Kilo vermek için ne yapmalıyım ? Boy 180 kilo 158

Bu konuyu okuyanlar

SÜMERLER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başlıktada belirttiğim gibi boy 180 kilo 158 yaş 20
Hiç diyet yapmadım bu kiloya gelene kadar çünkü korktum diyetle 10 kilo verip 30 kilo alanlar, sağlığından olanları hatta ölenleri bile duydum, bu yüzden hiç diyet yapmadım. Çok asosyal bir hayatım var genelde hiç evden çıkmam, daha doğrusu dışarıya çıkmaya çekiniyorum, insanların (toplumun) bana birşey söylemeseler bile bakışlarından anlıyorum benim hakkımda ne düşündüklerini hatta toplu taşıma aracına bindiğimde bana bakarak aralarında konuşup gülmeleri üzerimde çok büyük bir baskı yaratıyor bundan dolayı hep insanlardan kaçıyorum yani evden hiç çıkmıyorum.
Bence tek sorunum hareketsizlik yani hareketsizlikten kilo alıyormuşum gibi geliyor çünkü aşırı yemiyorum yukarıda diyet yapmıyorum derken abur cubur diye tabir ettiğimiz çikolata,cips,kola,kızartma vs. Bunları uzun süredir tüketmiyorum ama ekmeği ve şekeri daha kesemedim ama azalttım yinede kilo alıyorum. Bu günlük aldığım kalorileri yakmam için de spor yapmam lazım. Spor salonuna yazılmayı düşünüyorum ama çekingen olduğum için oradaki tüm gözler büyük ihtimal üzerimde olacak diye oraya da gidemiyorum.

Son birkaç haftadır kalbimdeki ağrı yüzünden kardiyolojiye gittim efor,ekg,eko ve kan tahlili yapıldı bir sorunun yok dedi doktor ama şişmanlığının sebebi tiroitlerin olabilir az çalışıyor dedi dahiliyeye şu kan sonucunu bir göster tiroitlerine bir baksınlar dedi ve bende gittim gösterdim ultrasonla baktılar ve tekrar bi kan tahlili daha yaptılar dahiliye doktoruda tiroitlerin normal çalışıyor ama küçük bir modül var o modülün yok olması için 25mg bi tiroit hapı yazdı sonrada diyetisyene gönderdi. boy kilo ölçütüler bir diyet yazdı sadece bir oğünde 7 dilim ekmek yaziyor ben normalde bile o kadar yemiyorum kimseye derdimi anlatamadim ama 4 Haftadır da ilacı. kullanıyorum bir faydasını görmedim de neyse.

Geçtiğimiz haftada öksürük geçmeyin geçmeyince göğüs hastalıklarına gittim gittim. Ciğerimde bir sorun yokmuş KBB ye sevk etti KBB de soluk borusu enfeksiyonu olduğunu söyledi ilaçları yazdı bu doktorda sordu tiroitlerine baktırdın mı dedi bende baktırdım normal çalışıyormuş sadece modül varmış onu yok etmek için 25mg bi hap verdiler dedim bence benim sorunup hareketsizlik dedim senin halin hareketsizlikten yada çok yemeden dolayı olan birşey değil bu hastalık dedi tekrar baktir ama endokronolojiye git dedi o hastanede de endokronoloji olmadığı için daha gitmedim başka bir hastanede baktiracagim ilerleyen günlerde.

Burada sizlerden de yardım istiyorum, bazı soruları sorularım var.
1- Spor salonuna gitsem beni kabul ederler mi ?
2- Spor salonuna ilk kez gideceğim için bir yol gösteren neleri yapıp neleri yapmayacağımı söyleyecek antrenör gibi çalışanlar varmı ?
3- Salon ücretleri ortalama ne kadardır ? Yıllık 1100TL ye giden bir komşumuz var sizce nasıl ?

Epey uzun bir konu oldu ama okuyan ve cevaplayan herkese teşekkür ederim.

Ek: Çekingenliğim için psikiyatriste gittim durumu anlattım bana 20mg prozac antideprasan hapı yazdı, ilacı internetten araştırdığımda epey yan etkisi olduğunu gördüm hatta intihar düşünceleri varsa kullanmamamiz gerektiği yazıyordu benimde hergün aklıma geliyor bu düşünceler bu yüzden hiç başlamadım o ilaca aranızda bu hapı kullanan varmı acaba ?

