Klasör adı.exe virüsü

Bu konuyu okuyanlar

oponte

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar çoğunuz özellikle de flash disk veya memory stick'lerden bulaşan önemsiz virüslerle karşılaşmışsınızdır.Bu aralar sorumlu olduğum birçok bilgisayarda var ve erken müdahale olmazsa bilgisayarı iyice sarıyor.Virüs şunu yapıyor;diyelim ki flash diskinizde yedekler diye bir klasörünüz var,virüz de hemen flash disk içine yedekler.exe adlı klasör gibi görünen bir dosya açıyor ve de asıl dosyayı bozmadan sistem dosyası yapıp gizliyor.Eğer ki flash içerisinde iç içe klasörler varsa da her klasörün içine aynı adı taşıyan "exe" dosyası oluşturuyor.

Umarım sorunu güzel bir şekilde ifade edebilmişimdir.Yardım için şimdiden teşekkür ederim.Tam anlayamadığınız yerler varsa da sorabilirsiniz.Daha detaylı anlatabilirim.Resim koyacaktım ama temizlediğim için koyamadım.Temizliği ise teker teker silerek yaptım, istediğim daha pratik bir yol.Benim yolum da "*.exe" diyerek arattırıyorum ve hepsini siliyorum.

fsaidarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya onu bende çok gördüm arkadaşım ancak onun tek çaresi ve en kolayı format gibi görünüyor . ben öyle çözdüm sorunu .

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Şimdi "soru"nu anlayamadım. Nasıl temizleyeceğim diye mi soruyorsun kendi yöntemini mi açıkladın?

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar çoğunuz özellikle de flash disk veya memory stick'lerden bulaşan önemsiz virüslerle karşılaşmışsınızdır.Bu aralar sorumlu olduğum birçok bilgisayarda var ve erken müdahale olmazsa bilgisayarı iyice sarıyor.Virüs şunu yapıyor;diyelim ki flash diskinizde yedekler diye bir klasörünüz var,virüz de hemen flash disk içine yedekler.exe adlı klasör gibi görünen bir dosya açıyor ve de asıl dosyayı bozmadan sistem dosyası yapıp gizliyor.Eğer ki flash içerisinde iç içe klasörler varsa da her klasörün içine aynı adı taşıyan "exe" dosyası oluşturuyor.

Umarım sorunu güzel bir şekilde ifade edebilmişimdir.Yardım için şimdiden teşekkür ederim.Tam anlayamadığınız yerler varsa da sorabilirsiniz.Daha detaylı anlatabilirim.Resim koyacaktım ama temizlediğim için koyamadım.Temizliği ise teker teker silerek yaptım, istediğim daha pratik bir yol.Benim yolum da "*.exe" diyerek arattırıyorum ve hepsini siliyorum.

Sanırım bilgisayarında AV kullanmıyormusun çünkü bahsettiğin New Folder virüsünü şu zamanda çoğu AV programı yakalıyor.

Çözüm için Combofix , MS Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı veya Alternatif malware temizleyici yazılımları kullanabilirsin.

Ek olarak bu virüs bulaştığında klasörlerin sistem klasörüne dönüşür ve görünmez hale gelir.

Tekrar görünür hale getirmek için ister Klasör seçenekleri> Görünüm> Korunun işletim sistemi dosyalarını göster uygula istersen de cmd uygulamasından işlemi yapacağın sürücüye girip (C:,D:,F: vs) aşağıdaki kodları uygula ikiside klasörleri görünür yapar. Tabii 2.yol biraz daha kalıcı çözümdür

Kod:
attrib -h -r -s /s /d *.*

oponte

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şimdi "soru"nu anlayamadım. Nasıl temizleyeceğim diye mi soruyorsun kendi yöntemini mi açıkladın?

Ben bu şekilde temizliyorum ama bu yöntem sadece virüs daha yeni iken.Sorum ise Daha kolay çözüm ve ileri bir safhası için tavsiyeleriniz.

Sanırım bilgisayarında AV kullanmıyormusun çünkü bahsettiğin New Folder virüsünü şu zamanda çoğu AV programı yakalıyor.

Çözüm için Combofix , MS Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı veya Alternatif malware temizleyici yazılımları kullanabilirsin.

Ek olarak bu virüs bulaştığında klasörlerin sistem klasörüne dönüşür ve görünmez hale gelir.

