Kilo Vermek İçin Öneriler

Bu konuyu okuyanlar

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Arkadaşlar şuan boyum 195 cm kilom 115 civarında. Göbek çevresinde birikme var bunu eritmek istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum. Diyet deseniz boğazıma sahip çıkamam, egzersiz deseniz zamanım yok. Bir arkadaşım sene başı 90 kiloydu, adam sigaraya sardı 70'e düşmüş. İştahı kesiyor diyor ama yeme bozukluğu başlamış bu seferde. Yani akşam acıkacağına gece acıkıyorsun bu da çok dengesiz olur. İştahımı kesmek için ne önerirsiniz?

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Bol bol su ic aciktinmi meyve ye ve bide yemekleri cigneyerek yut yemegini asla 15dk den erken bitiripde doymadim diye onu bunu yeme

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bol bol su ic aciktinmi meyve ye ve bide yemekleri cigneyerek yut yemegini asla 15dk den erken bitiripde doymadim diye onu bunu yeme

Günde rahat 3 litre su içiyorum. Bu boğaza sahip çıkamıyorum sıkıntı o. Beni yemeklerden abue cubursan soğutacak bir şey lazım.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Günde rahat 3 litre su içiyorum. Bu boğaza sahip çıkamıyorum sıkıntı o. Beni yemeklerden abue cubursan soğutacak bir şey lazım.
0yle seyler var mesela yagi eritip kasa donusturen falan ama diyetisyen gozetiminde olmazsa kalbe vuruyor ve kalp kirizi riskini arttiriyor

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bol su için. Akşam yemeklerinde mutlaka ekmek yemeyin. Kuru yemiş hamur içi şeyleri bırakın ve akşamları yemeyin kesinlikle, bolca yürüyüş ve egzersiz yapın. Akşam yemeklerini Saat:18.00' den sonra yemeyin.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Millet kilo vermeye çalışıyor, ben kilo almaya çalışıyorum :DD

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Boy 175 ama kilo 92. Uçuyor kilöööööler. Umurumda da değil nedense :D

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
O bogaz tutulmadan zor biraz. Istedigin kadar spor yap zayiflayamazsin. Biraz kendine hakim ol 5-6 kilo verince insan hirslaniyor ve birakmiyor. 20 gunde 7 kilo verdim, bir 10 kilo daha vermem lazim. Ekmegi tamamen kestim, sabah kahvaltilarinda 2 - 3 yumurta, oglen 1 elma, aksam tek cesit 8-9 kasik yemek. Gunde 1000 kaloriyi gecmeyecek sekilde yemek yiyorum. 2 saat sporda da 700-1000 kalori arasi yakiyorum. Kilo vermenin anahtari bogazini tutmaktan geciyor.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
:rolleyes:

%C5%9Eefin-Tavsiyesi-%C3%87ok-Yimeyin.jpg

Evil7

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Öncelikle Sabah Kahvaltısı dışında ekmek yenmemeli. Sabah kahvaltısında ise çavdar ekmeği yiyin. Daha sonra asitli içeceklerden uzak durup bol bol su tüketilmeli suyun içine 2 3 damla limon sıkadabilirsiniz yağları erittiği söyleniyor. Sonrasında ise spor sabah erkenden kalkıp acı kahve içip spora başlayın 1 saat ve ya 1.30 saat yürüyüş ve aralıklarla koşu yapın. Abur cuburdan,hamur işlerinden de uzak durun. En önemlisi sebze,meyve. eğer akşam karnınız acıkır ise su için tok tutar. :)

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar şuan boyum 195 cm kilom 115 civarında. Göbek çevresinde birikme var bunu eritmek istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum. Diyet deseniz boğazıma sahip çıkamam, egzersiz deseniz zamanım yok. Bir arkadaşım sene başı 90 kiloydu, adam sigaraya sardı 70'e düşmüş. İştahı kesiyor diyor ama yeme bozukluğu başlamış bu seferde. Yani akşam acıkacağına gece acıkıyorsun bu da çok dengesiz olur. İştahımı kesmek için ne önerirsiniz?
Bu konuda sana bir tavsiye veremeyeceğim çünkü bu konudan bende müzdaribim :(

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Diyet ve spor olmadan kilo vermek çok zor veriyorsan da yağdan vermiyorsundur. Önemli olan yağ yakmak. Boğazı biraz kesmen gerek yani. Çok aykırı acıktırıcı diyetler yapmana gerek yok az az kısarak kendini alıştır az kalori almaya. Haftada 1 gün 1 öğün olmak üzere sevdiğin birşeyi yiyerek kendini de ödüllendirirsin. Diyet yapan vücut belli bir süre sonra alışıyor çünkü aldığı düşük kaloriye. Ara ara şoklamak gerekiyor vücudu. Ayrıca illa spora vakit yok diyorsan da günlük meşguliyetin içindeki hareket miktarını arttır. Otobüsten erken inip örneğin 2-3 durak yürüyebilirsin.

