Kıldıkmı Şam'da cuma namazı?

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Hani diyorlardıya emeği cami de cuma namazını kılacağız diyerek bizi Suriye bataklığına soktular ya
Kıldıkmı namazımızı yoksa milyonlarca mülteci Sultanahmet'te teravi namazımı kıldı?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Gene sosyal Medyadan gördüğün hiç araştırmadığın senin gibileri gaza getirdikleri bir konu bulmuşun :)
1. si Onun adı Emevî Camii. Önünü arkasını bilmiyon olayların sırasını bilmiyon 1 tane kelimeyi çekip yapıştırıyon ne kolay dimi böyle. Bu dediğin söz 2012 yılında söylenmiş ve söylendiği gün kü haber içeriği. Az okuda öğren. Tarihte 5-09-2012. Önü arkası öncesinde olan olaylar var.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Gene sosyal Medyadan gördüğün hiç araştırmadığın senin gibileri gaza getirdikleri bir konu bulmuşun :)
1. si Onun adı Emevî Camii. Önünü arkasını bilmiyon olayların sırasını bilmiyon 1 tane kelimeyi çekip yapıştırıyon ne kolay dimi böyle. Bu dediğin söz 2012 yılında söylenmiş ve söylendiği gün kü haber içeriği. Az okuda öğren. Tarihte 5-09-2012. Önü arkası öncesinde olan olaylar var.
Ziyaaaa atma ziyaa

Kıldıkmı emevi caminde namaz onu söyle

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ziyaaaa atma ziyaa

Kıldıkmı emevi caminde namaz onu söyle
Yalan yanlış konuşmak senin işin sana o günün gazetesini attım okusan anlayacan ama. Okumak yok sende. Körlemesine aklınca eleştirmeye çalışmak var. Birde yapabilsen çok güzel olacakta.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hocam bence yine yanlış düşünüyorsunuz. Cumhurbaşkanının o kelimeyi kullanıyor olması Suriyeyi işgal edecek olduğumuzdan değildi. Kendi oy aldığı kesim bile bunu eleştirir. Tamamen Kürt devleti kurulmasın diye girildiğini düşünüyorum, akabinde işid.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Hocam bence yine yanlış düşünüyorsunuz. Cumhurbaşkanının o kelimeyi kullanıyor olması Suriyeyi işgal edecek olduğumuzdan değildi. Kendi oy aldığı kesim bile bunu eleştirir. Tamamen Kürt devleti kurulmasın diye girildiğini düşünüyorum, akabinde işid.
geçin bu işleri kürt devleti kurulmasın diyeymiş

amerika öyle istedi ondan girdik, o istemeden önce talabani kırmızı halılarla karşılanıyordu barzani için türkiye seninle gurur duyuyor sloganı atılıyordu

esadla sisiyle anlaşılsaydı ypg de olmazdı mülteiclerde olmazdı hatta rusya gibi şu an suriyede üs elde ederdik oradaki türkmenlerin lehine adımda attırabilirdik bunlada kalmazdık doğu akdenizde taş gibi bir müttefikimiz olurdu onlada mutabakat imzalardık ondan sonrada lübnan derken israil,yunanistan, fransa, amerika kapı dışında kalırdı

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

amerika öyle istedi ondan girdik, o istemeden önce talabani kırmızı halılarla karşılanıyordu barzani için türkiye seninle gurur duyuyor sloganı atılıyordu

