Klima tercihi için bilgilerinize ihtiyacım var arkadaşlar...

Bu konuyu okuyanlar

musti35

Asistan
Reaksiyon puanı
24
İyi günler arkadaşlar;

Evlilik hazırlıkları içindeyim
klima almak için araştırma yapmaya başladım

İnternette dolatıkça bilgileri okudukça kafam iyice karıştı.
Yardımınıza ihtiyacım var.

Klasik klima almak istemiyorum.
Enerji tasarrufu için inverter almak istiyorum

İnverter'in de birbir çeşidi varmış.

Tam inverter
3D inverter
ALL DC inverter
Yarı inverter,

Tam inverter , 3D inverter , ALL DC inverter sanırım aynı anlama geliyor???

İzmir'de yaşıyorum. Betonarme müstakil evimiz. 2 kat. Üstte bir boş kat daha var inşaat halinde.
17 m2 salon için inverter klima almak istyorum.
Günlük kullanım için oturacağım salonda

İnverterin bir sürü çeşidi olduğundan hangisini alacağıma karar veremedim.
Bütçe de belirleyemedim açıkcası.

-Klima yarı inverter olsa da klasik klimadan daha tasarruflu değil midir?

-Yarı inverter , tam inverter arası tasarruf , konfor ve ısıtma soğutma performansı farkı çok mudur?

- Yarı inverter ve tam inverter olarak f/p olarak iyi hangi klimaları önerirsiniz?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
İzmirde iseniz istikamet birol usta.

7535 süper uyar size.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
İlk olarak şunu söyleyeyim. Evin duvarlarını izolasyon yapmalısın. Klima ne kadar verimli olursa olsun en verimlisi izolasyonlu duvarlardır.

Tam inverter
3D inverter
ALL DC inverter
*Yarı inverter*

Bunlar kelime oyunları. 3D inverter 3 motorunda inverter ile sürüldüğünü gösterir. Tam ve ALL inverter da aynı şekilde. Yarı inverter ise en azından bir motorun inverter ile sürülmediğini gösterir (Yada kademeli devir ayarı).

musti35

Asistan
Reaksiyon puanı
24
İzmirde iseniz istikamet birol usta.

7535 süper uyar size.

Şimdi hatırladım sizi,

bana diğer forumda özel mesaj atmıştınız , ilgilenmiştiniz.
Tekrar teşekkür ederim,
bir üst mesajımdaki sorularımı geri aldım :))

emrebebek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İskenderunda oturuyoruz, evimiz tek katlı, yalıtımsız, ahşap kapı pencere ve 25 m2 salonda 12.000 btu Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJP-S inverterlü klima kullanıyorum, geceleri 5-6 derece olduğu şu günlerde 26 derecede gayet iyi ısıtıyor. Tavsiyem Mitsubishi Electric yada Heavy, Sharp, Toshiba yada Daikin gibi kaliteli bir klima almanızı tavsiye ederim.

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk olarak şunu söyleyeyim. Evin duvarlarını izolasyon yapmalısın. Klima ne kadar verimli olursa olsun en verimlisi izolasyonlu duvarlardır.

Tam inverter
3D inverter
ALL DC inverter
*Yarı inverter*

Bunlar kelime oyunları. 3D inverter 3 motorunda inverter ile sürüldüğünü gösterir. Tam ve ALL inverter da aynı şekilde. Yarı inverter ise en azından bir motorun inverter ile sürülmediğini gösterir (Yada kademeli devir ayarı).

aynen katılıyorum şayet bu izolasyon hele evin içinden 5cm xps ile yapılırsa.. evin havası baya bunalır ama bunada çare var. eve havalandırma sitemi yapılırsa değmeyin keyfinize.

[video=youtube;PMFaC0aFP5M]http://www.youtube.com/watch?v=PMFaC0aFP5M[/video]

bu sistemi çalışma mantığını göstermek için ekledim. siz bilirsiniz zaten.. ben diğer arkadaşları bilgilendirmek açısından ekledim. bunların duvar tipi olanlarıda var.

http://www.klimaplus.com.tr/urunler...0u-e-duvar-tipi-isi-geri-kazanim-unitesi.aspx

biraz masraflıdır 2500 tl gibi bir rakam demişti birol usta yanılmıyorsam.

all dc vs inverter meselelerindede katılıyorum binbir takla durumları olabilir. zaten uygun satılan rakamlardaki klimaların birçoğu dediğiniz gibi her motora sistem kullanmıyor genel olarak kompresörü yönetebilecek basit bir düzenek ile durumu çözüyorlar. ama hakkını yemeyelim 75 serisi klimalarda bu durumlar tam kullanılmış birol usta o açıdan biraz övünüyor:) yok ucuzuz felan diye biraz fazlaca sevindirik olmuş GORGÜ meselesi
amt2F.jpg
:4:

hocam birde şu kademeli devir ayarına bir açıklma yapsanız. siz bize bakmayın sataşmadan duramayız bir birimize:)

musti35

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Çok teşekkür ederim.

İzolasyon ve havalandırma yaparsam çok aşırı maliyet çıkar bana
Evlenme arefesindeyim
İnanın çok zor durumdayım. Klima alsam yeter şimdilik bana.

Sorularımı yanıtlayabilirseniz , tavsiyede bulunabilriseniz çok sevinirim.

-Yarı inverter , tam inverter arası tasarruf , konfor ve ısıtma soğutma performansı farkı çok mudur?

- Yarı inverter ve tam inverter olarak f/p olarak iyi hangi klimaları önerirsiniz?

Çok sağolun.

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim.

İzolasyon ve havalandırma yaparsam çok aşırı maliyet çıkar bana
Evlenme arefesindeyim
İnanın çok zor durumdayım. Klima alsam yeter şimdilik bana.

Sorularımı yanıtlayabilirseniz , tavsiyede bulunabilriseniz çok sevinirim.

Çok sağolun.

arkadaşım inverter klimalar bölümünü okuyunuz

http://forum.shiftdelete.net/kombi-...r-klima-tam-inverter-midir-pam-pwm-nedir.html

orada çok güzel bilgiler var.

ama her markayıda tek tek inceleyip yazmak zor mesele. tavsiye konusunda ben genelde tavsiye yapmıyorum uzun zamandır yanlış anlaşılıyor. ondan sonra birde o yazılarla uğraşmak zorunda kalıyor insan.

musti35

Asistan
Reaksiyon puanı
24
arkadaşım inverter klimalar bölümünü okuyunuz

http://forum.shiftdelete.net/kombi-...r-klima-tam-inverter-midir-pam-pwm-nedir.html

orada çok güzel bilgiler var.

ama her markayıda tek tek inceleyip yazmak zor mesele. tavsiye konusunda ben genelde tavsiye yapmıyorum uzun zamandır yanlış anlaşılıyor. ondan sonra birde o yazılarla uğraşmak zorunda kalıyor insan.

Çok teşekkür ederim.
Sağolun.

diğer arkadaşların marka model önerilerine açığım :biggrin: