopter tutkunuydu desem yeridir. O zamanlarda ise takım arkadaşlarından bazıları ile kavgalıydı ve o yüzden böyle bir paylaşım yaptığını açıklamıştı.

2. Olarak
O kadar parası noldu bu dünya da kaldı
Dostum burada sana aklıma gelebilecek her türlü sözü söylemek isterdim ancak ahlak kuralları dışına çıkmayacağım, o adamın o parasıyla neler yaptığı hakkında bir fikrin var mı çok merak ediyorum. Kobe Bryant o servetiyle birçok yoksul ailenin yüzünü güldürdü, insanlara yardım etti, onları sevindirdi ve daha anlatılmaması/ gizli kalması gereken bir çok iyilik yaptı. Sen nasıl bir insansın da bu adamın direk parasına puluna göre konuşma gerçekleştiriyorsun? Önce bir rahmet duası et. Çıkın şu saçma sapan zihniyetten.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Efsaneydi .. nur içinde yatsın.
Kobe mekanin cennet olsun Allah (C.C.) taksiratını afetsin.

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Kıymetli kardeşlerim, "Lailahe illallah, Muhammedün Resulullah" dediğimiz Tevhid inancına sahip olmayan kişilere cennet dilemek, dua etmek İslam inancında yasaklanmıştır. Sadece dirisine "Allah hidayet nasip kılsın" diye dua edilebilir.

Burada Fakehero'nun dediği gibi hayranlık duyduğumuz kişilere "Toprağı bol olsun" diye belki iyi dilek niyetine söylenebilir.

Unutmadan gayrimüslim bir kişi için toprağı bol olsun denir.Ailesine sabır diliyorum, toprağı bol olsun.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Şuan medyada 2 video var birisi helikopter direk dağa çakılıyor öbüründe iniş yaptıktan sonra sekip yere çarpıyor YouTube’dan bulabilirsiniz
Gördüm onu ama o eskiden yaşanmış vs yorumlar gördüm.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Ban yemeseydi Allah rahmet eylesin denilir derdi aşağıdaki ayeti paylaşıp.
Hem bunu derdi hem de dinimiz ile dalga geçerdi. Mesela ayet paylaşmıştı mealini söyleyince kabul etmemiş şunu demişti:"allaha sor bu ayetleri yazan indiren sonrada apaçık o değilmi ?"

Bu ayetler Hz. Muhammed öncesinde o dönemin peygamberinin Allah resulu olduğunu kabul edip,Allah'a ve ahirete inanlar hakkındadır.Yani Hz. Muhammed peygamber olduktan sonra onu resul kabul etmeyip yoldan çıkıp Hz. İsa Tanrının oğludur diyenler için,Yahudilikten başka din yoktur diyenler için değil.

Bakara﴾62﴿
Şüphesiz, iman edenler; yahudilerden, hıristiyanlardan ve Sâbiîler’den de Allah’a ve âhiret gününe inanıp sâlih amel işleyenler için rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur; onlar üzüntü de çekmeyecekler.

Maide﴾69﴿
"Muhakkak ki inananlar, Yahudiler, sabiiler ve Hristiyanlardan kim Allah'a ve ahiret gününe iman eder ve güzel amel işlerse, onlar için bir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır."

2 hafta ban yemiş zaten yakında ban kalktığında gelip yazmaya başlar.Bakalım siyaset bölümünde kaldığı yerden son sürat devam edecek yine.

Son mesajlar