esadla sisiyle anlaşılsaydı ypg de olmazdı mülteiclerde olmazdı hatta rusya gibi şu an suriyede üs elde ederdik oradaki türkmenlerin lehine adımda attırabilirdik bunlada kalmazdık doğu akdenizde taş gibi bir müttefikimiz olurdu onlada mutabakat imzalardık ondan sonrada lübnan derken israil,yunanistan, fransa, amerika kapı dışında kalırdı
Bu çocuk harcanıyor burda hee :) Siyaseti yalamış yutmuş sanıyor baksana. Daha dünyadan haberin yok.
Birde Amerika öyle istedi diyebiliyor ya iyice körsün hatta kör cahil. Amerika oradaki teroristlere deli gibi yatırım yaptı silah götürdü hendek kazdırdı betondan tünelelr yaptırdı aylarca korudu eğitti. Türkiye'yi girmemesi konusunda onlarca kez uyardı ama Türkiye en az 3-4 kere girdi Suriye'ye ve binlerce Terorist gebertti ( Karşılığında yaptırımlarda yedik ama yılmadık ) Sonuçta orada bir terör devleti kurulmadı.
Sırf muhalafet olmak için şu Esad ile iş tut Sisi ile muhattap ol demeleriniz gene yok mu. Adamların kendine hayrı yok sana ne müttefiki olacaklar.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Bu çocuk harcanıyor burda hee :) Siyaseti yalamış yutmuş sanıyor baksana. Daha dünyadan haberin yok.
Birde Amerika öyle istedi diyebiliyor ya iyice körsün hatta kör cahil. Amerika oradaki teroristlere deli gibi yatırım yaptı silah götürdü hendek kazdırdı betondan tünelelr yaptırdı aylarca korudu eğitti. Türkiye'yi girmemesi konusunda onlarca kez uyardı ama Türkiye en az 3-4 kere girdi Suriye'ye ve binlerce Terorist gebertti ( Karşılığında yaptırımlarda yedik ama yılmadık ) Sonuçta orada bir terör devleti kurulmadı.
Sırf muhalafet olmak için şu Esad ile iş tut Sisi ile muhattap ol demeleriniz gene yok mu. Adamların kendine hayrı yok sana ne müttefiki olacaklar.
kıvırma ziya kıvırma ;) ;)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
kıvırma ziya kıvırma ;) ;)
Yıllardır çeşitli forumlarda takılırım yorumlar yazarım senin gibi safını (Su katılmamışını) görmedim hee. Eğitim düzeyin nedir bilmiyorum ama kör cahil olup kendini biliyor sanman komik oluyor.
Şu forumda şaklaban gibi hareketlerin var az ciddi ol ve cevap veremedimi kıvırma. Kesin ve net konuş. Bilmiyorsanda sus. Çocuk gibi hareketleri var. Yaşın 21 belki ama velet gibisin.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Yıllardır çeşitli forumlarda takılırım yorumlar yazarım senin gibi safını (Su katılmamışını) görmedim hee. Eğitim düzeyin nedir bilmiyorum ama kör cahil olup kendini biliyor sanman komik oluyor.
Şu forumda şaklaban gibi hareketlerin var az ciddi ol ve cevap veremedimi kıvırma. Kesin ve net konuş. Bilmiyorsanda sus. Çocuk gibi hareketleri var. Yaşın 21 belki ama velet gibisin.
ziyaaaa kıldıkmı şamda cumazını sen onu söyle :tearsofjoy: :tearsofjoy: :tearsofjoy:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
ziyaaaa kıldıkmı şamda cumazını sen onu söyle :tearsofjoy: :tearsofjoy: :tearsofjoy:
2012 yılında söylenmiş bir olay o günün şartlarını bilmiyon durumu bilmiyon boş boş konuşuyon.
2012 yılında sen 12 yaşında varmıydın o günlerden ne hatırlıyon ? Veya hatırlabiliyon mu da ne konuşuuyon. 10 sayfalık konuşmadan Gerekirse Suriye'yede gireriz Şam'da Cuma namazıda kılarız deniyor sen hemen bunu kopyalayıp ne oldu kılamadınız demeye getiriyon.
Sana burda şimdi dil bilgisi mi anlatayım sözcükte anlam mı anlatayım. O günlerde Esad Halkını bombalıyor ve binlerce insan Suriye sınırına kaçıyordu Türkiye'ye sığınmak için. Esad akıllı olsun diye söylenmiş laf o ama sen anlamazsın. Burda Cümlenin başında ki GEREKİRSE lafını anlamazsın.
Ve bu cümlenin önünde uzun bir girişgah var. CHP'nin ESAD ile görüşmesi ve onunla masaya oturulmasını istiyordu o dönemlerde. Erdoğanda siz Suriye'ye bile giremezsiniz ( Halk sizi kabul etmez anlamında ) Biz Gerekirse Suriye'ye gireriz ŞAM'da Emevi camii'inde Cuma namazı kılarız dedi.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147

Amerikanın istediğini nereden biliyorsun ?
Talabani ve HDP tamamen Türk / Kürt savaşı bitsin diye yapılan birşey. Tabi gerçekte Türk / PKK desek daha uygun olur. Zırvayı salladılar da HDP kaldı bir tek. Ben devletin yerinde olsam HDP'yi tamamen devre dışı bırakır, gerçekten ezilen, canı yanan kürt kardeşlerimizi getirirdim yerlerine. Hatta onlar için bu şekilde parti kurmaya bile gerek yok. Herhangi bir partinin altında da ilerleyebilirler.

