Klavyeyi kısa yoldan F ve ya Q yapın

Bu konuyu okuyanlar

AsDErA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ctrl+shift denedim olamdı ancak ''Alt+Shift'' denedim oldu.(Windows7)... Yardımcı olduysam minnettarım. :)

zaten alt + shift dir.
wind 98, xp, 7 de bu standarttir. Klavye dili eklendikten sonra bu kombinasyonu alt tusuna basili tutarak bir kez shift tusuna bastiginizda klavyeniz degismis olur.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Windows 7'de iki farklı giriş yönteminin kullanımı tam bir işkence. Tuş kombinasyonu ile f klavyeye geçip bir süre yazdıktan sonra hop yine varsayılan giriş yöntemine giriyor. Bu sorun Windows 8'de yok ve Windows 7'ye elveda sebebim oldu :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
shift+ctrl . + işaretine de basmayı unutma. sen sadece ikisini aynı anda basıyorsundur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
allah razı olsun valla oyun oynarken birden değişti ne yapacağımı şaşırdım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Allah razı olsun kardeş...Bölge ve dil seçeneklerinden ayarlayamadığım F klavyemi gösterdiğin iki kısayol tuşu ile tekrar Q ya çevirmeyi başardım...ve sayende F klavyemle sana teşekkür yazabiliyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Denetim masası/Dil/Türkçe yaza kutuda seçenekler ona bas/giriş yönteminde türkçe q yazar giriş yöntemi ekleye bas/sonra da türkçe f ye bas alttaki ekle'ye bas klavyen f olldu :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen aynen yapmanız gereken denetim masasından eklemek istediğiniz dili, böylece kısayollarla geçiş yapabiliyosunuz istediğiniz dile

S

SDN Okuru

SDN Okuru
saol abi allah razı olsun oldu valla ismail atay abi facem ekle beni siyah beyaz resim var abi ekle beni cidden :) :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sağolya okuldan almıştım hoca vermişti şimdi istediğim gibi yazabiliyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yapamayanlar için ilk öncelikle denetim masasına girin saat dil gölge diyin bölge ve dil diyelim ondan sonra klavye diller ordaki klavye değiştir butonuna tıklayalım ekle diyelim ordan f veya q klavyeyi seçersiniz yine yapmayanlar skype muhammed said

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar denetim masasına girin saat dil gölge diyin bölge ve dil diyelim ondan sonra klavye diller ordaki klavye değiştir butonuna tıklayalım ekle diyelim böylece f ve q klavyenizi oluşturmuş oluyorsunuz. hı arasında geçiş yapmak için ne yapmamız gerekiyor diyorsanız o ekrandan çıkmadan F1 tuşuna yani yardım menüsüne basın. orada klavyeler arası geçişin nasıl yapılacağı hangi tuşlara basmanız gerektiği yazar. her windows 8 aynı olmayabiliyor. Mesela benimki windows logosu ile aralık verme tuşuna basınca oldu :) kolay gelsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben denedim işe yaradı harika bir bilgi çok teşekkür ederim :)