Klima ısıtmıyor

Bu konuyu okuyanlar

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Cartel marka klima var bayağı eski 4-5 senelik var. Normalde çalışıyordu ama bu sene çalışmadı. Soğuğa alınca üflüyor. Ama sıcağa alınca Run lambası yanıp sönüyor ve üflemiyor. Dışarıdaki pervane çalışıyor dönüyor ama klima ısıtmıyor.
Servisini çağırdık gazı bitmiş dolacak dedi 80 Tl ücret çıktı :). Bilginiz var mıdır ? Başka arızası olabilir mi ? Ücret çok mu az mı ?:D

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Cartel marka klima var bayağı eski 4-5 senelik var. Normalde çalışıyordu ama bu sene çalışmadı. Soğuğa alınca üflüyor. Ama sıcağa alınca Run lambası yanıp sönüyor ve üflemiyor. Dışarıdaki pervane çalışıyor dönüyor ama klima ısıtmıyor.
Servisini çağırdık gazı bitmiş dolacak dedi 80 Tl ücret çıktı :). Bilginiz var mıdır ? Başka arızası olabilir mi ? Ücret çok mu az mı ?:D

ücrete birşey diyememde acaba gazsızlıktan zarar görmüşmüdür kompresör. soğutmada peki soğuk üflüyormu. yani kompresör devereye giriyormu kompresör devereye giriyorsa borulara bir bakınız karlanma varmı dış ünite vanalarında mutlak bir miktar açıklık vardır ordan kontrol edin. zira bu markalarda run görüyorsanız doğru yanmayabilirde.

zamanında monte eden adam neden düzgün montaj yapmamışta gazı bitmiş acaba hiç bir klimanın gazı bitmez çünkü. konu dışına çıkmış gibi gözüküyorum ama bilgi açısından yazdım bunları.

en sağlamı ustalar cevap versin size. eğerki yıllardır zar zor ısıtması varsa bu klimanın çokta üstünde durmayın zira çok kalite bir ürün değil. en azından yaptırısanız garanti alın ısıtmazsa paramı alırım deyin sonuçta zamanında cartel servisinin hatasından gazınız kaçmış. isterse 10 yıl olsun. ha diyebilrisiniz burası türkiye neyin peşinden koşuyorsunuz. doğrudur tabiki. acaba cartel firması hala varmı oda olmayabilir size gelen servis resmi servismiydi. merak ettim şimdi durumu bu marka hala:)

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ücrete birşey diyememde acaba gazsızlıktan zarar görmüşmüdür kompresör. soğutmada peki soğuk üflüyormu. yani kompresör devereye giriyormu kompresör devereye giriyorsa borulara bir bakınız karlanma varmı dış ünite vanalarında mutlak bir miktar açıklık vardır ordan kontrol edin. zira bu markalarda run görüyorsanız doğru yanmayabilirde.

zamanında monte eden adam neden düzgün montaj yapmamışta gazı bitmiş acaba hiç bir klimanın gazı bitmez çünkü. konu dışına çıkmış gibi gözüküyorum ama bilgi açısından yazdım bunları.

en sağlamı ustalar cevap versin size. eğerki yıllardır zar zor ısıtması varsa bu klimanın çokta üstünde durmayın zira çok kalite bir ürün değil. en azından yaptırısanız garanti alın ısıtmazsa paramı alırım deyin sonuçta zamanında cartel servisinin hatasından gazınız kaçmış. isterse 10 yıl olsun. ha diyebilrisiniz burası türkiye neyin peşinden koşuyorsunuz. doğrudur tabiki. acaba cartel firması hala varmı oda olmayabilir size gelen servis resmi servismiydi. merak ettim şimdi durumu bu marka hala:)

Ben takan adamı çağırdım burada bir soğutucu. Soğuk üflüyor derken yani soğuga alınca üflüyor. Normal hava üflüyor. Doğrudur aşırı derecede ısıtmıyor ama iş görmesi en önemli şey :). Ben ustayı çağırayım yapsın bari :).

Sağolasın cevabın için

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben takan adamı çağırdım burada bir soğutucu. Soğuk üflüyor derken yani soğuga alınca üflüyor. Normal hava üflüyor. Doğrudur aşırı derecede ısıtmıyor ama iş görmesi en önemli şey :). Ben ustayı çağırayım yapsın bari :).

Sağolasın cevabın için

rica ederim kardeşim.

servis gelmeden önce arayın mutlaka kaçağı bulmaları için azot tüpü getirsinler. servisler bu tüpü taşımayı sevmezler. birol ustada çok sevmez:devil2:
birol usta ozaman ne getirmeleir gerekiyorsa söyle arkadaşa sana zahmet.

arkadaşım azot tüpü getirilerse hem kaçağı bulurlar hemde klimanızın içini yıkarlar çok iyi olur.

ve kesinlikle vakum motoru getirsinler.. kesinlikle elektronik terazi getirip gazı klimanın üstünde yazan gramaja göre versinler.
gaz tüpü dik duracak yani normal 12 kg mutfak tüpleri gibi. kendi ayakları üstünde duracak. sizin cihaz r22 gazlıdır çünkü r22 gaz tüp normal konumdayken verilir. mutlak terazi ile versinler gazı. sakın kabul etmeyin esrarkeşler gibi yok biz bar ayrı ile veririz felan demesinler. yoksa 80 tl paranız çöpe gider. siz gerekirse 100 tle verin işiniz düzgün olsun.

forumdaki vakum konusunu inceleyin mutlaka. en az 30 dakika vakum yaptırın hatta adama çay kahve ikram edin dahada uzasın zira ilk esnadada kliamnıza zaten vakum yapılmamıştır. azot tüpü getirilmezse söktürebilirseniz gaz giriş memesini söktürün ilk önce içinde kalan gaz çıksın dışarı iyice.

sonra vakum yapılsın klimanıza.

ZX0nO.jpg

dikkat edin önce manifold denen üstteki aletin vanası kapatılacak (mavi vana) vakumdan sonra peşi sıra gaz şarjına geçilecek.

birol usta, orasını bilmem sana zahmet arkadaşa gaz şarjını anlat.

diğer ustalarda anlatabilirler tabiki.

şayet klimanızın kompresörü zarar görmemişse bu işlemler nizami olarak yapılırsa ısıtmanızdada emin artış olacaktır. haydi hayırlısı bakalım.:)

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=296309]9köy[/MENTION] İnşallah bizim ustada bu dediklerin vardır :). Bugün, yarın arayacağım bakalım. Sağolasın

azkader

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sen onu en iyisi degişdir hocam :) ısıtan bir tane al