Bende Türküm diyorum ama ırkım Arnavut. Çingenesi var, Pomağı var, Çerkezi var herşeye parti açacaksak yandık. Direkt zaten ayrımcılık olur. Yabancıların oyununa gelen Kürtler biraz uyanık olsa, yüzyıllarca birlikte yaşadığı Türklerle bir olurlar ama neyse.

Esadla anlaşsan ne olacak ? La adamın sınırları içerisinde zaten Kobane. Bizim tüm boydan sınırlarımız Kürt. Oradaya yaşayan kürtlerin büyük potansiyeli de izlediniz sanıyorum TVden ne sevdalısı.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
1578988147452.png

Bunu diyen, böyle düşünen, ateist ve deistleri savunduğu bir konuda böyle yazan kimse artık :) Cumayı da beraber kılsaydık diyorsa GÜLÜP GEÇECEN !
Samimiyet yok !

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Ekli dosyayı görüntüle 85342

Bunu diyen, böyle düşünen, ateist ve deistleri savunduğu bir konuda böyle yazan kimse artık :) Cumayı da beraber kılsaydık diyorsa GÜLÜP GEÇECEN !
Samimiyet yok !

sen bence önce dinini bir öğren sonra gülersin :)))))))))))))))))))))))

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
sen bence önce dinini bir öğren sonra gülersin :)))))))))))))))))))))))
"İlim sardukarda olsa da bi sormak gerek, eğer varsa bi bildiği öğrenmek gerek" (ironi) ?

Öğret çok bilmiş hazretleri, neyi bilmiyorum, dinimin kötü bir yanı mı var yoksa eksik bir tarafı mı var ? :)

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
"İlim sardukarda olsa da bi sormak gerek, eğer varsa bi bildiği öğrenmek gerek" (ironi) ?

Öğret çok bilmiş hazretleri, neyi bilmiyorum, dinimin kötü bir yanı mı var yoksa eksik bir tarafı mı var ? :)
din siyasi bir olgudur bunu bilmeden kıvırıyorsun

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
din siyasi bir olgudur bunu bilmeden kıvırıyorsun
"kıvırmak" ?!!! kötü söz sahibindendir, sahibinin karakterini yansıtır, iftira ve hakaret etme bence...

"din siyasi bir olgudur" diye açtığın konuda ise kişisel görüşlerinden başka bi şey yok. Resmi ya da saygın alim, ilim adamlarınca, bu konuda konuşmaya ehil kişilerden kanıt bulup sunamadıysan bu senin suçun. Zaten sen açtığın konuları herrhalde can sıkıntısından açıyorsun...

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
"kıvırmak" ?!!! kötü söz sahibindendir, sahibinin karakterini yansıtır, iftira ve hakaret etme bence...

"din siyasi bir olgudur" diye açtığın konuda ise kişisel görüşlerinden başka bi şey yok. Resmi ya da saygın alim, ilim adamlarınca, bu konuda konuşmaya ehil kişilerden kanıt bulup sunamadıysan bu senin suçun. Zaten sen açtığın konuları herrhalde can sıkıntısından açıyorsun...
islam hukuğu denen bir şey var iken

şeriat denen bir şey var iken şahsi görüşün demek kıvırmaktır

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
islam hukuğu denen bir şey var iken

şeriat denen bir şey var iken şahsi görüşün demek kıvırmaktır
İslam hukukundan veya "şeriat" diye bilinen din kurallarından senin zoruna giden veya senin ağzınla sana "batan" yani senin hoşuna gitmeyen şey ya da şeyler nedir? :

1579001706601.png
şimdi modlar sana torpil geçmesin diye tdk nın sitesinden anlamını da kopyaladım :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
kıvırma ziya kıvırma :tearsofjoy: :tearsofjoy: :tearsofjoy:
Korkudan cevap veremiyorsun, işkembeden sallayıp, cümlelerin ile ishal (yalan ve uydurmaların yutulur cins değil nasıl hazmedebiliyorsun :) ) oluyorsun, sarhoşluğun mutluluğunu yaşıyorsun... Bu kafa sağlıklı değil. Hazımsızlığın var...

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Korkudan cevap veremiyorsun, işkembeden sallayıp, cümlelerin ile ishal (yalan ve uydurmaların yutulur cins değil nasıl hazmedebiliyorsun :) ) oluyorsun, sarhoşluğun mutluluğunu yaşıyorsun... Bu kafa sağlıklı değil. Hazımsızlığın var...
;) ;)

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Suriye de Müslüman ülke canım @Sardaukar'cığım. :) Normal olarak cuma namazı kılarlar. Kılmayana da saygımız var ama sen de saygı duy. ;)