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Çok su içmek bir şeye yaramaz anca vücudu şişirir. Zaten az su içtiğinde vücut ona göre kendisini ayarlıyor ve az suya göre metabolizmasını düzenliyor. Susuz kalmak değil bu, az suya ihtiyaç duymaya odaklanıyor.

Zamanında ben de şişmandım çok büyük bir göbeğim vardı lisedeyken. O sıralar içki içmezdim fakat bira göbeğinden daha büyük göbeğim vardı.

2 ay da zayıfladım göbek de tamamen düzleşti. Hiç bir şey yapmadım spor dahi yapmadım sadece günde 3 öğün hep aynı saatlerde ve çok az yedim bu kadar. Zaten beyin az yediğinde kendisini alıştırıyor. İlk 4-5 gün her zaman aç hissediyorsun sonra yemek umurumda olmuyor.

Sen günde 4 kez yiyebilirsin ama az ve her zaman aynı saatlerde ye başarılı olursun. Önceki halimle şimdiki halimi görsen sana bayağı motive kaynağı olurum aslında veya başkalarına. Az öğün ve her zaman aynı saatlerden şaşma.

Unutmadan, şekeri bırak. Yağlı yiyecekler vücutta yağ biriktirmez şeker biriktirir. Özellikle zayıflayana kadar kola içme. Hafta da bir tatlı yiyebilirsin sonuçta beynin çalışması için şekere ihtiyaç var. Onu da yiyeceklerden temin ediyor aslında ıspanaktan bile şeker alıyor beyin. Kızarmış yağla yapılan yiyeceklerden uzak dur bu kadar. Başka ne söylesem boş geriye kalan başlaman.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Teşekkürler arkadaşlar önerilerinizi dikkate alacağım.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Benim de yaklaşık 10 kilo fazlam var ve diyet ve spor yapamıyorum, bir arkadaşımın tavsiyesi ile sirkeli su kürü uyguladım 2 ayda 4 kg verdim.
Kür şu 4 çorba kaşığı bal, 4 çorba kaşığı elma sirkesi 4 su bardağı su...sürahide hazırlayıp her öğünden sonra yarım su bardağı içiyorsun..hem sağlıklı bir karışım hemde kilo vermene yardımcı oluyor.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bogazdan kesmedigin sürece kilo vermen neredeyse imkansiz.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Günlük ihtiyacın olan kaloriden 1000 kalori düşük yersen kilo verebilirsin. Dünya da bilinen en etkili yöntem diyet yapmaktır. Bunu sürdürülebilir kılman için bir beslenme uzmanına gitmelisin ki yanlış diyet ve takviyelerle ,egzersizler yapıp var olan kasını kaybetmemeli veya diyet süresince fazla protein alımı beraberinde spor ile kas kütleni arttırmadan sağlıklı ve en uygun sürede kilo verebilesin.
Binbir otlu çaylar,sigaradan fayda ummalar,bilinçsizce egzersiz,spora abanmalarla zayıflama sürecini uzatırsın.
İstersen gün içinde hiçbir şey yapma vücudun günlük harcayacağı kalori'ye ihtiyacı var. Misal 2800 kalori ise günlük ihtiyacın bunu genelde beslenerek alıyorsun. 1000 kalori düşük beslenirsen hamallık,spor,egzersiz yapmadan bir süre kolayca kilo verebilirsin. Bir beslenme uzmanına git.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
OMG bende 15 yaş 53 kg yim
--- Gönderi Güncellendi ---
Bence ne yap biliyor musun (zaten bilse konu açmazdı benimki de laf mı.Neyse kötü bir giriş yaptım.) Üşenme mesela top uzağa gitti ya git onu al top için değil her şey için demek istedim. Bisiklet sür yüzme ye git.Yuzme çok zayıflatır.Stress i bırak bunu zorundaymis gibi değil de eğlenmek için yap çağır arkadaşlarını git yüzmeye git vs işler yap.Lokmaları sayma gerek yok adam gibi ye adam gibi zayıfla.

strongnation

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Sigara içmektense 150 kilo olurum daha iyi :D En azından bir şekilde halledersin kiloyu. Öbür türlü izi geçmiyor resmen :D Akciğeri sökecensin yıkayacaksın

green1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kesinlikle spora başlamalı ve doğru şekilde beslenmelisiniz. En temiz yolu bence bu.