Kilo vermek için neler yapmalıyım?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Twin

Asistan
Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Şeker tuz beylazları azaltıp spor yapmaya özen göstericem.

Twin

Asistan
Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Şeker tuz beylazları azaltıp spor yapmaya özen göstericem.
Evet arkadaşlar bugün başlangıcı yaptım ve 1,5 km koşu 1 km'si yürüyüş olmak üzere toplamda 2,5 km yok kat ettim. Biliyorum büyük şaşırılıcak bir mesafe değil ama şunun farkına vardım çok fazla hamlamışım. Yavaş yavaş bu hamlığı üzerimden atacağına inanıyorum ama ne kadar zaman sürer bir fikrim yok. Inşallah devamını getirip bu mesafeyi 5-10 km gibi rakamlara çıkarmayı planlıyorum.

Sabah kahvaltısın da yarım ekmeğe yakın bir ekmek, 5 dilim salam yedim. Öğle yemeği yerine eti form limonlu bisküvisını yedim. Şuanda açlık adına bir sıkıntı yok çok şükür. Fakat canım sıkıldığı için bir şeyler yemek istiyorum ama irademe sahip çıkmam lazım :)

AyhanBoz

Üyecik
merhaba buraya uzun uzun yazmak zor olucak o yüzden kaynak göstermek istiyorum.burada kilo vermek için çok güzel tavsiyeler var.umarım faydalı olur

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
bol bol yemek ye ekmeği eksik etme abur cubura dadan kolayıda ihmal etme şimdi diyeceksiniz hep yanlış yazıyorsun ya ben dediklerimi aynen yapıyorum dal gibiyim kilo alamıyorum vardır bir hikmeti bu yazdıklarımın

MerveOzgur

Doçent
Kilo vermek için öncelikle bir Dahiliye uzmanıyla görüşüp tüm testlerini yaptırırsın, sonrasında dahiliye uzmanı seni uygun gördüğü diyetisyene sevk eder ve kilo boy oranına uygun kalorilik bir diyet hazırlanır ki muhtemelen hiçbirimizin evine hergün girmeyecek şeyler yazmaya alışık elleri ile sana bir liste hazırlamaya başlayacaktır. Sende bu konuda açık sözlü olup maddi konumuna uygun bir liste hazırlatıp bunu uygularsan istediğin kiloyu kısa sürede verirsin.

Elbette arkadaşlar yardımsever tavırlarıyla sana bilgiler veriyor ama kontrol altında vermediğin kiloları 6 ay sonra 2 kat olarak geri alırsın o yüzden mümkün mertebe ücretli yada devlet hastanelerindeki ücretsiz diyetisyen uzmanları ile kilo verme yoluna çık arkadaşım.

rapperengo

Üyecik
Ekmeği şekeri kes bol protein ye (sabah yumurta,öğlen ton balığı yada haşlanmış tavuk vb )öğün aralarında kuruyemiş meyve fln ye akşam 7 den sonra yemek yeme sadece 1 bardak yarım yağlı süt iç sonra benim gibi evde yatarak 5 ayda 20 kilo ver :) hem proteinle beslenirsen kas kaybında minumum olur ;)

buraqq

Profesör
Bendeki kocaman göbeği bir kaç ayda yok ettim. 10 kilo filan verdim 5 ayda. Ki, diyet olayı filan da değil. Sadece tatliyi tuzluyu azalttim.

HSYN89N

Asistan
Saat 22:00 den sonra yemek yemezsen günde 3 öğün yemek ye ekmeği çok yeme(Ye ama çok değil) abur cubur asla yeme gazlı içecek içme 2 ayda 10 kilo rahat verirsin yavaş yavaş ancak böyle düzenli olması lazım.

cleet

Asistan
Ben 125 kilodan 85 e düştüm boyum 1.90 olduğundan bu kadar da normal diye daha fazla yapmadım ama yaşım 30 burada arkadaşların dediği herşeyi denedim dahiliye ye gittim diet listeleri ile boğuştum olmadı olmadı son olarak ulan dedim yemezsem nasıl kilo alırım ki :)) ve yemek yemeği tamamen kestim nasıl yaptın dersen anlatıyım..

