Kendimi İntihar Etmek İstiyorum'un Mantığı Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PembeÇiLek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İntihar etmek mi mantıksız? 'Kendini intihar etmek' mi mantıksız?

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
"Kendini İntihar Etmek"

Bu yazı mantıksız.

Silence

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
intihar etmek istiyorsan zaten kendini ediyon başkasını katledersin kendinden neden başkasından bahseder gibi bahsediyosun ?

PembeÇiLek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaşamına göre intihar etmek gayet mantıklı. Her insan hayatında yaşamaktansa ölmeyi tercih edeceği anlar olmuştur. Kimisi güçlüdür kaldırabilir kimisi zayıftır kaldıramaz.
Zaten kendini intihar ediyorsun, başkasını intihar edebiliyor musun ki? (olay o değil yanlış anlamışsın)

CanPare'm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ruhsal bozukluğu olan hastalarda kendi canlarına kıyma olaylarına oldukça sık rastlanır. Bu verilerden hareket eden psikiyatristler her intihar olayına bir akıl hastalığı damgası vurmak ve sorunu akıl hastahanelerinin içerisinde halletme eğiliminde olmuşlardır. Oysa, istatistikler delilikle intihar arasında zorunlu bir bağ olmadığını, ikisinin de frekanslarının hiç uyuşmayan değişiklikler gösterdiğini ortaya çıkarmıştır. Bazı akıl hastalarının bilinçsizce canlarına kıymalarını intihar olarak ele alamayacağımız gerçeği bir yana; günlük hayatta normal olarak kabul edilen kişilerin intihar oranları yanında, akıl hastalarının sözde intihar oranı önemsenmeyecek kadar küçük bir yüzde teşkil etmektedir.
yani bu yazdıklarımdan da anlaşıldığı üzere dikkat çekmek istemektir.

PembeÇiLek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet, cümlede gereksiz kelime kullanımına dayalı anlatım bozukluğu var. Yanlış anlamışım. :)
Hahaha.:w00t: Kendini aşağı atmak isteyen bir bünyenin uydurduğu, anlatım bozukluğu yeap.:cool:

---------- Post added at 12:08 ---------- Previous post was at 12:07 ----------

Ruhsal bozukluğu olan hastalarda kendi canlarına kıyma olaylarına oldukça sık rastlanır. Bu verilerden hareket eden psikiyatristler her intihar olayına bir akıl hastalığı damgası vurmak ve sorunu akıl hastahanelerinin içerisinde halletme eğiliminde olmuşlardır. Oysa, istatistikler delilikle intihar arasında zorunlu bir bağ olmadığını, ikisinin de frekanslarının hiç uyuşmayan değişiklikler gösterdiğini ortaya çıkarmıştır. Bazı akıl hastalarının bilinçsizce canlarına kıymalarını intihar olarak ele alamayacağımız gerçeği bir yana; günlük hayatta normal olarak kabul edilen kişilerin intihar oranları yanında, akıl hastalarının sözde intihar oranı önemsenmeyecek kadar küçük bir yüzde teşkil etmektedir.
yani bu yazdıklarımdan da anlaşıldığı üzere dikkat çekmek istemektir.
Emen Tengrim gerçekten mi?:drool:

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Başkasını intihar edemezsiniz. Mantığı bu.

PembeÇiLek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet gerçekten
noldu bir sıkıntın mı var, benimle paylaşabilirsin..
ben sana yardım etmeye çalışırım bu konularda ve her konu da çok bilgiliyimdir..
intihar etmek çözüm değil:(
Şimdi nefesimi tutsam falan ölür müyüm sence?

CanPare'm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendini kolundan tutup, aşağı atmanın mantığı nedir? söyle bakalım müptezel? :p
ne demek istediğini anlamadım lakin psikolojik sorunların olduğu apaçık ortada..
hayat herşeye rağmen yaşamaya değer..
nedir seni bu düşüncelere iten, anlat bana?

PembeÇiLek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne demek istediğini anlamadım lakin psikolojik sorunların olduğu apaçık ortada..
hayat herşeye rağmen yaşamaya değer..
nedir seni bu düşüncelere iten, anlat bana?
Sen hiç musluktan damlayan suyun, sinir bozucu etkisinin insan beynine verdiği zararı düşündün mü?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
"Kendini" ne ya? "Kendini" ne?

CanPare'm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen hiç musluktan damlayan suyun, sinir bozucu etkisinin insan beynine verdiği zararı düşündün mü?

bak canım seni daha önce başka yerlerde de gördüm ve sana saatlerce dil döktüm, sorununu söyle ki insanlar sana yardımcı olabilsinler..
musluktan su damlıyor diye insan intihar etmeye kalkmaz..

PembeÇiLek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bak canım seni daha önce başka yerlerde de gördüm ve sana saatlerce dil döktüm, sorununu söyle ki insanlar sana yardımcı olabilsinler..
musluktan su damlıyor diye insan intihar etmeye kalkmaz..
Musluktan su damlıyor, cep telefonunun ışığı anlamsız şekilde yanıp sönüyor, ibibikler ötüyor, televizyonun kanalı saçma sapan değişiyor, hergün anlamsızca yapılan bir kaç rutin? kendimi kolumdan tutup 'anlatım bozukluğunun' içinde boğulmak istiyorum. Var mı çözümün? ( bir tayyipistin dediği gibi ya sev ya terket :p)

Silence

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
siz şakamısınız :D Biriniz kaçıyonuz ben intihar edicem diye öbürünüz kovalıyonuz etme diye haha :D .

Bırak takılma yaa edecek olan edicem demez yapar !

PembeÇiLek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
siz şakamısınız :D Biriniz kaçıyonuz ben intihar edicem diye öbürünüz kovalıyonuz etme diye haha :D .

Bırak takılma yaa edecek olan edicem demez yapar !
Gerçekten mi? Kullandığın şu cümle bile intahara teşviktir ve suçtur, intihara azmettirme var.:D Başlığı iyi okumanı tavsiye ederim, yardım istemiyorum, mantığını soruyorum.:thumbdown:

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Canınız sıkıldıysa gezin, tozun dışarıda. Milleti meşgul etmek yersiz...

Silence

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Gerçekten mi? Kullandığın şu cümle bile intahara teşviktir ve suçtur, intihara azmettirme var.:D Başlığı iyi okumanı tavsiye ederim, yardım istemiyorum, mantığını soruyorum.:thumbdown:

mantığını sorman için önce soruyu mantıklı sorman lazım gerek :)

Silence

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Siz benim yerime, mantıklı sorabilir misiniz rica etsem.:devil2:

Yok canım soramam !
Ne intihar etmeyi aklımdan geçiririm , nede içinde intihar geçen bi cümleden mantık beklerim .

---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:42 ----------

Canınız sıkıldıysa gezin, tozun dışarıda. Milleti meşgul etmek yersiz...

Buyur sana mantık işte Abim benim bee

Aldınız cevabı dağılın :)

PembeÇiLek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok canım soramam !
Ne intihar etmeyi aklımdan geçiririm , nede içinde intihar geçen bi cümleden mantık beklerim .

---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:42 ----------

Buyur sana mantık işte Abim benim bee

Aldınız cevabı dağılın :)

Emen tengrim! Ne soylu bir davranış, neden tanrım neden bize böyle güzel bir akıl fikir vermedin.:blink::glare:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...