Kimle cs girilir yada girilmez

Bu konuyu okuyanlar

Flexix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Şimdi cs oynayan birkaç tip oyuncu vardir bunların hangisi ile cs girmeniz yarariniza olur onu öğrenicez.

1.taktiksel oyuncu
Bu tip oyuncular genellikle r6s yada arma gibi ciddiyet isteyen oyunlarda sıklıkla karşımıza çıkar görev için yaşarlar ve doğru şekilde desteklenirlerse tek bir kayıp vermeden oyunu taşıyabilirler fakat bazen ise eli almak için herkeze ihanet edip ölmenize bilerek göz yumabilir karar sizin

2.aksiyon ruhlu oyuncu
Bu insanlar taktiksel oyuncuların tam tersidir ve çoğunlukla planlarına güvenilmez çünkü kendilerini ölmez sanarlar bu yüzden ne eco ne secure umursamadan adam vurmaya
odaklanırlar biraz safdırlar yem olarak kullanabilirsiniz ama team fight gibi nadir olaylarda katkıları çokdur

3.Tank oyuncu
Böyle bir sınıf olduğunu sanmıyorum kendim uydurdum fedakar oyuncularda denilebilir kendilerini sal beni önden ben gireyim yada long açıcam gelin gibi laflarla tanıyabilirsiniz en sevdikleri silah negevdir bu koca yürekli arkadaşlar size ciddi avantaj sağlarlar ve 150 mermi ile 45 sn de ace bile atarlar eğer takımınızda iyi bir tank varsa sırtınız yere gelmez

4.sniper oyuncuları bu arkadaşlar ilk birkaç round kendilerini pek belli etmezler ama ellerine awp geçtimi karşı takım için işler ozaman sıkıntıya girer çita gibi refleksleri ile herkezi şaşırtırlar yanlarında nolur nolmaz birkişi bulunmasında fayda var eğer uygun şartlar sağlanırsa koca bölgeyi tek başına tutabilirler

5.Ninjalar
Bu kişiler genelde takımdan bağımsız hareket eder en sevdikleri takım ct dir bir smoke ve usp-s ile giremeyecekleri bombalama alanı yokdur rakiple karşı karşıya gelince kulaklığın bir manası kalmaz
İstese bile duyamazlar ve rakip bölgeyi koruduğunu sanarken kaşla göz arasında bombayı çözerler

6.Lider oyuncular
Bu oyuncuların doğuştan liderlik yeteneği vardır ya iyi oynarlar yada berbat oynayıp gereksiz ego ları yüzünden takıma yarardan çok zarar sağlarlar iyi bir lider takıma girdi ise daha ısınma turundan olası planları hesaplar ve takımında bir otorite kurar siz istemeseniz bile buna uyarsınız tüm takım bu lideri takip ederse oyun çok rahat kazanılabilir

7.solo oyuncu bu oyuncular takım ruhundan çok hoşlanmazlar biraz başına buyruklardır buda onların sonunu getirir takımına güvenmez ve ne yapacağı belli olmaz buyüzden onlarla çok yan yana gezmeyin hareketlerini izleyin ve onu yem olarak kullanın rakip geldiği anda ise iş size bağlı

8.noob oyuncular
Bu yıkıkları anlatacak laf bulamıyorum hiçbir konuda onlara güvenmeyin ve sakın verdiği infoya hemen inanmayın shortdan gelen adama tünel giriyo diyebilir onuda yem olarak kullanabilirsiniz hatda direk onu tank yapın bakın cidden hiçbir konuda güvenmeyin

9.Pro oyuncular
Bu oyuncular 450 saatden fazla tecrübe sahibi olup gerek solo gerek team her koşula ayak uydurabilir yada avantaja çevirebilir eğer bir pro ile karşılaşırsanız ve sizin takımınızda ise ona bütün desteği sağalayın gerisi kendiliğinden gelir :D

10.Rus oyuncular
Başka bir tür bulamadığım için bunu yazdım
Kısaca şu laflar anlatmaya yeter
bla.bla.bla.bla.bla.bla.blabla.bla.bla.bla.bla.bla.blabla.bla.bla.bla.bla.bla.blabla.bla.bla.bla.bla.bla.blabla.bla.bla.bla.bla.bla.bla

