Kendi internet santralimi(veya adı her neyse) kurmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

-şerafettin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, ben düşünüyorum da, böyle Süperonline gibi bir internet sağlayıcı kurmak istiyorum. Ama bunun için baya bir para ve emek lazım, hiç önemli değil. Sadece bu iş santralle falan oluyor mu? Neler gerekli? gibi soruların cevaplarını istiyorum. Zorluğu falan da önemli değil. İçinizde bu işin ehli varsa anlatabilir mi bana? Şimdiden teşekkürler.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Tabi bu tek kişiylede olacak iş değil.. Bahseddiğin marka ve diğer servis sağlayıcılar büyük şirketlere bağlı..

Yıllar önce Telsim uzanların elinden çıkıp satışa çıkarıldığında bende Telsimi almak istemiştim ama daha bi cep telefonum bile yoktu..:D Koskoca gsm operatörünü almaya kalkışacaktım.:D Hayal işte.

Anladın sen ne demek istediğimi..

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Telekom altyapısını kullanarak kendi internetlerini satan şirketler var. Mesela benim evde o şekilde. Kotasız internet satıyorlar, faturayı bu şirkete ödüyorum Ama alt yapı telekomun. Bunlar aynı zamanda hosting hizmeti de veriyorlar. Bunun gibi bir şirket ile görüşüp, işin aşamalarını ve bu hizmetleri nasıl verdikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Ancak, bu tip bir hizmeti vermek için iyi bilgiye sahip personelleriniz (hem teknik hem de serverler konusunda) olması gerekmekte. Yoksa işin içinden çıkılmaz bir hal alır. İyi değerlendirmeniz lazım.

faststyla94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendi internetinizi kuracağınıza size 32mbit tam sınırsız akk siz internet veriyim sürekli hızlı internet yaşayın :D 159 tl paket fiyatıdır :) Taahüt yoktur :)

-şerafettin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kendi internetinizi kuracağınıza size 32mbit tam sınırsız akk siz internet veriyim sürekli hızlı internet yaşayın :D 159 tl paket fiyatıdır :) Taahüt yoktur :)
Amacımı nereden anladın :D

Yok gerek yok aylık değil ömürlük para veririm para falan da ödemem :D

faststyla94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öyle birşey yokki :) her türlü telekomdan hat kiralıyorsunuz benden 159 liraya alcağınız interneti siz emin olun en az 200 liraya maal etceksiniz.Pop merkezi kurmasımı dersiniz diğer vergilerimi teknik elemanı falan.32mbit az bi hız değil saniyede 4100 ile indiriyorsunuz 1 saniyede 1 mp3 iniyo yeterli değilmi sizin için :) hat numaranızı verin kontrol saglıyım isterseniz :)

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Konuyu SDN 2013 Yılın Konusu ilan ediyorum.

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İşte ihtiyacımız olan bu. Yüksek idealler. Arkanızdayım yardım ederim. :) :)

-şerafettin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O zaman ben Türkiye'den bilgi almayacağım. Çünkü kendilerine rakip istemeyen birileri yüzünden hiç bilgi alamadım. LINX(Londra İnternet Değişim)'dan bilgi alacağım. Onlar da bilgi vermezse önyargımı ayaklar altına alıp buradakilere soracağım :D .

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
dağıtım lisansı felan alman lazım alt yapıyı bulmak yetmiyo sadece anlıyıcağın yüzü astarından pahalıya gelir arkan sağlam değilse çok zor..

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
dostum tirilyonlarla oynaman lazım yani kolay değil bu işler

fatih gölhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öyle birşey yokki :) her türlü telekomdan hat kiralıyorsunuz benden 159 liraya alcağınız interneti siz emin olun en az 200 liraya maal etceksiniz.Pop merkezi kurmasımı dersiniz diğer vergilerimi teknik elemanı falan.32mbit az bi hız değil saniyede 4100 ile indiriyorsunuz 1 saniyede 1 mp3 iniyo yeterli değilmi sizin için :) hat numaranızı verin kontrol saglıyım isterseniz :)
05061391658 ara konusalım
--- Gönderi Güncellendi ---
aadasdasd
--- Gönderi Güncellendi ---
05061391658

ismail045

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bizim buradada yani manisa somadada linyitnet diye bi telekominasyon şirketi var kabloyla falan uğraşmıyor belirli noktalarda vericileri var bağlatan kişinin çatısınada alıcı bağlıyolar okadar