Kilo vermek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Merhaba..
Ben 1.68 boyunda 66 kiloyum. Yazin bi ara 63leri gordum fakat istikrarli olamadim ne yazik ki..
Ben 55 kilo gibi zor bir rakama dusmek istiyorum.. Kilo problemi olup diyet yapan veya cidden cok etkili bir ilac kullanan var mi? Zayiflarken yaglarda erisin istiyorum..
Acil Yardimlarinizi bekliyorum. Hemen uygulamaya gececegim.. :)

UP UP UP!

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
1,68 boyunda bir erkek için ideal kilo: 64 kg

1,68 boyunda bir bayan için ideal kilo: 60 kg olmalı.

Bu konuda önemli deneyim ve tecrübelerim var ama bu konuya ciddiye aldığım için, insanları diyetisyenlere yönlendiriyorum. Ancak, sizin bir diyetisyen desteğine ihtiyacınız yok. Kendi çabalarınızla yavaş yavaş indirmeniz mümkün. Yani, bir denge. Burda en önemli şey, kararlı olmak. Zaten kararlı olan insanlar, pek bir bilgisi olmasa da kilo indirmede başarılı olabiliyorlar. Ancak, 10 kg fazla kilo kaybında ise, önemli sağlık problemleri yaşayabilecekleri durumlarla karşılaşabilirler. Örneğin; yağdan tamamen kesilmekle birlikte kandaki trigliserit miktarında önemli düşüşler. Veya, yanlış ve düzensiz beslenmeden kaynaklanan demir eksikliğiyle birlikte kansızlık problemi... Veya yetersiz vitamin alımıyla birlikte fonksiyonel bozukluklar ortaya çıkabiliyor. En düşük 1200 - 1800 kcal arasında diyet yapmak idela olduğu kanısındayım. Özellikle, 1200 kcal'nin altına düşmemek gerekir...

Kolay gelsin... :)

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Tesekkurler.. :) Ben ogrenciyim. Sabahlari kahvalti etmiyorum. Nedense hos gelmiyor. Oglen Corba veya Pilav Ustu falan yiyorum. (Hem de en az 5 dilim ekmek ile) (Yarindan itibaren ekmeksiz yiyecegim) Eee ben ogle yemegini 12:30'da yiyorum o saate kadar ac duruyorum.. Sonra evde 18:30 gibi bolca yemek yiyorum.. Ne yapmaliyim? En az 59 gormek istiyorum sonra fazla kasmadan 55 olmak istiyorum..

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
benim diyetimi vereyim 2 ayda 8kilo verdim

1.pilav 2.patates bunlari yeme
yemek sirasinda su icme yemekten 20 dk once ve 30 dk sonrra icebilirsin cok asiri yagli yiyeceklerden uzak dur
hher ogunde bunlar cikabilir karsina ac kalmamak icin salatayi bol ye aksamlari kuru incir kayisi kuru uzum. vs vs tuket cekirtek findik fistik uzak dur
ekmegi kesme. patates pilav kestigin icin kasdan verirsin ekmek burda dengeleyici olacak
bunu 1 ay dene saonuca gore devam edersin

pilav patates yemiyorum diyorsan neyi fazla yiyirsa her ogunde ne fazla cikiyorsa onlari azalt

sabah kahvaltini ve gunluk ogunlerini atlama. mumkunse erken kalk spor yap yurusuyus gibi yapamam dersen sabah uzaktaki bakkala ekmek almaya git o bile yeter
bu krin disinda normal yiyebilirsin birde suna dikkat et iki ogun arasinda 2. ogun geldiginde karnin guruldamiyorsa yeme her ogun birsonraki ogun gelenene kadar acligi hissedecek kadar yemek tuket

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Pek fazlalığın yok aslında. :) Günde en az 5 km koşacaksın tek çaren. Diet felan hikaye.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Konu kilo vermek ile alakali ama benimde size bir sorum olacak. Benimde kilo alamamak gibi bir sorunum var. Yaklasik 1,80 boyum var ama 61 kiloyum. Uzun ince gozukmek hic hos olmuyor. Sabahlari bir tost yiyorum ogle arasi 2 pide veya tabldot yiyirum aksamlari ise 1 dilim ekmek ve 2 tabak yiyorum. Fazla yemek yiyemiyorum bir sure sonra hemen sisiyorum. Eskiden cok yiyordum ama yinede kilo alamiyordum bunyem kilo almamaya programlanmis desem yalan olmaz. Sizin kilo almak ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum simdiden tesekkurler.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bende zannettim ki benim gibi yaaaaa :) 1, 80 boy 110 kiloyum ya :(

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Konu kilo vermek ile alakali ama benimde size bir sorum olacak. Benimde kilo alamamak gibi bir sorunum var. Yaklasik 1,80 boyum var ama 61 kiloyum. Uzun ince gozukmek hic hos olmuyor. Sabahlari bir tost yiyorum ogle arasi 2 pide veya tabldot yiyirum aksamlari ise 1 dilim ekmek ve 2 tabak yiyorum. Fazla yemek yiyemiyorum bir sure sonra hemen sisiyorum. Eskiden cok yiyordum ama yinede kilo alamiyordum bunyem kilo almamaya programlanmis desem yalan olmaz. Sizin kilo almak ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum simdiden tesekkurler.

