Klavye & Fare seçimi

Bu konuyu okuyanlar

osmancan71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yeni bir fare ile klavye almayı düşünüyorum oyunlarda kullanmak için (cs go - lol gibi)

fare olarak şuna karar verdim(fakat g403 dahayeni ona bak diyen oldu)
Logitech G402 Hyperion Fury Oyun Mouse 910-004068 Fiyatı

fakat klavyede kararsız kaldım marka olarak bloody gamemax gibi klavleyer nasıl? kullanan arkadaşlar varmı yorum bazı ürünlerde çok az olduğu için pek bi fikir yürütemedim

1
Bloody B328 Q Usb Multimedya 8 Tuş Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyatı
2
Bloody B318 8Tuş Mekanik+Silikon 0.2Ms Neon Işıklı Oyuncu Fiyatı
3
HP OMEN Kablolu Arkadan Aydınlatmalı Oyuncu Klavye Fiyatı
4
Corsair Gaming K55 RGB Mekanik Oyuncu Klavye CH-9206015-EU Fiyatı
5
Logitech G213 Prodigy Oyuncu Klavye 920-008094 Fiyatı
6
Gamemax FK-G550QU Gerçek Mekanik Multimedya Oyun Klavye Fiyatı
7
Bloody B418 Q Multimedya USB Mekanik Gri Oyuncu Klavye Fiyatı

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Mouse olarak Logitech modellerini genel olarak başarısız buluyorum o fiyatta Rival 300,Razer Abyssus V2 ve TT Esports Ventus X daha iyi modeller Klavyede ise HP Omen bildiğimiz Steelseries Apex 350 büyük ihtimalle Steelseries Engine desteği vardır eğer Mouse da SteelSeries tercih edilirse tek yazılımdan rgb makro vs. yönetimi daha rahat olur ki aralarında en iyi yazılıma SteelSeries sahip onun dışında Corsair K55 de fiyat olarak öne çıkan iyi bir model. Gamemax,Bloody vs. bunlara bulaşmanızı pek önermem orada bir ton özellik yazarlar örnek olarak mekanik switch diyor ama hangi mekanik switch ? Kısaca kullanımda bir esprileri yok.

osmancan71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mouse olarak Logitech modellerini genel olarak başarısız buluyorum o fiyatta Rival 300,Razer Abyssus V2 ve TT Esports Ventus X daha iyi modeller Klavyede ise HP Omen bildiğimiz Steelseries Apex 350 büyük ihtimalle Steelseries Engine desteği vardır eğer Mouse da SteelSeries tercih edilirse tek yazılımdan rgb makro vs. yönetimi daha rahat olur ki aralarında en iyi yazılıma SteelSeries sahip onun dışında Corsair K55 de fiyat olarak öne çıkan iyi bir model. Gamemax,Bloody vs. bunlara bulaşmanızı pek önermem orada bir ton özellik yazarlar örnek olarak mekanik switch diyor ama hangi mekanik switch ? Kısaca kullanımda bir esprileri yok.
teşekkür ederim inceleyeceğim önerilerinizi

osmancan71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
klavye epey pahalı oluyor fare ve klavye olarak 200 civarını geçmicek bişeyler arıyorum daha çok :)

Deadshot31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Klavye olarak ck104,mouse olarak g402 veya rival 300 hyperbeast edition alınabilir☺
Eğer çinden alamam dersen rampage hydra rgb alınabilir
403'e bakmayın kesinlikle 402

osmancan71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Klavye olarak ck104,mouse olarak g402 veya rival 300 hyperbeast edition alınabilir☺
Eğer çinden alamam dersen rampage hydra rgb alınabilir
403'e bakmayın kesinlikle 402
klavyeden vazgeçtim düşündüğüm fiyata (max250) bilek destekli makrolu klavye yok. rgb içinde elimde ztn var olam klavyemi dğeiştirmeyi gereksiz görüyorum :). fare olarak g403'e neden bakmamamı söylediniz sebebini merak ettim

bu arada önerdiğiniz klavye fiyatı uygunmuş mekanik sistemine bakayım bi alınabilir :)

Deadshot31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
G402 şuanda en iyi sensörlerden birine sahiptir hatta bazılarına göre en iyisi.ben olsam onu tercih ederdim,ayrıca rampage hydra'da red switch vardır.red switch'in ne olduğunu bilmiyorsanız söyliyim fps türü oyunlar için en iyi switch☺

Son düzenleme:

osmancan71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
G402 şuanda en iyi sensörlerden birine sahiptir hatta bazılarına göre en iyisi.ben olsam onu tercih ederdim,ayrıca rampage hydra'da red switch vardır.red switch'in ne olduğunu bilmiyorsanız söyliyim fps türü oyunlar için en iyi switch☺
Mekanik Klavye Nedir?

