Öneri Kendi hakkında bir gerçek yaz

Bu konuyu okuyanlar

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,530
Nasıl bir gerçek yazmalıyız?

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,650
İlki, sevdiğim insanları kırmaktan korktuğum için genelde çekingen davranıyorum. Kendi görüşümü söylemekten çekiniyorum.

Olaylara fazla duygusal bakıyorum.

İkincisi de başarıma rağmen kendimi ön planda tutmaktan ve bundan dolayı kibirli gözükmekten korkuyorum. Başkaları ise en ufak şeyde kendilerini şişirdikçe şişirirler. Ben yapınca ukala oluyorum.

Mutlu olamıyorum, genelde mutsuz veya sinirli oluyorum insanlardan dolayı.

Sdnmoduçöp

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
16
İlki, sevdiğim insanları kırmaktan korktuğum için genelde çekingen davranıyorum. Kendi görüşümü söylemekten çekiniyorum.

Olaylara fazla duygusal bakıyorum.

İkincisi de başarıma rağmen kendimi ön planda tutmaktan ve bundan dolayı kibirli gözükmekten korkuyorum. Başkaları ise en ufak şeyde kendilerini şişirdikçe şişirirler. Ben yapınca ukala oluyorum.

Mutlu olamıyorum, genelde mutsuz veya sinirli oluyorum insanlardan dolayı.
Bakışlarından seni kibirli ve sınırlı sanan da vardır. Ama alakası yoktur. İnsanlar seni o duruma getirir. Ama haberleri yoktur ne hikmetse.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,589
Herkesin benden beklentisi olmasından nefret ediyorum oku doktor ol vs vs.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,051
Normal halinde sakinim, biri beni sinirlendiğinde o kişiyi öldürmekten beter ederim. Kafam hem sözele, hem de sayısala eşit biçimde basıyor. Geçen yıl 85 kiloya dayanmıştım. Şuan 68 kiloyum. Fitness'e yarın başlıyorum. Agalarla beraber. Değişik yollardan elektrik üretmek için çalışıyorum. Sesten elektrik üretebilmek mümkün.

Reaksiyon puanı
951
Aşırı duygusal biriyim ve ruh halim acayip hızlı bir şekilde değişebiliyor.
Şuan mesela ruh halim iyiyken bana söylenen çok basit bir cümle bile o günkü modumu tersine çevirebilir.
Özellikle inanç ve hak konularında hassas biri olduğum için bu tarz konularda yanlış ithamlar aşırı sinirlenmeme ve direk o kişiyle arama mesafe koymama sebep olur.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,530
Şuan mesela ruh halim iyiyken bana söylenen çok basit bir cümle bile o günkü modumu tersine çevirebilir.
Özellikle inanç ve hak konularında hassas biri olduğum için bu tarz konularda yanlış ithamlar aşırı sinirlenmeme ve direk o kişiyle arama mesafe koymama sebep olur.
Sen bipolarsın.

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
Koç burcu musunuz ?

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,920
Koç burcu musunuz ?
Burçların kişiliği değiştirdiğine inanmak saçma.
Hep bundan şüphelendim zaten düzgün bir doktor olsa gitmeyi düşünüyorum ama bizim burdakiler hiç sanmıyorum vardır düzgünü.
Ben de hep bipolarlık şüphesi duydum kendimden. Benim enerji geçişlerim genelde bir anda oluyor ve sebebini ben de anlayamıyorum. İşin ilginci, müzik zevkimin bu durumla aşırı örtüşmesi. Üzgünken neşeli bir şarkı çalsa hemen enerjim değişiyor. Ve dinlediğim şarkılara baktığımda görüyorum ki hep yavaştan hızlanan veya hızlıdan yavaşlayan şarkılar var. Spotify'da sadece 1 adet çalma listem var ve içerisine sevdiğim ne kadar şarkı varsa atıyorum. Hepsi birbirinden bağımsız ve rastgele. Bu yüzden özellikle yolculuklarda çok garip anlar yaşanıyor. :D