sen aksamlari bol bol pilav ve cekirdek tuket. yakinda alirsin :)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
çok sık ve hızlı kilo alıp veren biriyim. 40 günde 14 kilo vermişliğim de olmuştur zamanında tabi çok sağlıklı olduğunu iddia etmiyorum. Şunu söyleyebilirim ki kilit nokta spor. Eğer spor yapmıyorsanız işiniz zor. Ben haftanın 7 günü 3-5 km koşup 2-3 km yürüyüp ufak tefek ağırlık egzersizleri yapıyordum. Sabah ufak boy soğuk sandwich, öğle çorba salata, akşam çokba salata yada 2-3 köfte yada 1 dilim tavuk. Ekmek sabah hariç hiç yemiyordum. Kola fanta çikolata gofret bisküvi ağzıma bile almıyordum. akşam saat 8 den sonra sadece soda vb düşük kalorili içecekler yada 1 lokma ekmek zeyfin ile midemi bastırıyordum. Diğer kilit nokta yemeği yavaş yemek, aldığım her lokmada bir süre mola verip eğer bu noktada yemeğin kalanını yemeden sofradan kalkarsam bir sonraki öğüne kadar dayanabilir miyim diye kendimi yokluyordum. böyle böyle midem alıştı ve porsiyonlar ufaldı.Ayrıca her karnım acıktığında 1-2 dk turlayıp 1 bardak su içiyordum. günde 2-3 ltsu tüketmelisiniz. Eğer böyle bir diyette spor yapmazsanız 1 adım yol katedemezsiniz. bu şekilde beslenip spor yaparken attığınız her adımda gerçek anlamda size kilo kaybı olarak dönceğini düşünmeye başladığınızda spor yapmak daha da eğlenceli hale gelecektir.Ayrıca kendinize bir tablo oluşturup günlük ve haftalık hedeflerinizi düzenli olarak sabahları tartılıp işaretleyiniz.Ben kendimi daha da zorlayıp haftada 2-3 kg arası veriyordum fakat siz bana uymayın tabiki :) ilk hafta 2 kg , sonraki haftalar 1kg şeklinde bir hedef koyun ve sürekli hedefinizi tutturmak üzere kendinizi şartlandırın, yemeğinizi ve sporunuzu hedefiniz doğrusunda arttırıp azaltın. 1 ay sonra 5-6 kg verme garantisi veriyorum ve 2.ay da bunu hiç ama hiç zorlanmadan yapacaksınız.

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Herkese cok tesekkur ediyorum. Sagolun :)

Bide dediklerinize gore ben oleyim yani :D Bakkal evin altinda, Okula giden otobus kapinin onunden geciyo, dersane okul ev derken yurumeye vakit kalmiyo :D gunde toplam 30 dk anca yuruyorumdur ki ben :D Bide benim g*t aldi basini gidiyo abilerim :D var mi inceltici bi formulunuz yoksa kilo verince o da erir mi? :D

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
eüer koşarsan 1 ayda 1-2 beden incelirsin :) popodan eser kalmaz inan bana. KOŞ KOŞ KOŞ , sihirli formul bu abicim :D

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Gunde kac dk kosayim? :D

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
min 3 km . 30 dk fln sürer hızına bağlı olarak :) yavaş başla ve sonra temponu yükselt. tak mp3'ünü giy eşofmanını. ilk başlarda her km de 2-3 dk nefes al, ve yanında su varsa su iç.

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Kosma yerine 30 dk yurume olmaz mi? :D Cunku kosmaya ortam yok. Cadde var kossam cepci diye enselerler valla :D

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
30 dk yürürsen 7-8 dk koşmuş gibi olursun ve kasların çok çalışmayacağından fazla bir erime olmaz. Zaten o 30dk yürmeyi koşmadan önce ısınma olarak düşün. Artık sen uygun bir yer bulmaya çalış :) İstanbulda sabahları mecidiyeköyde en yoğun trafikte kaldırımda koşan amcalar teyzeler fln çok oluyor :) Alışır insanlar sana zamanla.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Kilo vermek istiyorsan,kilo alma :p

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
vay arkadaşlar adamlar 65 kiloyu beğenmiyor ya:):):)

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Kilo vermek istiyorsan,kilo alma :p
ekmegin tuzu gitti saman gibi yemek zor oluyodur :p gramaji da dusurmusler bide zam sen biraz zor kilo alirsin artik :D
anca bm destegiyle belki olabilir :p savas da cikarsa tamamdir :D

he ya arkadas 174 cm boy var kılo 93...ben ne yapayım....reflu de var...offf....
firinda filan calisiyo olmalisin sen :p nerden buluyosun ki yemege okadar zaman :p

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
firinda filan calisiyo olmalisin sen :p nerden buluyosun ki yemege okadar zaman :p
yok dostum tavuk fırmalarının almıs oldugu kopuk tabakların uzerıne baskı yapıyorum ben...lezita bu piliç cp öznesil vs vs....

Benim de boy 175 kilo 70 :p

Biraz kilo alma derdindeyim :D
aman arkadas sakın ......sonra vermesı zor oluyor ınan bana..tavsıye etmıyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar bende kilo vermek istiyorum :( boy:160 kilom 63 55e inmek istiyorum bu lahana diyeti ise yariyormu acaba?

addariyos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir kıza aşık ol seni boynuzlasın. Aşkından kahrol ve kilo ver :)

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Aklima girme abi Lise 4'um :)

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bende yaklaşık o değerlerdeyim nasıl zayıflayacam bilemiyorum aldık veremiyoz

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
al sana diyet listesi.1 hafta 'da 30 kilo garanti.

Sabah

sınırsız ekmek ve çay

van-kahvalt%C4%B1s%C4%B1.jpg

Öğle
Günde 1 kuzu bitecek.

hqdefault.jpg

Akşam
atırtışma olarak acılı adana
acili-adana.png

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kaymaklı künefe aperatif olarak.

pc060023.jpg