şurdaki konudan sonra switch i araştırma gereği duydum. yani fps için iyimi felan diye :) g402 alcaktım ztn sonra g403 al daha yeni sensorude yeni felan dediler ele oturması anladığım kadarıyla ikininde çok iyiymiş ztn önemli olanda o aslında . şimdi iki kişi 403 yerine 402 önerince kararsız kaldım tekrardan :D :D

Deadshot31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Mekanik Klavye Nedir?

şurdaki konudan sonra switch i araştırma gereği duydum. yani fps için iyimi felan diye :) g402 alcaktım ztn sonra g403 al daha yeni sensorude yeni felan dediler ele oturması anladığım kadarıyla ikininde çok iyiymiş ztn önemli olanda o aslında . şimdi iki kişi 403 yerine 402 önerince kararsız kaldım tekrardan :D :D
G402 çok daha iyidir pişman olmazsın☺

Deadshot31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Blue switch nerdeyse her mekanik klavyede olan ideal switchdir ama sesi switchler arasından en sesli olanıdır.
NOT:sorduğun soruya bak normal klavyenin switchi ile blue switchi karşılaştırmak,akıl almıyor☺

osmancan71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Blue switch nerdeyse her mekanik klavyede olan ideal switchdir ama sesi switchler arasından en sesli olanıdır.
NOT:sorduğun soruya bak normal klavyenin switchi ile blue switchi karşılaştırmak,akıl almıyor☺
hiç mekanik klavyem olmadı :D :D everestinde rgb versiyonu kalmış hep onlarda pahalı . forumlara bakıyorum eski konulara fiyatlar epey artmış aslında düzenli olarak artıyor benim şuanki bilgisayarm 3 senelik. 3 sene önce topladığım fiyata bunun yarısını toplayamıyorum şuan :D . kargo sınırınıda 30 euro çektiler hiç şansımız kalmadı ucuza almanın :D

Deadshot31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hiç mekanik klavyem olmadı :D :D everestinde rgb versiyonu kalmış hep onlarda pahalı . forumlara bakıyorum eski konulara fiyatlar epey artmış aslında düzenli olarak artıyor benim şuanki bilgisayarm 3 senelik. 3 sene önce topladığım fiyata bunun yarısını toplayamıyorum şuan :D . kargo sınırınıda 30 euro çektiler hiç şansımız kalmadı ucuza almanın :D
Doğru

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Mouse seçimim mouse için "rival 300" klavye içinde "Asus Cerberus Oyuncu Klavyesi "

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Mouse olarak Logitech modellerini genel olarak başarısız buluyorum
Neden ki ? Çok iyi bir marka bence :) . Donanımdan iyi anlasam da bu mouse, klavye işlerinden anlamam. Bende MK serisinden klavye&mouse seti var. Gaming olmamasına rağmen gaming hissi veriyor :)
Ben logitech öneriyorum.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Mouse için yazılım çok önemlidir, Logitech bu konuda çok geride özellikle SteelSeries Engine ve Razer Synapse ile karşılaştırırsak. Diğer firmalar aynı fiyatta daha iyi yazılım,uyumluluk ve özelleştirme sunarken pekte mantıklı olmuyor Logitech'in istediği fiyatlar.

osmancan71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mouse için yazılım çok önemlidir, Logitech bu konuda çok geride özellikle SteelSeries Engine ve Razer Synapse ile karşılaştırırsak. Diğer firmalar aynı fiyatta daha iyi yazılım,uyumluluk ve özelleştirme sunarken pekte mantıklı olmuyor Logitech'in istediği fiyatlar.
yazılım dediğiniz bu makro ataması ışık ayarlaması felan için kullanılan program mı. yoksa bahsettiğiniz tıpkı sony nin lens satıpta telefonlarında güzel yazılım olmamasından foto kalitsinin düşük olmasımı :D

Son mesajlar