Kimsesiz Sibel'in büyük başarısı

Bu konuyu okuyanlar

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
kimsesiz_sibel.jpg

Konya'da 6 yaşından itibaren yetiştirme yurdunda büyüyen 20 yaşındaki Sibel Özkan, halterde Dünya ve Avrupa şampiyonu olduktan sonra, şimdi de Türkiye'yi Pekin Olimpiyatları'nda temsil edecek.

Konya'da kampta olan milli halterci Sibel Özkan, Pekin Olimpiyatları'na katılmaktan duyduğu heyacanı anlatırken, mutlaka şampiyon olmayı hedeflediğini söyledi.

kimsesiz_sibel2.jpg

Milli halterci, 6 yaşında anne ve babasının ayrılmasıyla önce Konya Çocuk Esirgeme Yurduna, daha sonra Necati Çetinkaya Kız Yetiştirme Yurdu'na gönderilmesinin ardından spor hayatı başladığını belirterek, "9 yıl önce annemi kaybedip tamamen yalnız kalınca kendimin bir şeylerle uğraşması gerekiyordu. Önce judo sonra halter çalışmaya başladım. Halterde ilk yarışmamda dördüncü olunca milli takıma alındım. Yurtların verdiği disiplin sayesinde ise Dünya ve Avrupa şampiyonu oldum. Bundan sonra da Pekin Olimpiyatlarında şampiyon olarak dönmeyi umut ediyorum. Bunun için sürekli çalışıyorum" dedi.

Sporcunun nisan ayında kampa girdiğini belirten Antrenörü Erkan Kayır, "Talat Ünlü hocamla birlikte 5 aydır Sibel'i çalıştırıyoruz. Sibel, şuanda gayet başarılı performans sergiliyor. Umut ediyoruz ki, olimpiyattan madalya ile döneceğiz" şeklinde konuştu.

Milli halterci, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda, 2004 Atina Olimpiyatları'nda 48 kiloda altın madalya kazanan Nurcan Taylan'la yarışacak. Özkan, şampiyon olmak için hocasıyla birlikte Konya'da her gün düzenli bir şekilde antrenmanlarına devam ediyor.

kaynak

Kimsesiz Sibel'in büyük başarısı - Mynet Haber

Son düzenleyen moderatör: