Kendi SSd'ni kendin yap, Anlatimi.

Bu konuyu okuyanlar

limerick

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar , uzun zaman once yabanci bir sitedede gordugum ucuza ssd yapma olayini sizlerle paylasmak istiyorum. Bu is icin gerekli olanlar.

1 adet cf(compact flash) Adapter veya converter, Oncelikli tercih raid destegi olanlar,piyasada 25 dolar ile 50 dolar arasi ebay de bulmak mumkun
ad4cfprj_angled.jpg

Diger alternatif ise, 3-5 euroya ebayde bulunan singel veya double cf adaptor leri, bunlari ihtiyaciniza gore 2.5" veya 3.5" veya sata olarak temin edebilirsiniz.

diger ve son ihtiyac ise, quad cf adaptor icin 4 tane cf karti, yuksek hiz icin kalite cf disk almanizi tavsiye ederim.. Singel veya double kullanacak iseniz o zaman bir veya iki tane cf karti. bu kartlari da yine ebayden 4gb'ti 10 ila 15 euro olmak uzere, 8gb'ti ise 15 ila 25 euro arasi ebayden temin edebilirsiniz,
hatta converter ve cf karti beraber bundle olarak satanlar da var.
bb6a_1_sbl.JPG
bcdf_1_sbl.JPG

32gb lik cf ise 50 ile 100 euro arasi kalitesine gore degisir.

youtube da bu konu ile ilgili videolari izleyebilirsiniz.

netbook u olanlar icin ideal olabilir. veya laptoplarda daha uzun pil omru icin.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
hani biz yapacaktık hazır yapılmışı satılıyormuş :D

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
başlık ve konu uymsuz olmuş. ben adım adım anlatacaksın sanmıştım. sen hazırını nerden alacağımızı anlatmışssın.:D

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Adım adım da anlatılırda kim yapabilir merak ediyorum :)

"Önce havyanızı ısıtın" diye bir cümle ile başlardı. Sonra boardın yapımını anlatırdı. :) hazırı iyidir boşverin. En azından çalışma garantili :)

halil palaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar İzmirde yaşıyorum 19 yaşındayım kendi donanım şirketimi kurmk istiyorum ilgisini çeken arkadaşlar [email protected] mail dresine mesaj atsın.