Kick Boks mu Yoksa Karate mi?

Bu konuyu okuyanlar

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar,üniversite de karete ve kick boks dersleri başlayacakmış ama hangisini seçmem konusunda karar veremedim.4-5 yıl önce 1 sene kadar hapkido ile uğraştığım için karete bana daha yatkın geliyor ama bir yanımda kick boksu istiyor.Sizce hangisini seçmeliyim

Badigo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boyun ve kilon kaç ona göre önerebilirim kardeşim ?

Badigo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim kilon boyuna göre biraz fazla kıck boks agır siklette çok iyi işler yapabilirsin. Eğer kendine güvenin varsa ve reflekslerin iyi korkunda yoksa kick boks tam sana göre derim :)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Boks tavsiye ederim.
Normal boks.

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Kesinlikle Kickbox.. Çünkü kickbox sokak dövüşüdür. Normal yaşantında sana faydası çok olur. Ben 2 sene gittim bi faydası olmadı sanıyordum ki, yarma gibi adamı bir yumrukta devirince anladım. Meğer destekli yumruk atmayı bana kickbox öğretmiş.

(şimdi kimse kavgacısın felan demesin adam bana senin allahını kitabını..... diye küfür edince durduramadım kendimi. Yoksa kavga olgun insanlara göre değil.)

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kardeşim kilon boyuna göre biraz fazla kıck boks agır siklette çok iyi işler yapabilirsin. Eğer kendine güvenin varsa ve reflekslerin iyi korkunda yoksa kick boks tam sana göre derim :)

Aynı zaman da fitnessa da gittiğim için kilolarımdan biraz daha kurtulma çabasındayım kardeşim :) Peki sence spor olarak hangisi daha iyi birbirlerine göre artıları ve eksileri nelerdir?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Boks tavsiye ederim.
Normal boks.

Normal Boks olmayacak galiba.Zaten bu kick boksu da senelerdir yapan bir öğrenci vermeyi planlıyormus normal boks vereceğini sanmıyorum

Kesinlikle Kickbox.. Çünkü kickbox sokak dövüşüdür. Normal yaşantında sana faydası çok olur. Ben 2 sene gittim bi faydası olmadı sanıyordum ki, yarma gibi adamı bir yumrukta devirince anladım. Meğer destekli yumruk atmayı bana kickbox öğretmiş.

(şimdi kimse kavgacısın felan demesin adam bana senin allahını kitabını..... diye küfür edince durduramadım kendimi. Yoksa kavga olgun insanlara göre değil.)

Sokak dövüşü biraz daha muay thai tarzı olmuyormuydu.Peki karatenin falan hiç mi faydası olmaz ki gerçek hayatta da

Badigo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Karrdeşim bak ben fitness body karışımı yapıyorum. Boyum 1.91 kilom 105 ama göstermiyorum. Vücudum fit ve sıkı. 1 sene daha fitness yaptıktan sonra bende kick boksa başlayacağım. Artı yönleri kendini koruma daha fit ve seri vücud sağlar. Karatede bacaklarını 180 360 derece açmaktan başka bir şey değil yani hoby olarak yaparsın ancak diye düşünüyorum ama tabi karar yinede senindir ama bir sporcu olarak sana (şiddetle) öneriyorum :)

acabuco4

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Kick boksla uğraşıyorum ve sana tavsiye ederim. İlk zamanların biraz zor geçebilir hamsan şayet. Haftanın en az 3 günü antrenmanlara katıl, sonradan 4 veya 5 e yükseltirsin imkanların dahilinde.

Hocanı iyi seçmen en önemli mesele, sana bu işin felsefesini, özünü öğreticek kişi hocandır. Kişiliğine güvendiğin birini hocan yap kendine.

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kick boksla uğraşıyorum ve sana tavsiye ederim. İlk zamanların biraz zor geçebilir hamsan şayet. Haftanın en az 3 günü antrenmanlara katıl, sonradan 4 veya 5 e yükseltirsin imkanların dahilinde.

Hocanı iyi seçmen en önemli mesele, sana bu işin felsefesini, özünü öğreticek kişi hocandır. Kişiliğine güvendiğin birini hocan yap kendine.

