Kitaplar çok pahalı

Bu konuyu okuyanlar

CANER ORAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
arkadaşlar merhaba.ben anakarada oturuyorum ve burda kitaplar baya pahalı 20.25.15.18 civarları ve ben her 4 günde 20 tl veremiyorum daha ucuza nasıl kitap alabilirim işte internetenmi yoksa 2.el önerileriniz nelerdir.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
2. El veya kütüphane. Bir arkadaşın varsa 2 niz istediğiniz kitabı alıp takas edersiniz.

CANER ORAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
2. El veya kütüphane. Bir arkadaşın varsa 2 niz istediğiniz kitabı alıp takas edersiniz.
sorun orda pek okuyan yok işte bide mesela karaip korsanlar serisine başlicam seri belki 5 kitap mesela 20 tl den hesapla

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Merhaba;

Korsana yönlendirmek gibi olmasın ama bir adet e kitap okuyucu edinip kitapları e kitap olarak alabilir veya PDF indirebilirsiniz.

E-kitaplar normal kitaplara göre daha ucuzdur.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Merhaba;

Korsana yönlendirmek gibi olmasın ama bir adet e kitap okuyucu edinip kitapları e kitap olarak alabilir veya PDF indirebilirsiniz.

Hocam e kitap okuyucu çok pahalı. Aynı yere gelecektir. Telefona inmiyor mu o PDFler ?

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
O zaman ne gerek var o okuyuculara. Ona 500-800 TL vereceğime Tablet alırım.

Tablet ile kitap okumak göz sağlığı adına pek iyi değil. Bir de 500-800 TL Arası değil. 350 & 500 TL arasına da edinilebiliyor.

E-Kitap ücretli ücretsiz bulmak çok kolay zaten. D&R arşivini sürekli genişletiyor, e kitap meritokrasi diye bir şey var. Falan filan.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ama sanırım e kitap gibi mağazalar yok olay store veya app storea bağımlısı onlarında arşivi ne kadar geniş bilmiyorum.

Abi aslında tablet yerine önerilmesinin tek sebebi ekran parlaklığı ve o cihazın kitap okumaya özel üretilmiş olması.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tablet ile kitap okumak göz sağlığı adına pek iyi değil. Bir de 500-800 TL Arası değil. 350 & 500 TL arasına da edinilebiliyor.

E-Kitap ücretli ücretsiz bulmak çok kolay zaten. D&R arşivini sürekli genişletiyor, e kitap meritokrasi diye bir şey var. Falan filan.
--- Gönderi Güncellendi ---

Abi aslında tablet yerine önerilmesinin tek sebebi ekran parlaklığı ve o cihazın kitap okumaya özel üretilmiş olması.
One Plus 5'de ekranı sanki E-ink şekline çeviren bir özellik var sorun değil o iş
Parlaklık olarak da telefon tablet ekranları en az 400 lux ve üzeri bahsi geçen one Plus 5 700 lux falan manuelde

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Merhaba;

Yok kardesim hic yonlendirme gibi olmuyo gercekten.vatandas okuyacaksa bile olmuyo.en guzeli pdf filan iste.napsin millet.47 tl asgari ucretlinin gunlugu.ogrenciyse kitapcinin yanindan bile gecmesin(en cok okumasi gereken kesim).eh iste boyle...

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Yok kardesim hic yonlendirme gibi olmuyo gercekten.vatandas okuyacaksa bile olmuyo.en guzeli pdf filan iste.napsin millet.47 tl asgari ucretlinin gunlugu.ogrenciyse kitapcinin yanindan bile gecmesin(en cok okumasi gereken kesim).eh iste boyle...

Bir ara ekşi sözlükte, sigaradan çok kitaptan vergi alındığını okumuştum. Kesinlikle haklısınız.

Yine de okumaktan vazgeçmemek gerek.

Demek ki bir ara kitap ödüllü çekilişler yapmak lazım. :)

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Bir ara ekşi sözlükte, sigaradan çok kitaptan vergi alındığını okumuştum. Kesinlikle haklısınız.

Yine de okumaktan vazgeçmemek gerek.

Demek ki bir ara kitap ödüllü çekilişler yapmak lazım. :)

Aynen cok guzel olur.okumaktan vazgecmek olmaz zaten de alternatif bulmak mesele.obur turlude korsan muhabbeti donuyo.naptin millet keyfinden kimse korsana donmez.bu arada aldigim kitaplar genelde ikinci el yada kampanyali filan denk geliyo bazen oyle iste nabalim...