Tekrar görünür hale getirmek için ister Klasör seçenekleri> Görünüm> Korunun işletim sistemi dosyalarını göster uygula istersen de cmd uygulamasından işlemi yapacağın sürücüye girip (C:,D:,F: vs) aşağıdaki kodları uygula ikiside klasörleri görünür yapar. Tabii 2.yol biraz daha kalıcı çözümdür

Kod:
attrib -h -r -s /s /d *.*

Yardımın için teşekkür ederim.Zaten ilk tercihim combofix oluyor.Onu da denedim.Büyük oranda temizliyor ama %100 başarı vermedi ne yazık ki.
Sistem klasörleri için de zaten attrib komutunu kullanıyorum.Yine de hatırlatmanız için teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkaslar avg denilen virüs programını kurun tüm bilagisayarınızı taratın ne exe kalıcak nede olusturdukları klasörler 1 hafta uğrastım bu programı buldum sildi süpürdü ne varsa vakit kaybetmeden kullanın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Biraz Programlama Biliyorsan Çooooooook kolay...
Görev yöneticisini açıp işlemlere gir.
Virüsü Çalıştır... (şaka yapmıyorum)
New Folder in üzerine tek tıklayıp Shift+Delete yap...
işlemlerde farklı bir sürücüde bulunan (E:\ , F:\) New Folder ve/veya klasör adı görünecek...
işlemi sonlandır de.
cmd yi açıp shutdown/r yaz enterle...
Hemen flashı çıkar...
Reseti bekle...
flashı tak kesin çözüm...
Tşk...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Biraz Programlama Biliyorsan Çooooooook kolay...
Görev yöneticisini açıp işlemlere gir.
Virüsü Çalıştır... (şaka yapmıyorum)
New Folder in üzerine tek tıklayıp Shift+Delete yap...
işlemlerde farklı bir sürücüde bulunan (E:\ , F:\) New Folder ve/veya klasör adı görünecek...
işlemi sonlandır de.
cmd yi açıp shutdown/r yaz enterle...
Hemen flashı çıkar...
Reseti bekle...
flashı tak kesin çözüm...
Tşk...

İyi demişsinde virüs görev yöneticisini kayıt defterini falan devre dışı bırakıyo

ankara123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi demişsinde virüs görev yöneticisini kayıt defterini falan devre dışı bırakıyo
ASC ile görev yöneticisi vb. devredısı hizmetleri tekrar acabilirsin.
ASC Ultimate içerisinde antivirüs özelliğide var ben kullanmıyorum ama kullanabilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkaslar avg denilen virüs programını kurun tüm bilagisayarınızı taratın ne exe kalıcak nede olusturdukları klasörler 1 hafta uğrastım bu programı buldum sildi süpürdü ne varsa vakit kaybetmeden kullanın

tbrk ederim 15 dakikada telefonum dahil şirket pc temizledim tşk ederim.:thumbup:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu Virüs Benim Harici Harddiskime Buşatı AVG'ile Taratması Çok Uzun Sürüyor Diğer Yöntemleride Beceremedim ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar o sorun bendede vardı ben çözüm olarak combofix programını önerırım küçük ama sorunu kökunden halleden bır program aynı zamanda vürüs tarafından gızlenmış ve yok edılmış dosyalarıda görunur hale getırıyor bı artı daha söyleyım oyun falan oynarken yavaslamayı da ortadan kaldırıyor

wnsjeep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rescue disk deneyebilirsiniz. Farklı firmaların farklı yazılımları mevcut.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Aşırı derecede yaygın bir virüs dükkana çıktı almaya gelen usb belleklerin %85 inde var bu zıkkım kaspersky kullanıyorum anında siliyor ama klasörler gözükmüyor sonra cmd ile gösteriyorum ama o virüs olan bilgisayarlarda doyalar her zaman gözüküyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben de ayni problemden muzdarip idim , fakat gerçekten avast virüs programi kesin çözüm.
(reklam yapmak için söylemiyorum)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Manuel temizlik:
1)Search Everything programını indirin, virüs bulaşan sürücü takılııyken çalıştırıp
*.exe olarak tarama yapın. Boyuta göre sıralatın.

302 kb boyutlu + (F-G hangi sürücüyse) virüs bulaşan USB bellekteki tüm exe leri silin.
(Sistem dosyaları, oyun dosyaları vs gerekli dosyalarınızı silmemeye dikkat edin)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Vaay benle aynı kafada birine rastladım:)

Ayrıca şunu da eklemekte fayda var:

Task Manager da process lerin olduğu tab de "Command line" column unu ekleyip, hangi process in hangi lokasyondan hangi komut ile çalıştırıldığını görebilirsiniz.

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Bendede aynı sorun.Formatladım geçti.Virüsün ismi Musallattı sanırım.Bir kere allem ettim gullem ettim MusaLLaT.exe uzantılı bir dosya çıktı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Başlık:indexerer.exe

File corrupted!This program has been manipulated and maybe ıs's infected by a virus or cracked.This file won't work anymore :cursing::cursing::cursing::cursing::cursing: Format demeyin yeter

mehmetazad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

--- Gönderi Güncellendi ---

--- Gönderi Güncellendi ---
slm arkaekrar daşım sorunu iyi anlatmışsın bu sorunu bir çok pcde karşılaştım tek tek silsende sonra tekrar çıkma olasılığı yüksek kesin çözümü ya format atacaksın yada kötü amaçlı yazılım diye virüs programı ile temizliceksin burdan indirebilirsin saygılar Download Malicious Software Removal Tool from Official Microsoft Download Center Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
2013 konusu güzel hortlamış :D Ben de bir trollümü yapayım: GNU/Linux kullanıyorum :p

Son mesajlar