Üniversite de kick boks hocası olup olmadıgını bilmiyorum ama su anda tek bildiğim şey kick boksu yapan bir öğrencinin verdiği.Sence kick boksu yapan bir öğrenciden öğrenmek doğrumudur?

Boks tavsiye ederim.
Normal boks.

Abi sen normal boks yapıyordun değil mi

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bence de kickboks iyi, karatenin normal hayatda faydası ondan az olur, yani recep ivedikdeki gibi olur ) , şahsen ben djudocuyum ve vurmaktansa teknik yapmak daha iyidir bence

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bende 2 aydır Kick Boksa yeni başladım.Hem Body hem kick boks birlikte yapıyorum şuan.Antrenman olmadığı gün body yapıyorum.Kick boksa başladığım güne kadar yumruk ve tekme atmayı bildiğimi sanıyodum.Kick boksa başladığım ilk hafta aslında ikisinden de haberim olmadığını öğrendim.İlk gün antrenmandan sonra 2 gün evden çıkamadım.Ama şimdi bir an önce antrenman olsunda yeni hareketler öğreneyim, kondisyonumu geliştireyim, vücudumu esneteyim, kum torbası döveyim diye sabırsızlanıyorum.2 ayda çok şey kattı bana kick boks.Fiziksel olarakda sağlam bi yapıya sahibim ama teknik olmadıktan sonra ne fayda.Kick boksda öğrendiklerini dışarıda kavga etmek zorunda kaldığında çok rahatça uygulayabilirsin.Zaten her insan evladının kavga sırasında yapması gereken hareketlerin tekniğini öğreniyorsun.Boksda çok iyidir ama kick boks yaparsan bacaklarınıda kullanabilirsin.

Oqunes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Amaç kavga dövüşse wing chun.Spor ise kick box öneririm.

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yıllarca tekvando kick boks ve body yapan biri olarak söylüyorum wing chun'a yazıl. Boks ve türevleri yapılacak spor değil

acabuco4

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Hayırlı olsun @hayalli.

Birkaç bilgi vermiş olayım madem başladın.

Kondisyon eksikliğin olabilir, başlarda biraz yorucu gelecektir çabuk pes etme.

Antrenmana aç karnına çıkmamaya özen göster, bol bol su tüket.

Antrenmanlarda çok çok yavaş çalışmamaya çalış, nasıl öğrenirsen öyle devam eder bu işler. Tabi karşındakide önemli, orta seviye çalışabileceğin birini bulmaya çalış, mümkünse sert.

Maçlara çıkmayı düşünüyorsan fiziki durumunda önemli, imkanın varsa spor salonunda yoksa evde bir dambılla güzel bir fiziki duruma gelebilirsin.

Proteinli yemekler yemeye özen göster.

Kaval ve ayak koruyucuyu ilk başlarda almanı tavsiye etselerde sertliğe acıya alışman için almaman hayrına bir müddet.

Ayrıca farklı bir dövüş spor dalına niye yazılmadın gibisinden hevesini kaçıracak şeyler söyleyenler olacaktır. Şunu unutma bir tarafta 5 senelik kareteyle uğraşan biri olsun bir tarafta kick boksla, bu iki kişinin dövüşünde kimin galip geleceğini kestiremezsin. Bir dövüş sporunu uzun süre yapan birisi zaten belli bir seviyeye gelmiştir, gerisi pratik zekaya kalır.

İnsanların, fiziki kuvvetine güvenip kalplerine kırmamanın ne kadar önemli olduğunu kavramışsındır lakin yine hatırlatmış olayım. Korkak insanlar fiziki kuvvete başvururlar, mecbur kalmadıkça kavgadan uzak dur.

Selametle

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
sdn eğitim merkezini öneririm. sonuç ortada

57856066324631926553.jpg

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Öncelikle arkadaşlar ilk mesajımda da belirttiğim gibi ya karate ya da kick boksu seçecektim ve seçimimi yaptım kick boksu seçtim o yüzden başka spor dallarını yazmaya gerek yok.