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
74b091c07803bbd3d225609337505807.jpg

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Ucuz olan ne var:)
Gene de teknolojiye harcadığımız paranın yanında kitaplara harcadığımız para çok az. Yâni kitaplar pahalı deyip, 3 bin liraya telefon alabiliyoruz.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Gene de teknolojiye harcadığımız paranın yanında kitaplara harcadığımız para çok az. Yâni kitaplar pahalı deyip, 3 bin liraya telefon alabiliyoruz.

Hocam aynı şey değil ya.

Yani kıyaslama tuhaf. Telefon günümüz dünyasında bir ihtiyaç, hobiden ziyade.

Aslında kitap okumak da ihtiyaç ama biraz daha hayatın dışında gibi.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Telefon bi bakima kitabinda yerine gecti gibi zamaninda minnacik iphone4 un o kendi gibi ekranindan kac tane kitap okudum :)))

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
arkadaşlar merhaba.ben anakarada oturuyorum ve burda kitaplar baya pahalı 20.25.15.18 civarları ve ben her 4 günde 20 tl veremiyorum daha ucuza nasıl kitap alabilirim işte internetenmi yoksa 2.el önerileriniz nelerdir.
Ben kitaplarımı sitelerden kampanya denk getirerek satın alıyorum ki bu fiziki satın aldığın yerden %50 bilemedin %25 daha ucuza geliyor. Misal iki hafta önce Kardan Adam diye polisiye bir kitap alacaktım. D&R da 21 lira idi Hepsiburada dan kargo dahil 10,90 liraya aldım arada ki fiyat farkı her şeyi ortaya koyuyor. Kitapyurdu Babil.com İdefix ve Hepsiburada yı tavsiye ederim.

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Hocam aynı şey değil ya.

Yani kıyaslama tuhaf. Telefon günümüz dünyasında bir ihtiyaç, hobiden ziyade.

Aslında kitap okumak da ihtiyaç ama biraz daha hayatın dışında gibi.
Beyaz yakalılar hariç olmak üzere akıllı telefonlar kimse için ihtiyaç değil, hatta kullanmayan beyaz yakalı bile gördüm ben.
Whatsapp, instagram, twitter vs. kullanmıyorum, ne kaybediyorum ? Hiçbir şey. Zaten wp hariç diğerlerinin mecburi bir kullanımı düşünülemez.
Akıllı telefon kullanmıyorum, c3-00 bana yetiyor, ülkedeki birçok insan için de yeterli aslında ama farkında değiller.
Eskiden insanlar günün belli saatlerinde online olurlardı, şimdi ise 7/24 online olmadan duramıyorlar. Akıllı telefon bir ihtiyaç değil, bir akım, bağımlılık, topluma aşılanmış bir hastalık. İnsana yapay bir keyif veren donanımdan ibaret esasında.

Kitap okumak neden hayatın dışında olsun, eğer hayat sizin için sürekli insanlarla beraber olmak veya sürekli online olmaksa öyle gelmesi normâl.
Meselâ Celal Şengör var, ömrünü hemen hemen kütüphanede geçiren bir insan. Onun için de kitaplar hayatın içinden bir şey:)

Okumak da benim için bir ihtiyaç meselâ, illaki kitap olmak zorunda değil, ama sürekli okuma ihtiyacım var. Akıllı telefonu okumak için kullanan insanlar da var, onları bu eleştirilerimin dışında tutuyorum.

Son nefesini veren bir insan hayatını facebook, twitterda geçirmiş de olabilir, binlerce kitap okuyarak geçirmiş de olabilir.
İkisinin arasında muazzam bir fark var.

CANER ORAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
işte bende önceli kitba veryorum 15 yaşındayım liseye gitcem daha telefona bileihtiyaçduymayıp kitap aldım ama artık herseferinde 25 tl vermekten sıkıldım.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Ozetle kitap pahali ama gerekli.telefon cok daha pahali ama o da gerekli.yas itibariyle smart phone larin olmadigi hatta cep telefonunun olmadigi domemleride yasadik.elimizdeki cihazlar oyle buyuk nimetki farkinda degil kimse.birinden bisey ogrenmek icin yalvarmak gerekiyodu bazen :)))yad olarak 40 li 50 li yaslardaki insanlarla bi konusun.yada hayatinizdan telefonu interneti 1 ayligina cikarmayi deneyin

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
O zaman ne gerek var o okuyuculara. Ona 500-800 TL vereceğime Tablet alırım.

Mesajini gec gordum.e kitap okuyucular kitap deneyimi yasatmak icin yazilari ekranin en ustunde olusturuyolar yada uste en yakin bolgeye diyeyim.arkadan aydinlatma yapisi yok bildigim ve bu sekilde goz sagligini korumakta yardimci en son arti olarak pil omurleri borkac ay gittigi soyleniyor.
Tabi tam detayli arastirma yapabilirsin netten.illa olmazsa olmaz mi degil tabiki.