bana zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

---- Mesajlar birleştirildi ----

Eksik şeyler olabilir burada yeniyim lütfen fikirlerinizi paylaşın

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Okur okumaz dedim ki tamam 1, 6, 9 sıralamasına mensubum. Bu oyunu taktiksel ve daha çok defansal biçimde oynamayı seviyorum... Ama takıma ihanet etmem. :D Profesyonel biçimde oynadığım vakit, hatta turnuvalar vb. düzenlediğimizde takım kaptanı olarak yönlendirmeyi, planı programı kurar oyun ruhunu yansıtmaya çalışırdım. Yeri geliyor rifle, yeri geliyor sniper'da oynuyorum ayrıca. En sevmediğim sıralama ise, 2. aslında bazen bazı oyuncular vardır ve sadece üstlerine atak yaparak dikkatlerini dağıtabilirsin bu onlar da işe yarar. Ama sürekli atak oynamak bir yerde yanlış, çünkü duracağın zamanı, ses kasacağın anı bilmen gerek bence. 5 yine atak bazlı çünkü aynı anda her türlü bombayı üstüne savurup rush'a kalkabilirler. 3 oynamasını bildiğin takdirde vurulması kolaydır her ne kadar güçlü görünsede. 8 bu bir takım oyunu olduğundan büyük zararlar getirebilir ki getiriyor ama yapıcak bir şey yok. Sniper'i iyi oynayan kişilerden çekinmek lazım, ne kadar iyi oynarsan oyna elinde rifle ak veya m4 silahlarından biri olsun... Karşındaki sniper oynayan adam no scope oynuyorsa, elindeki silahı tabanca gibi kullanabiliyorsa yine taktiksel şekilde alt edebilirsin. Yine bunlardan biri, sıktığında anını kollayıp üstüne yürümek veya mermisini harcatmak vb. Duruma göre değişir.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,340
Lider ve sniper oyuncusu gibi davranırım. Yönlendirmemde sorun yoktur fakat kimse beni dinlemediği takım dağılır, raound'u kaybediriz.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,050
Dost ile ye iç CS girme:D

Flexix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Okur okumaz dedim ki tamam 1, 6, 9 sıralamasına mensubum. Bu oyunu taktiksel ve daha çok defansal biçimde oynamayı seviyorum... Ama takıma ihanet etmem. :D Profesyonel biçimde oynadığım vakit, hatta turnuvalar vb. düzenlediğimizde takım kaptanı olarak yönlendirmeyi, planı programı kurar oyun ruhunu yansıtmaya çalışırdım. Yeri geliyor rifle, yeri geliyor sniper'da oynuyorum ayrıca. En sevmediğim sıralama ise, 2. aslında bazen bazı oyuncular vardır ve sadece üstlerine atak yaparak dikkatlerini dağıtabilirsin bu onlar da işe yarar. Ama sürekli atak oynamak bir yerde yanlış, çünkü duracağın zamanı, ses kasacağın anı bilmen gerek bence. 5 yine atak bazlı çünkü aynı anda her türlü bombayı üstüne savurup rush'a kalkabilirler. 3 oynamasını bildiğin takdirde vurulması kolaydır her ne kadar güçlü görünsede. 8 bu bir takım oyunu olduğundan büyük zararlar getirebilir ki getiriyor ama yapıcak bir şey yok. Sniper'i iyi oynayan kişilerden çekinmek lazım, ne kadar iyi oynarsan oyna elinde rifle ak veya m4 silahlarından biri olsun... Karşındaki sniper oynayan adam no scope oynuyorsa, elindeki silahı tabanca gibi kullanabiliyorsa yine taktiksel şekilde alt edebilirsin. Yine bunlardan biri, sıktığında anını kollayıp üstüne yürümek veya mermisini harcatmak vb. Duruma göre değişir.
Abi dediklerin doğru ama bence tankda yanılıyorsun çok kendini koruyamadığı doğrudur ama bi bölgeyi korurken bence rakibe göz açtıramaz yada bi baskın anında çok işe yarar ace atmışlığımı bilirim

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Abi dediklerin doğru ama bence tankda yanılıyorsun çok kendini koruyamadığı doğrudur ama bi bölgeyi korurken bence rakibe göz açtıramaz yada bi baskın anında çok işe yarar ace atmışlığımı bilirim
Haklısın, yanılıyor olabilirim tank konusunda. Tank mı desek kamikaze mi desek bilemedim... Amaçları karşı tarafa kayıp verdirmek olduğu için her türlü hareketi sergileyebiliyorlar ve bazen yenilgiye bile sebep oluyor kesinlikle doğru. Vurgulamak istediğim şuydu, tank'ta olsa kamikaze'de olsa kendini çok açık ederek oynadığı için hatta direkt kendini öne attığı için, vurulması kolay oluyor demek istedim. Yani iyi bir nişancıysan kafaya yapacağın atışlarla çok rahat indirebilirsin. O round içerisinde böylece, ölen arkadaşına güvenen takım afallar ve geri çekilmeye çalışır. Paniğe yol açar, panik dozu yüksek olduğunda da maç kazanılamaz... Zira bu oyun soğukkanlı oynanması gereken bir oyun başarılı olabilmek için.

Flexix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Haklısın, yanılıyor olabilirim tank konusunda. Tank mı desek kamikaze mi desek bilemedim... Amaçları karşı tarafa kayıp verdirmek olduğu için her türlü hareketi sergileyebiliyorlar ve bazen yenilgiye bile sebep oluyor kesinlikle doğru. Vurgulamak istediğim şuydu, tank'ta olsa kamikaze'de olsa kendini çok açık ederek oynadığı için hatta direkt kendini öne attığı için, vurulması kolay oluyor demek istedim. Yani iyi bir nişancıysan kafaya yapacağın atışlarla çok rahat indirebilirsin. O round içerisinde böylece, ölen arkadaşına güvenen takım afallar ve geri çekilmeye çalışır. Paniğe yol açar, panik dozu yüksek olduğunda da maç kazanılamaz... Zira bu oyun soğukkanlı oynanması gereken bir oyun başarılı olabilmek için.
Sanırım ben yanlış anlamışım haklısınız