Bende 2 aydır Kick Boksa yeni başladım.Hem Body hem kick boks birlikte yapıyorum şuan.Antrenman olmadığı gün body yapıyorum.Kick boksa başladığım güne kadar yumruk ve tekme atmayı bildiğimi sanıyodum.Kick boksa başladığım ilk hafta aslında ikisinden de haberim olmadığını öğrendim.İlk gün antrenmandan sonra 2 gün evden çıkamadım.Ama şimdi bir an önce antrenman olsunda yeni hareketler öğreneyim, kondisyonumu geliştireyim, vücudumu esneteyim, kum torbası döveyim diye sabırsızlanıyorum.2 ayda çok şey kattı bana kick boks.Fiziksel olarakda sağlam bi yapıya sahibim ama teknik olmadıktan sonra ne fayda.Kick boksda öğrendiklerini dışarıda kavga etmek zorunda kaldığında çok rahatça uygulayabilirsin.Zaten her insan evladının kavga sırasında yapması gereken hareketlerin tekniğini öğreniyorsun.Boksda çok iyidir ama kick boks yaparsan bacaklarınıda kullanabilirsin.

Ben de aslında kick boksa daha önceden başlamayı planlıyordum da fırsat olmamıştı ama şimdi bayramdan sonra başlıyorum kick boks antrenmanlarına :) Bu arada sen eğitim sırasında dövüşlere falan katılıyormusun?

Hayırlı olsun @hayalli.

Birkaç bilgi vermiş olayım madem başladın.

Kondisyon eksikliğin olabilir, başlarda biraz yorucu gelecektir çabuk pes etme.

Antrenmana aç karnına çıkmamaya özen göster, bol bol su tüket.

Antrenmanlarda çok çok yavaş çalışmamaya çalış, nasıl öğrenirsen öyle devam eder bu işler. Tabi karşındakide önemli, orta seviye çalışabileceğin birini bulmaya çalış, mümkünse sert.

Maçlara çıkmayı düşünüyorsan fiziki durumunda önemli, imkanın varsa spor salonunda yoksa evde bir dambılla güzel bir fiziki duruma gelebilirsin.

Proteinli yemekler yemeye özen göster.

Kaval ve ayak koruyucuyu ilk başlarda almanı tavsiye etselerde sertliğe acıya alışman için almaman hayrına bir müddet.

Ayrıca farklı bir dövüş spor dalına niye yazılmadın gibisinden hevesini kaçıracak şeyler söyleyenler olacaktır. Şunu unutma bir tarafta 5 senelik kareteyle uğraşan biri olsun bir tarafta kick boksla, bu iki kişinin dövüşünde kimin galip geleceğini kestiremezsin. Bir dövüş sporunu uzun süre yapan birisi zaten belli bir seviyeye gelmiştir, gerisi pratik zekaya kalır.

İnsanların, fiziki kuvvetine güvenip kalplerine kırmamanın ne kadar önemli olduğunu kavramışsındır lakin yine hatırlatmış olayım. Korkak insanlar fiziki kuvvete başvururlar, mecbur kalmadıkça kavgadan uzak dur.

Selametle

Ben zaten kendim kavga çıkarmayı pek sevmem yani gidip kimseye bulaşıp kavga çıkarmak gibi bir derdim yok ben sadece bana sataştıkları sürece cevap veririm.

Bu arada tavsiyelerin çok güzel,bana güzel bir kılavuz olacaktır :)

Sen dövüşlere falan çıkmaya ne zaman başladın.Hemen başlayınca dövüştürüyorlar mı yoksa belli bir süre sonra biraz daha ustalaşınca mı dövüşlere çıkartıyorlar

acabuco4

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Ben zaten kendim kavga çıkarmayı pek sevmem yani gidip kimseye bulaşıp kavga çıkarmak gibi bir derdim yok ben sadece bana sataştıkları sürece cevap veririm.

Sen dövüşlere falan çıkmaya ne zaman başladın.Hemen başlayınca dövüştürüyorlar mı yoksa belli bir süre sonra biraz daha ustalaşınca mı dövüşlere çıkartıyorlar

Resmi müsabakalara çıkabilmen için en az turuncu kuşakta olmalısın. Önümüzdeki kuşak sınavları Aralık ayı gibi olacak büyük ihtimalle, üç ayda bir kuşak sınavları yapılıyor hesap et ne zaman resmi müsabakalara çıkabileceğini işte.

