Kıyametten sonrası merak ediyorum

Bu konuyu okuyanlar

ozgureryilmazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kıyamet koptultan sonra Allah başka varlıklarla veya insanlarla yeni sınav dunyasi yaratabilir mi kuranda yazmiyor biliyorum ama yaratilma ihtimali varmi onun yaraticiligi sonsuzdur yani kiyametten sonra hicbisey yaratilmayacak mı hesaptan sonra ???

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Niye yaratılmasın, insanları bu kadar özel kılan ne? Niye kendimizi her şeyin merkezinde görüyoruz? Şeytan da bu yüzden huzurdan kovulmadı mı?

ozgureryilmazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Niye yaratılmasın, insanları bu kadar özel kılan ne? Niye kendimizi her şeyin merkezinde görüyoruz? Şeytan da bu yüzden huzurdan kovulmadı mı?
Yav diyolarki ikide bir iste bu alem son alem allah bir daha insan yaratmayacak hani yaraticiligi sonsuzdu Allahın??

#ExYoung

Asistan
Reaksiyon puanı
140
yaratmaması için sebep göremiyorum

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Degilmi yoktur aslinda ama insanlar var diyo yaratmayacak diyo
Kuran'a göre her birey için hiçtik, ana rahmine düştük (Rahman tarafından) Doğduk, biçilen ömrü yaşayacağız ve (Rahman Azrail e görev verdi) ölüceğiz, İsrafil kıyameti getirecek Allah'ın izni ile sonra kıyamete kadar bekleyip tekrar Allah huzurunda dirilicez ama bedenen değil bu, hatta gelmiş geçmiş tüm peygamberler de dahi sorguya çekilecek Rabbim hayırlı amelle uğraşan kullara cennet adı verilen sonsuzluğu kötü amelleri olanlarada cehennem de sonsuz azap verecek, diye yazıyor kaba taslak