Kendini silen apk sorunu. [ ÇÖZÜLDÜ ]

Bu konuyu okuyanlar

tagor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Umarım doğru yere konu açmışımdır.
Youtube kids, telefonumda uzun süredir yüklüydü. Dün 2 hafta kadar kullanmadıktan sonra telefonumda olmadığını gördüm. Vpn ile google play üzerinden yüklemeye çalışsamda ülke hatası aldım. (Vpn açıldıktan sonra uygulamalardan google play verisini sil dememe rağmen). Apk sitesinden eski ve yeni çeşitli varyasyonlarını indirip yükledim. Ancak yükleme tamamlandıktan sonra uygulama listesinde sadece birkaç saniyeliğine görünüp yok oluyor. İkon hiç atmıyor. Yükleme sonrası açmayı denediğimde, açılış introsundan sonra hemen kapanıyor. Bunu internet açık ve kapalı iken vpnli vpnsiz denedim sonuç aynı. İlk defa yüklendikten sonra kendini otomatik silen bir apk görüyorum. Çeşitli antivirüs programları ile telefonu tarattım hepsinden temiz çıktı. Sizce bu sorunun kaynağı ve çözümü nedir? Telefonum note 5 android 7.0.
--- Gönderi Güncellendi ---
Şimdi benzer sorun yaşayan başka bir kaynak gördüm. Ancak oradaki yorumlara görede sorunun kaynağı ile ilgili bir neden bulamamışlar.https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/youtube-kids-app-icon-missing-launcher-t3658490
YouTube Kids app icon missing in launcher

tagor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun 2 günlük denemelerimden sonra çözüldü. Sorunun kaynağı package disabler pro da ne hikmetse youtube kids seçilmiş. Bulana kadar denemediğim şey kalmadı. Nasıl seçili hale geldi onuda anlamış değilim. Tiki kaldırınca sıkıntı kalmadı.