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Diyetisyene gitmelisin Kilo vermek kolay değil tavsiye ile olacak iş değil

Spor salonunda yapacagın tek şey koşu.
Koşubandı alıp kendinde evde koşabilir hatta dışarıda sabit tempo yürüyüş ve koşu yapabilrsin bunun için spor salonuna gitmene gerek yok

Bisiklet sürebilirsen. Bisiklet çok faydalı sağlam bir bisşklet ile kilo verirsin ayda 7 kilo kadar

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Kilo vermenin en sağlıklı yolu tabiiki spor ve sağlıklı beslenme fakat troid faktörü var. troid rahatsızlığı olan insanlar çabuk yorulurlar ve kilo alırlar araştırmışsındır zaten. Spor salonuna başvur fakat güzel bir yer olsun sağlık uzamanlarının ve antronörlerin beraber çalıştığı yerler. Zaten sağlık raporunuz spor merkezi tarafından incelenir size uygun spor takvimi çıkartılır dediğim gibi sağlık uzamanları ile beraber. Az yeyip kilo vermek diye birşey zaten işkence sayılır en iyisi spor yapıp dengeli beslenmek. Çekingenlik ise anti depresana bulaşmadanda kendiniz sosyalleşmeye çalışabilirsiniz mutlaka çok yakın arkadaşlarınız vardır onlar size destek olurlar umarım. Zaten sosyalleşmeye başladıkça bunun çok keyifli birşey olduğunun farkına varıp alışacaksınız anti depresanların çok çok yan etkisi oluyor bir hastalıktan kurtulayım derken diğerinin etkisinde kalabiliyorsunuz. Kendinizle ve hayatla barışık olmanız dileğiyle :)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Boy 158 180 kilosun ne yapman gerektiğini bence çok iyi biliyorsun. Yediklerini kısıcaksın, şekerden tuzdan yağlı yemeklerden ve hamur işinden uzak durucaksın.

Ara öğün yiyerek devamlı mideni meşgul tutucaksın ki çalışsın böylece yağ yakımı daha hızlı olsun.

Günde 3 litre su içiceksin gerekirse zorla kendini.

Tüm içicekleri bırakıcaksın belki ayran oda arada sırada.

Mutlaka düzenli spor yoksa kilo vermek hayalden başka bişi değil. İlaçmış yok tropikal bitkiymiş falan inanma yani öyle bir dünya yok.

SÜMERLER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Boy 158 180 kilosun ne yapman gerektiğini bence çok iyi biliyorsun. Yediklerini kısıcaksın, şekerden tuzdan yağlı yemeklerden ve hamur işinden uzak durucaksın.

Ara öğün yiyerek devamlı mideni meşgul tutucaksın ki çalışsın böylece yağ yakımı daha hızlı olsun.

Günde 3 litre su içiceksin gerekirse zorla kendini.

Tüm içicekleri bırakıcaksın belki ayran oda arada sırada.

Mutlaka düzenli spor yoksa kilo vermek hayalden başka bişi değil. İlaçmış yok tropikal bitkiymiş falan inanma yani öyle bir dünya yok.

Boy 180 hocam kilo 158 bu arada o reklamları. Yapılan şeyleri hiç kullanmadım kullanmamda bu konuda bilincliyim ama hangi doktora inanacagimi şaşırmış durumdayım

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Boy 180 hocam kilo 158 bu arada o reklamları. Yapılan şeyleri hiç kullanmadım kullanmamda bu konuda bilincliyim ama hangi doktora inanacagimi şaşırmış durumdayım

Git doktora kan falan ver vicuda baktırt nerende ne var şekerinmi var yağlanmamı var vs. Bunları öğrendikten sonra bir kağıda not al, git spor hocana ver ona göre sana bir liste hazırlasın. Listeyide zamanla upgrade eder.

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bende de tiroid vardı. Yaklaşık 2 yıl belki daha fazla ilaç kullandım. Boyum uzadı kilo falan verdim ama ilaç kullanırken de baskete başladım. Spor yapmadan olmuyor. Kafana göre rejim falan yapma. Uzman tavsiyesi al. İlaçları düzgün kullan ve mümkünse bol bol terle. Yazın bile olsa ben sıkı giyinip terlerdim hep yararı oluyor.