Kısa Film'i Ne İle Çeksem

Bu konuyu okuyanlar

nmnkra

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar bizim edebiyat ödevi için kısa film işi var. Bu filmi nasıl çekmemizi önerirsiniz ? biz telefon ile düşündük bir fotoğrafçı arkadaşta ben fotoğraf makinesi ile çekerim diyor. Bizde bunun meşakatli olacağını söyledik. Sizce telefon mu ? fotoğraf makinesi mi ? veya siz bir öneride bulunun.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba,
Fotoğraf makinesi varken telefonla çekmenizi tavsiye etmem. Arkadaşının aksesuarları da varsa kesinlikle fotoğraf makinesini öneririm. Ayrıca çektiğiniz kısa filmi güzel bir şekilde editlerseniz, iyi bir not alacağınızdah şüphem yok.

nmnkra

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Merhaba,
Fotoğraf makinesi varken telefonla çekmenizi tavsiye etmem. Arkadaşının aksesuarları da varsa kesinlikle fotoğraf makinesini öneririm. Ayrıca çektiğiniz kısa filmi güzel bir şekilde editlerseniz, iyi bir not alacağınızdah şüphem yok.
mikrofon falan var. Montajcı benim :) eğer programı çözebilirsem sony vegas ile çözemez ise camtasia ile güzel bir montaj ortaya koymaya çalışacağım.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
mikrofon falan var. Montajcı benim :) eğer programı çözebilirsem sony vegas ile çözemez ise camtasia ile güzel bir montaj ortaya koymaya çalışacağım.
Birkaç kısa film örneği izle. Montajda biraz daha iyi sonuçlar ortaya çıkar.

nmnkra

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Mesala bir şairin bir şiiri yazarken yaşadıkları iyi olabilir. Bir de videoyu eski filmler gibi siyah beyaz yaparsan iyi olabilir.
Ama kadro ben hariç 8 kişi (ben hariç çünkü; ben kamera arkasındaki gizli kahaman olacağım :) yani montajcı ve senarist :))

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ama kadro ben hariç 8 kişi (ben hariç çünkü; ben kamera arkasındaki gizli kahaman olacağım :) yani montajcı ve senarist :))
Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşını yazdığı yerin görselini görmüşsündür. 4 kişi yanında bekler. Kenidini sayma 3 kişi kalıyor. Onlara da rol uydurabilirsin.

nmnkra

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
o fotoğrafı görmedim. Bakıyorum.
Ya da şuan adını hatırlamadığım İstanbul Aşığı bir şair vardı. Onu İstanbul'u gezerken gezdikten sonra da İstanbul ile ilgili şiir yazması ile ilgili de bir şey olabilir.

nmnkra

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Ya da şuan adını hatırlamadığım İstanbul Aşığı bir şair vardı. Onu İstanbul'u gezerken gezdikten sonra da İstanbul ile ilgili şiir yazması ile ilgili de bir şey olabilir.
Orhan veli mi ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ne yazıkki Bursa dayız.

Son düzenleme: