Kitabını Okuduğunuz Filmler Hangileri?

Bu konuyu okuyanlar

sumeyrademirci

Asistan
Reaksiyon puanı
1
son-hafriyat.png
behzat ç

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Açlık Oyunları 1-2,Oliver Twist,Dünya'nın Merkezine yolculuk bunlar küçükken okuduklarım :)

C Condensator

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sefiller
Fareler ve insanlar
Aclik oyunlari
Suc ve ceza
Malcom X
Ve hatirlayamadiklarim:)

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Açlık oyunları , hobbit , harry potter , ejderha dövmeli kız ve daha niceleri :D

raftboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harry Potter, Kitap Hırsızı, Açlık Oyunları, Labirent

zeynepp07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Aşkı Memnu, Alacakaranlık, Sherlock Holmes, Melekler ve Şeytanlar

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Ölü ozanlar derneği. kesinlikle kitap ve filmin arasında çok fark var. özellikle parti sahnesi :D

Bonaparte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Jordan Belfort - The Wolf of Wall Street. Sıfırdan zirveye , zirveden hapishaneye gerçek bir hayat hikayesi. Kitapla film arasında baya fark var.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Marslı. Filmi o kadarda güzel olmasa da kitap çok güzel.

Biacayipkişi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Alacakaranlık serisinden Şafak vaktini okumuştum.Askerde günde 7 saat nöbet tutarken ya kitap ya radyo başka türlü olmuyor.

qweraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Fight Club. Kitabını okuduktan sonra Chuck Palahniuk'in aradığım yazar olduğunu fark ettim. Filmin aksine daha sürükleyiciydi. Palahniuk resmen hasta bir zihin ile yazıyor ve bu da her yazdığı kitabı daha da ilgi çekici yapıyor. Kitabı okumadıysanız bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Addie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hatırladıklarım :)

Alacakaranlık serisi
Açlık Oyunları serisi
Hobbit
Yüzüklerin Efendisi serisi
Yürüyen Şato
Melekler ve Şeytanlar
Aşk ve Gurur (hem bir çok filmi var hem mini dizisi)
Ye Dua Et Sev
Oyun Bitti (The Nerve)
Uçurtma Avcısı
Koku
Küçük Prens
Uyumsuz

Kuşkusuz beklentilerimi karşılayan filmler arasında, ilk sıra da Yüzüklerin efendisi var. Her ne kadar kitabın tamamı aynı şekilde filme aktarılmasa bile, o koskocaman dünyanın ve ırkların gözümde canlandırdığımdan daha iyi olduğunu kabul etmeliyim.

Filminde, kitaptaki konuyu çok fazla değiştirmiş olsalar bile; hem kitabını hem de filmini defalarca okuyup, izlediğim ve size tavsiye edeceğim eser ise Yürüyen Şato’dur. Not: Film animedir.

UzayZaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
The martian (Marslı)
Kitabı doyurucu ama filmi kuş olmuş kese kese.. mevzu derinliği yok filmde..

The Cyclist

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,906
-Harry Potter(tüm seri)
-Cehennem(Inferno)
-Melekler ve Şeytanlar(Angels and Demons)
-Da Vinci Şifresi(Da Vinci Code)
-The Adventures of Huckleberry Finn
-Lord Of The Flies

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,041
kelebek+banko GERCEK YASANMIS OLAYLAR
kitabıyla fılmı arasında cok farklılıklar olması gayet normal,zira kıtapta yazılı olan olayların coğunu yapmaları ımkansızdı,genede zevk alarak ızledıgımı soyleyebılırım,3 4 defa okudum sanırm,devamı olan bankoyuda okumayı unutmayın,onun fılmı cekılmedı,kelebeğin olumune kadar olan yaşamını anlatıyor,ayrıca cok harıka muzıği vardır
images.jpg
20170406_185337.jpg
341981054_tn50_0.jpg

Papillon.1973.720p.BRRip.MkvCage.FardaDL.jpg

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,041
Shogun (Tohum) - James Clavell

1981 -1600 LI yıllarda yanlışlıkla japonya kıyılarına fırtına sonucu gemilerinın batması sonucu ,japonlarla aralarında gecen olayları anlatır
bu kıtabın dizisıde tv 1 de gösterıldı,cok guzeldı,tabı aradakı en buyuk fark ıse,olayların kahramanlarının dusuncelerını kıtapta okuyabılıyorsunuz
dusuncelerınde olan her tepkıyı hıssedbılıyorsunuz ,fılımde bunlar yok tabıkı ,kıtabını bulabılırsınız ,okumanızı tavsıye ederım,o zamankı yaşam tarzları,ılkelerı cok guzel aktarılmıstır

32685_1429449047.jpg
ba8ab-shogun.jpg

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,186
yüzüklerin efendisi yüzük kardeşliği(okunuyor bittikten sonra diğer kitaplar)

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,041
poseidon macerası

1981 83 arası okumustum,heyecan verıcıydı,o ters donmus gemının ıcınde,kurtulabılen 10 kişi kadar ınsanın gemının arka tarafına gıderken baslarından gecenlerı anlatıyordur,ee halıyle yukardakı kıtaplarda bahsettıgım gıbı fılımlerde dusunlerı aktarmazlar,ordakı dılı soylemezler,genede seyretmeye değer,en azından mukayese yaparız:)
DSC05586.jpg

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,041
JAWS

ilk okudugum kıtaplardan bırıydı,ısın aslına gelırsek,kıtaplardakı heyecan,kendımızı kaptırdıgımız o andakı hayal dunyasındakı motıvasyon,fılım seyrederkende olsa bıle ,bundakı tek etken muzikten kaynaklanmaktadır,ama okurken kendımızı kaptırınca bızı durten olsa bayılırız belkıde:)
tabı kıtapta anlatıldıgı gıbı fılmı malısef aynı olmuyor
bu fılım cıktıgı zaman, amerıkalı denız gırmeye korkar olmuş
jaws-1440-b.jpg

Flexix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Hayri potır,şarlok holms,twilight ilk 2 kitap

Beslutsamt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Filmini izlediğiniz kitaplar hangileri?:

Ben bir kitap okuduğumda, sonrada onun filmini izlediğimde(eğer filmi varsa) "kafada canlandırdığım sahnelerin, figüranların beyaz perdeye nasıl aktarıldığını" çok merak eden biriyim. Örneğin kitapta tasvir edilen mekan, yada tarif edilen figüranlar benim zihnimde canlandırdığımla ne kadar örtüşüp örtüşmediğine bakmak isterim.

Kuyucaklı Yusuf>>>Sabahattin Ali

Filmini izlediğim ilk kitap bu. Film zihnimde canlandırdığım sahnelere zaman zaman uysa da tam bir felaketi diyebilirim. Eğer kitabını okumadıysanız filmi kesinlikle izlemeyin derim. Zira filmden hiçbir şey anlayamasanız.(film eski bir Türk filmidir, HD kalitesinde görüntüler beklemeyin:flowers:)

Bu aralar “eskici ve oğulları” kitabını okudum. Ama filmini o kadar aramama rağmen bulamadım. Bulursan inş. onu da izleriz. Ayrıca “Nietzsche Ağladığında” Kitabına başladım. Onun filmini bulup indirdim. Bakalım bunu nasıl yansıtmışlar beyaz perdeye.:flowers:

Sizin filmini izlediğiniz kitaplar yada diziler hangileri?
Yok

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
Miracles From Heaven, bir kızın hastalığını anlatıyor ve gerçekte yaşanılmış. Kitabı da filmde de ağlayacak gibi oldum, herkese öneririm.