Bu hem sana hem hocana kalmış bir durum. Orta veya yüksek sertlikte bir maça çıkman 2-5 ay arası bir vakit alabilir. Tabi ilk maçların senin gelişimine etki edecek maçlar, hatalarını görmeye çalışacaksın. Hocan zaten zamanı geldiğinde maçlara çıkman için teklif yapacak sana merak etme.

Ama uzun süredir Devlet gençleri spora başlatmak için spor tesislerinde çok cüzi hatta ücretsiz eğitim imkanları sunduğundan beri rahatsız, sıkıntılı tiplerde yapabiliyor bu sporu. Olurda kendini hazır hissetmediğin zamanlarda hadi maç yapalım gibisinden karşına çıkarsa birisi, reddetmesini bil. Cahil insanlarla karşılaşabilirsin zaman zaman, ego tatmini için bu spora başlayan çok kişi var.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Öncelikle arkadaşlar ilk mesajımda da belirttiğim gibi ya karate ya da kick boksu seçecektim ve seçimimi yaptım kick boksu seçtim o yüzden başka spor dallarını yazmaya gerek yok.

Ben de aslında kick boksa daha önceden başlamayı planlıyordum da fırsat olmamıştı ama şimdi bayramdan sonra başlıyorum kick boks antrenmanlarına :) Bu arada sen eğitim sırasında dövüşlere falan katılıyormusun?

Antrenman amaçlı ringde dövüşebilmen için en az 2-3 ay pişmen lazım.Bu dövüşler müsabakalar gibi sert olmuyo tabi ki.Açıklarını, yanlışlarını, eksiklerini görmen amacıyla hocan tarafından yönlendirmelerle yaptığın bir antrenman oluyor.

Onun haricinde müsabakalara katılabilmen için acabuco4 ün dedikleri geçerli.Ben mesela boy ve kiloma oranla ağır siklet sayılıyorum.4-5 ay sonra gidip müsabakalara katılırsam harcarlar beni :d O yüzden en az 1 yıl bu sporun bütün tekniğini ve ruhunu öğrenmen lazım.Doğru zaman geldiğinde hocan seni yönlendirektir.

onurmx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence boy ve kilona göre kickbox sana daha uygun gider

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Bırakın kung fuymuş bilmem neymiş. Bir Osmanlı tokadı öğrenin yeter :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hepsini yaptım , profesyonel bir muay thai ci ile profesyonel bir karateci dövüşse karateci tek hamlesinde yere serer , bayıltır yada öldürür . Karateye gidicekseniz Goju ryu karate öneririm . Ona gittim 2 ayda değişiyosunuz. Hele sağlam bi hocanız varsa cok iyi olur . fakat goju ryu sabır işi , fıss insansanız bşuna gitmeyin , azda olsa biraz dayak yersiniz antremanlarda ,ama bu seni pozitife etkiler ve goju ryu karate dallarına en sert ve en etkilisi . beni dinle ;)

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Kick Boks Kuşak Dereceleri

MADDE 7 — Kuşak dereceleri şunlardır:Başlangıçtan itibaren;

a) 7 nci derece beyaz kuşak
b) 6 ncı derece sarı kuşak,
c) 5 inci derece yeşil kuşak,
ç) 4 üncü derece mavi kuşak,
d) 3 üncü derece turuncu kuşak,
e) 2 nci derece açık kahverengi,
f) 1 inci derece koyu kahverengi kuşaktır.

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar,üniversite de karete ve kick boks dersleri başlayacakmış ama hangisini seçmem konusunda karar veremedim.4-5 yıl önce 1 sene kadar hapkido ile uğraştığım için karete bana daha yatkın geliyor ama bir yanımda kick boksu istiyor.Sizce hangisini seçmeliyim
muay thai

S

SDN Okuru

SDN Okuru
karete da iyi bence bence karete do da iyi suporrsol olarak vucudunu bir makina olmasını istersen:biggrin:

baranomus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 14 yasındayım 1.72 boy 60 kılodayım benim için karatemi taekwandomu daha yararlı olur vücudum baya esnek cevaplarsanız sevınırım