Kısa video renderlar için dizüstü bilgisayar önerisi

Bu konuyu okuyanlar

hayvanhucresi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Premiere ve Edius'la kısa videolar (ekseriyetle en fazla 30 dk.) düzenleyip render almak için bilgisayar bakıyorum. Elimdeki bilgisayarın i3 4. nesil işlemcisi ve 4gb rami var, harici ekran kartı yok. İstediğim işlemler için yeterli performansı alamıyorum. Küçük bir araştırma yaptım, sizce aşağıda linkini vereceğim iki modelden biri işimi görür mü? Öyle çok oyun vs. beklentim yok, işimi görsün yeter. Benzer veya düşük fiyatlarda önerilerinizi de paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

HP 15-cx0019nt (4PS48EA)
Acer Predator NH.Q3EEY.002

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
video render için e.kartı daha ön plana çıkıyor.5000 TL üzeri ,oyun dahi oynamyı düşünmediğiniz bi lapTopa bu kadar para vereceğinize elinizdeki masaüstünü bu paranın daha azı ile İYİ render mak. yapabilrisiniz. Anakartınız falan nedir mesela.
Ha ,laptopa mutlaka mutlaka taşıma açısından ihtiyacınız varsa ,ona bi şey diyemem tabi ki.

hayvanhucresi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
video render için e.kartı daha ön plana çıkıyor.5000 TL üzeri ,oyun dahi oynamyı düşünmediğiniz bi lapTopa bu kadar para vereceğinize elinizdeki masaüstünü bu paranın daha azı ile İYİ render mak. yapabilrisiniz. Anakartınız falan nedir mesela.
Ha ,laptopa mutlaka mutlaka taşıma açısından ihtiyacınız varsa ,ona bi şey diyemem tabi ki.

Merhaba. Elimdeki bilgisayar dizüstü. Masaüstünün daha avantajlı olacağının farkındayım ama söylediğiniz şekilde taşıma için ihtiyacım var, bu sebepten dizüstü bakıyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Rami 16 gb yaptırırsanız,bu iki programda render için büyük avantajınız olur. Monsterin fiatları uygun abra serilerine bakın. 8GB dır hemen hepsi. 8 GB daha eklettirriseniz ,5600 tl falan olur.Aşağıya bi tane attım. Sitesinden, daha bakabilirsiniz.

Abra A5 V13.1.4 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

hayvanhucresi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rami 16 gb yaptırırsanız,bu iki programda render için büyük avantajınız olur. Monsterin fiatları uygun abra serilerine bakın. 8GB dır hemen hepsi. 8 GB daha eklettirriseniz ,5600 tl falan olur.Aşağıya bi tane attım. Sitesinden, daha bakabilirsiniz.

Abra A5 V13.1.4 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Hocam tekrar merhaba, ben de 1-2 gün öncesine kadar Abra A5 serisine bakıyordum, bugün baktığımda stoklarda yok görünüyor epey ve Monster'ın sitesinde.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Merhaba.Bence beklemede kalın o zaman. Yüklü bi talep gelmiş olmalı ,sanırım.Elbet ,tedarik olacaktır.
Veyahut telefonla açıp sorabilirsiniz de.İzmirde ,çankaya da mağazası da açılmış.