Klimanız nekadar enerji tüketiyor? yoksa kendinizi ısınıyoruz diye avutuyormusunuz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Mat35

Asistan
Eğer ciddi çin malı geliyorsa yani bildiğim haier, midea ben sorgulamdan alırım ve senelerdir bu klimalar.

Teba, vestel-haier olanlar 15 yıldır tık demeden çalışıyorlar.

Çinliyi ithalatçımız bozdu mesela bakın şimdi midea premier geldi ülkemize, bilmeyen geldi sanır.

Ama işte öyle değil Türkiyedeki adam midea fabrikasına gidityor usta bana dış ünite vertu, iç ünite premir diyor.

Midea da klimalar ayrı satılıyormuş yani iç - dış ayrı olarak fiyatlandırılıyor.

Gerçek midea premier gelse tüketici yaşayacak COP oranı 5.05 ama Türkjiyeye gelen premier vertu değerlerine sahip 3.61.

Burada suç çindemi yoksa bizdemi.
Kendi halkını çok seven firmalarımız.

http://www.modernklima.com.tr/Urundetay.aspx?id=44

Buda gerçek premier serisi

http://global.midea.com.cn/midea/product/product!show.action?requestId=152

Burada suç bizdemi çindemi.

9köy

Asistan
9köy hocam bu cihazdan mutlaka alacağım.
benim evde eski mekanik monofaze sayaç vardı. ara kabloyu bölüp arasına sayacı bağladım. tüketimini ölçmek istediğiniz cihazı bu ara kablo ile çalıştırdığınızda tüketimini görüyorsunuz. demek sizden 70tl istediler. vay çakallar vay. 1karış tahta + 1m kablo + 1 fiş + 1 piriz + çöpe atacağı sayaç = 70tl. evet bizde (aç gözlü) usta çok malesef.
STUNC, hocam. tchibo zaman zaman bu cihazları getiriyor oldukçada uygun fiyata veriyor ama getirme tarihleri belli olmuyor işte. baya bir yazmıştım tchiboya getirin diyerek. tchibodan aldığım cihazlar şuan gitti gidiyordaki satıcılarda 60 tl. yazık günah ban göre. çünkü ben 3 adet almıştım. ilk geldiğinde pahalıydı mağazadan 36 tl ye aldım sonra kargo ile 27 ye gördüm sitesinde. peşi sırada son kalanlardan 22 veya 23 tlden mağazadan aldım. bauhausta benzerleri var biraz eksik ölçüyor ama iş görmez değil. 29-30 tl onlar. bence alınır sizin oralardada vardır mutlaka bauhaus.

ya hocam aynen aç gözlü usta çok nedemezsiniz.

çok iyi kazıkçı olmayan 2 lpg ustası buldum. geçtiğimiz hafta. başka yerde verilen beyin fiyatından çok uygun fiyata taktırdım inanın. Allah razı olsun bir usta açtı gözümü. dedi günah yahu.

ama şimdi birol desek fahişçi nolucak. yok ben 50 değil 100 kazanmazsam olmaz der:devil2: birde tutar o ustayı aforoz eder.

STUNC

Üyecik
sn mat35 hocam, suç bizde tabiki. ayrıntılı cevaba girersem iş siyasete dökülür. tek suçlu biziz demem yeterlidir zannedersem.

linkini verdiğiniz modern klimanın sitesinde dahi DC İnverter Teknolojisi ni anlatırken bile yanlış tanımlamalar yapmışlar. çekilen enerjinin dur kalklar esnasında en yüksek seviyeye ulaşırlar denmiş. halbuki klasik klimalar çalıştığı müddetçe hep gücü oranında enerji çeker. ilk çalışma esmasında belki saniye olarak gücünün 1,5 katı kadar bir enerji çeker (motoron kalkınma anında) buda sarfiyatı abartı derecede etkilemez. benim bildiğim ve anladığım kadarı ile cop ve er değerleri aynı olan klasik veya inverter klima aynı şartlardaki yerde çalıştırılsa, abartılacak kadar enerji sarfiyat farkı olacağını zannetmiyorum. çalıştırılan yerin iklimlendirilmesi için gereken güç ne ise o kadar güç harcar. inverter klimaların artıları, stabil çalışma, sessizlik ve konfordur.

STUNC

Üyecik
STUNC, hocam. tchibo zaman zaman bu cihazları getiriyor oldukçada uygun fiyata veriyor ama getirme tarihleri belli olmuyor işte. baya bir yazmıştım tchiboya getirin diyerek. tchibodan aldığım cihazlar şuan gitti gidiyordaki satıcılarda 60 tl. yazık günah ban göre. çünkü ben 3 adet almıştım. ilk geldiğinde pahalıydı mağazadan 36 tl ye aldım sonra kargo ile 27 ye gördüm sitesinde. peşi sırada son kalanlardan 22 veya 23 tlden mağazadan aldım. bauhausta benzerleri var biraz eksik ölçüyor ama iş görmez değil. 29-30 tl onlar. bence alınır sizin oralardada vardır mutlaka bauhaus.

ya hocam aynen aç gözlü usta çok nedemezsiniz.

çok iyi kazıkçı olmayan 2 lpg ustası buldum. geçtiğimiz hafta. başka yerde verilen beyin fiyatından çok uygun fiyata taktırdım inanın. Allah razı olsun bir usta açtı gözümü. dedi günah yahu.

ama şimdi birol desek fahişçi nolucak. yok ben 50 değil 100 kazanmazsam olmaz der:devil2: birde tutar o ustayı aforoz eder.
internette araştırdım baya bir dediğiniz gibi sahibinden ve gitti gidiyorda pahalı, bugün hava güneşli ve ılıktı. motosikletime atlayıp birkaç işimi hallettim. vaktim kalmadığı için büyük elektrikçileri malzeme satanlara uğrayamadım. önümüzdeki günlerde bir araştırma yaparım. tchibo yu netten takip ederim ara ara nerede bulursak makul fiyatlı alırım.

9köy

Asistan
internette araştırdım baya bir dediğiniz gibi sahibinden ve gitti gidiyorda pahalı, bugün hava güneşli ve ılıktı. motosikletime atlayıp birkaç işimi hallettim. vaktim kalmadığı için büyük elektrikçileri malzeme satanlara uğrayamadım. önümüzdeki günlerde bir araştırma yaparım. tchibo yu netten takip ederim ara ara nerede bulursak makul fiyatlı alırım.
aynen bencede hiç gerek yok pahalı olanlara.

stat counter