Kepeğe kesin çözüm

Bu konuyu okuyanlar

abays12

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kepeğe kesin çözüm

Evet arkadaşlar istanbulun havasındanmı suyundamı yoksa strestenmi bilmem bir süredir kepek sorunu yaşıyordum (hatta bir kaç yıl)Hatta ve hatta son zamanlar öyle bir olduki dışarıya çıkmaya çekiyordum sürekli şapka ile dolaşıyordum.İlaçlar şampuanlar derken bir gün soda içerken sodanın kalanı ile yüzümü yıkadım ve yüzümde köpürmeye başladı.Hemen bir mantık yürüttüm kepek saç derisinin kuruyup dökülmesi ile oluşuyor.Eğer sodayı saçıma dökersem içinde bulundurduğu asit ve minarelleri ile saçın dibindeki o tabakayı alaibilir gözenekleri açabilirdi.
6 lı paket soda aldım
soda.jpg
ve mentol etkisi olan head shoulders mentol ferahlığı
head-shoulders_mentol.jpg

Nasıl kullanacağımıza gelince.Önce bir kez şampuanla saçınızı yıkayın.Daha sonra bir kere daha şampuanlayın sodayı açıp ve başınıza masaj yaparak yavaşça dökün.Zaten inanılmaz bir köpük olacak saçınızda
icon_smile.gif
Ardından durulayın su ile.Dilerseniz aynı işlemi 2 kez yapabilirsiniz her banyoda 1 kere yapsanızda oluyor.Benim kepek sorunum 4 yıkamada bitti.Evet tam 4 yıkamada.Şuan sıfır kepek var.

Tavsiye edebirilim herkese

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Soda ile yüzünü yıkamanın mantığı ne?

dauutt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hacı freşa olur mu ??? :S

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Konuyu dağıtmayalım lütfen

abays12

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hani bir laf vardır insanın başına ne gelirse ya meraktan ya .... burada o yorumları yapanlar emininmki deneyecektir bunu.

Yüzümü soda ile yıkadığım gün dijital baskı yapan bir yerde idim solventle çalışır o alet ve kokusu ile boğar adamı sularda kesikti yüzümü yıkıyım deidm bayılacaktım yoksa :)

Deneyin anlarsınız işe yarıyormu yaramıyormu.

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Yüzünde sivilceler olan arkadaşlar soda ile yıkamayı deniyorlardı. Biraz muvaffak da oldular.
Ama ben hiç denemedim. Mantığı şu; soda içindeki anyonlar ve katyonlar ve asidik ortam cildin
temizlenmesine ve yağ tabakasının çözülmesine yarıyor. Gözenekleri açıyor ve sivilceleriniz azalıyor.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
bu sivilce olayının kesin bir doğruluğu var mı evowinds?

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Ben denemedim ama içeriğindeki etken maddelerin böyle bir sonuca ulaşacağını tahmin ediyorum.
Sonuçta eğer incelediyseniz sivilce ilaçları da asit barındırır, çeşitli asitlerdir aslında.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
şuana kadar hiç sivilce problemim olmadı kardeşimde var o yüzden merak ettim :)

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Hani bir laf vardır insanın başına ne gelirse ya meraktan ya .... burada o yorumları yapanlar emininmki deneyecektir bunu.

Yüzümü soda ile yıkadığım gün dijital baskı yapan bir yerde idim solventle çalışır o alet ve kokusu ile boğar adamı sularda kesikti yüzümü yıkıyım deidm bayılacaktım yoksa :)

Deneyin anlarsınız işe yarıyormu yaramıyormu.
Herkesi kendinle karıştırma arkadaş. Senin başına hem meraktan hemde ondan gelmiş anlaşılan. :D

Ne güzel Fin hamamı dururken buharına mentol atmak varken sodayı çıkınca içmek varken. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:) :) :D arkadaşlar bnde saçm için denedm ve işe yaradı bnmde 3 yıkamada geçti

turkeytv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yüzümü bir ara soda ve pamukla sildim makyaj yapmış gibi oldum arkadaşa katılıyorum soda her şeye faydalı

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
Konuyu hortlatmış oluyorum ama işe yarayacağını hiç düşünmemiştim vayy be.
1 kere sodayı yavaşça saçlarıma döktüm zaten o reaksiyon sesleri geldi direkt
sonrasında 1 kez Head&Shoulders ile yıkadım ciddi derecede geçirdi kepek sorunu olanlar denesin derim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Buralar reklam kokuyor.

Hacı Şakir şampuanıyla yıkayın kafanızı. Kafirlere para kazandırmayın.
Hedinşolders bilmem ney ben güvenmem ona.