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
@serj bey burçlar kişiliği değiştirmiyor zaten. Karakterde ki belli başlı özellikleri belirtiyor. Koçların da ani duygu ve düşünce değişiklikleri olduğu için sordum.
Ayrıca bende Manimelankolipskoz olabileceğini düşünüyorum. Bipolar fazla keskin bir teşhis gibi geldi.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,920
@serj bey burçlar kişiliği değiştirmiyor zaten. Karakterde ki belli başlı özellikleri belirtiyor.
Bunun bilimsel bir dayanağı yok. "Sen çok güvenmişsin fakat seni çok üzmüşler." gibisinden cümleleri her burca söylüyorlar. Karakteristik özellikleri göstermesi olayı da saçma. Açıp herhangi bir burcun özelliklerine baksam diğer bir sayfada aynı şey farklı burca yazılmış. 8 milyar insanın hepsinin kabul edeceği güzellemeleri sallayıp mantıklıymış gibi eğleniyorlar.

Reaksiyon puanı
951
Koç burcu musunuz ?
Daha kötüsü başak burcu ?
Bir keresinde iş yerinde zaten yoğun bir haftayı geride bırakmışız benim zaten bütün motivasyonum izin günü dinlencem kendime gelcem diye.Üstüne başka bir organizasyon eklenmedi mi bir de izinler iptal edilmedi mi.
Şimdi bir de benim izin pazartesi günü ve bu konuşma pazar akşamı yapılıyor.
O an öyle kötü oldu ki heralde şevket ailenden birini kaybettin deseydi muhtemelen aynı hissederdim.
3 hafta kendime gelemedim hasta oldum kilo kaybettim.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
951
Titizlik ve temizlik konusunda son derece yaka silktiren burç başak. Galoş giyilmeli evlerine girerken. Aslında düşünce titizliği de diyebiliriz. Hala bipolar olmadığını düşünüyorum
Bende normal temizlik durumu ama lojmanda kaldığımız zaman pandemi zamanı sayı az olduğu için bizi müşterinin normalde kaldığı villalara yerleştirdiler ben de oda arkadaşlarım pis ve rahatsız diye şikayetçi oldum beni tek başıma bir odaya yerleştirdiler.
İnanır mısınız gittim temizlik malzemeleri oda kokusu falan aldım marketten çalıştığım yerden de mop ve yüzey temizleyici aldım bir de rulo peçete içerisi paşa odası gibi oldu.
Biri gelince artık kızıyordum ayakkabını çıkar diye yeni sildim yerleri sizin odalar gibi pislik değil bura diyordum ?
Ama şunu söyleyeyim temizlik yapmak nedense bana çok eziyet veriyor o yüzden bir yerin temiz olmasını severim ama kendim yapmaktan çok hoşlanmam.

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
Bende normal temizlik durumu ama lojmanda kaldığımız zaman pandemi zamanı sayı az olduğu için bizi müşterinin normalde kaldığı villalara yerleştirdiler ben de oda arkadaşlarım pis ve rahatsız diye şikayetçi oldum beni tek başıma bir odaya yerleştirdiler.
İnanır mısınız gittim temizlik malzemeleri oda kokusu falan aldım marketten çalıştığım yerden de mop ve yüzey temizleyici aldım bir de rulo peçete içerisi paşa odası gibi oldu.
Biri gelince artık kızıyordum ayakkabını çıkar diye yeni sildim yerleri sizin odalar gibi pislik değil bura diyordum ?
Ama şunu söyleyeyim temizlik yapmak nedense bana çok eziyet veriyor o yüzden bir yerin temiz olmasını severim ama kendim yapmaktan çok hoşlanmam.
Evet temizlik güzeldir fakat yaparken zamanı boşa harcıyormuş gibi geliyor banada ama rutinler yaşamın gerektirdikleri maalesef :)

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
888
Son 1 veya 1,5 yıldır anksiyete ile paranoya karışımı bir ruh hali içindeyim. Aileme dediğim zaman "çok takma zamanla düzelir, ilaç kullanırsan daha kötü olur" diyorlar ama artık psikolojik destek almam gerektiğini düşünüyorum günlük hayatı çok olumsuz etkiliyor

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
Aslında benim de şuan baş etmem gereken bir acım var. Henüz nasıl baş etmem gerektiğini bilmiyorum fakat geçeceğini ve bir süre sonra farklı şeylere bırakacağını düşünüyorum yerini.
Acı ve mutluluğun sonsuz olmadığını düşünmek bazen işime geliyor. xd