Askere gittim sadece öğle yemekleri güzel olurdu sabah ve akşam yemekleri felaket oluyordu köftenin içinden hayvan bağırsağı filan çıkıyordu anlatamam yani ne durumda olduğunu..bende bu düzende sadece öğlen yemeklerini yedim ve hiç abur cubur yemedim..Askerden geldim alıştık ya bir kere akşam yemeklerini yiyemez oldum canım istemiyodu artık..eskiden 2 ekmek arası döner yer aç olsam da bir daha yesem derdim artık sadece yaşamak için zevkle tek bir öğün yiyorum..
Şimdi bana şunu diyebilirsiniz çok sağlıksız bir yöntem kesinlikle yanlış filan gibi klişe lafları yüz milyonlarca kez duydum ve artık çevremde ki görüşleri de değiştirdim check up yaptırdım geçenlerde ve sapa sağlam çıktım..daha önce kilodan dolayı karaciğer yağlanması böbrek yağlanması dünya kadar şey saymışlardı şimdi tek bir tane bile hastalık çıkmadı..Ben böyle yapmalısın demiyorum benimki si sadece başımdan geçen olaylar ve bir öneridir tabi yapmak da emin ol ilk başlarda çok zor ama çok basit olduğu ve kesin sonuç verdiği için tavsiye ediyorum..Saat 12 de yemeğini ye ve geri kalan zaman dada sadece su iç...

DumDumaq

Dekan
bisiklet sür direk zayıflrsın birde ytrken yemek yeme

xarax

Asistan
Şimdi cm olarak boyundan 100 cm çıkar kalır sana 75.
75+10/15 üst sınırdır. Bu sınırı aşmadıkça sorun yok. Senin için ideal kilo 75-80 kg arasıdır.
En başta diyetisyene ya da iç hastalıkları uzmanına filan git. Kilonun sebebini öğren. Endokronolojik(hormonel) kaynaklıysa çözüm de önereceğim çözümden farklı olacaktır.
Hareketsiz yaşam tarzı, sağlıksız besinler vs. etkenlerden kaynaklanan bir problemin varsa önerilerim;
Düzensiz bir yaşamın varsa(yemek saatlerin düzensizse ve buna çaren yoksa), akşam yemeğini uykudan en geç 3-4 saat önce yemelisin.
2 öğün en sağlıklısı(Sağlam bir kahvaltı uzun süre seni tok tutacaktır). Tabi gidip karbonhidrat ağırlıklı besleniyorsan çok çabuk acıkırsın, 3-4 öğünü bulur. Glisemik indeksi düşük olan besinleri tercih etmelisin. Başka bir deyişle kana geçme hızı düşük olan besinler. Nedir bunlar? Sana liste falan vermeyeceğim ama tüketmemen gereken besinlerden birkaçını sıralıyım, gazlı içecekler, janjanlı ambalajlarıyla büyüleyen abur cuburlar...
Doğal olan, işlenmemiş, katkı maddesi içermeyen vs. kısaca sağlıklı gıdalarla beslenmelisin.
Spor kısmına gelirsek, kilo ne kadar fazlaysa kiloyu o kadar hızlı vermek istersin ve çok ağır hareketlerle kendini sakatlarsın. Püf noktası şu, ne kadar uzun sürede verirsen, verdiğin kiloları geri alma olasılığın da o kadar azalır. Günlük 10-15 dk yürüyüşle başla günden güne süreyi arttır. Bu şekilde hem hemen sıkılmamış olursun hemde vücudu değişime hazırlarsın. Kendimden örnek vereyim, çevresi yaklaşık 400 m olan bir futbol sahasının etrafında 2 turu zor atarken(nefes nefese, ter içinde kalıyordum) 1 ay sonra orta tempoda 10 tur atacak hale geldim daha sonra 20 turu 10+10 atabiliyordum. En sonunda durmadan 20 turu rahat bir şekilde tamamlayabiliyorum.
Zayıflama hevesinden vazgeçmemen için önerilerim,
Başta kilo verme hızın düşük olacaktır çünkü vücut yeni düzenine alışana kadar direnecektir. Moralini bozup bırakma. Ona biraz zaman vermelisin.(Düzenli yaparsan en fazla 2 hafta içinde vücut kendini teslim edecektir.) Sonra ivmesi artan bir şekilde kilolardan kurtulacaksın. Aceleye getirme, yavaş yavaş ver kiloları. Aceleye getirirsen hayatını kendine zindan edersin. Çoğu kişi tam tersini yaptığı için diyetten, spordan vazgeçiyor.
Zayıflama irade işidir. 3-5 senede aldığın kiloyu 1-2 ayda vermek intihar olur. Yaşam tarzını bu şekilde devam ettirirsen daha sonra da kilo problemin olmaz. Sana emanet edilen vücuduna iyi bak. Asıl sahibi bir gün almak isterse mahçup olma.
Kolay gelsin.

stat counter