kiracıma yaptığım oyun

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


iserkes

Üyecik
Katılım
21 May 2019
Mesajlar
4
Puanları
1
Merhaba arkadaşlar,

34 yaşındayım ve babamın Mersin'deki kiracılarıyla olan ilişkilerini idare ediyorum. 5 yıl önce kiracıları kolayca çıkarabilmek için sözleşme imzalanırken tahliye taahhüdü almıştım. Ancak tarih kısmını bilerek boş bırakmıştım.

sonra adamla kira meblağı üzerine anlaşamayınca (kirada zam yapılmasını istemedi, halbuki linkteki yazıda da görüleceği üzere böyle bir hakkı yok) tahliye taahhüdü üzerindeki tarih kısmını doldurup icraya verdim. Sanki adam bu sene tahliye taahhüdü vermiş gibiydi. Allah'tan bekardı, aile olsa yapmazdım. Adam da karşı dava açmış zaten, avukat falan tutmuş.

Açıkçası normalde böyle bir şey yapmazdım ama zaten 2 yıldır aynı kirayı alıyoruz. Adamın ahlaksızlığına yönelik yapacağım başka bir şey yoktu. Açıkçası yaparken briaz korktum ama bir şey olacağını sanmıyorum.

Bu ülkede adaleti kendin sağlamak zorunda kalıyorsun
 

ÆSir

Tek bir gülüşün yeter.
Yönetici
Mod. Adayı
Katılım
26 Ocak 2018
Mesajlar
2,214
Puanları
113
Konum
ATATÜRKİYE
Tarih ve imza arasındaki mürekkep kuruma süresinin hesaplandığını düşünün. Biri 5 yıllık solmuş mürekkep, biri daha yeni taze. Gözle gözükmez, testte belli olur. Bunun yerine kiraya zam yapılması için ihtar göndermiş olsanız hem zorluk yaşamaz, hemde haklı olurdunuz.
 

KamtariR

Asistan
Katılım
2 Nis 2019
Mesajlar
269
Puanları
43
Konum
𐱅𐰇𐰼𐰜
Kötü yapmışsınız. Kriminal inceleme yapıldığında bu hemen ortaya çıkar, artı evrakta sahtecilikten karşı dava açılabilir.

Dava süreci, istinaf vb. süreleri de dikkate alırsak en az 1 yıl sürer. Halbuki noter ihtarı ile işi 6 ayda çözebilirdiniz.
 
Üst
stat counter