kavisi olan iphone x gibi telefonlarda 2.5d ekran koruyucu işe yararmı

Bu konuyu okuyanlar

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
sadece çizilmeye karşı korur gibi duruyor köşeler açık ya 3d mi almak gerekir o zamanda kılıf sorunu olabilir

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hayır işe yaramaz nano koruyuculara başvurmanız gerekir

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
nano da işe yaramaz gibi işe yarar olsa spigen vb. iyi firmalar üretirdi nano olanları zore gibi filan markalar satıyo

---- Mesajlar birleştirildi ----

https://tr.aliexpress.com/item/Baseus-Ekran-Koruyucu-I-in-iPhone-X-Temperli-Cam-Ultra-Ince-Anti-mavi-I-k-Tam/32844720358.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.262.6Y4OSK

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
nano da işe yaramaz gibi işe yarar olsa spigen vb. iyi firmalar üretirdi nano olanları zore gibi filan markalar satıyo
Yoo işe yarıyor Spigen'nin nano liquid adlı sıvı ekran koruyucusu var gayet stabil koruyor düşürmelere çiziklere karşı oldukça dayanıklı

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
Yoo işe yarıyor Spigen'nin nano liquid adlı sıvı ekran koruyucusu var gayet stabil koruyor düşürmelere çiziklere karşı oldukça dayanıklı
anladım sen nano derken sıvıdan bahsediyosun bide ince cam gibi denen nano ekran koruyucular varda ben sen onlardan bahsediyosun sandım sıvılarında ne kadar süre etkisinin süreceği pek belli değil 1 yıl gider dediler diyelim ben ekranı çok silen biriyim 3 ay gitti nerden anlıcam ben 1 yıl diye güvendim 4.ayda çizilirse bide uygulama şekli biraz garip bezi kurutmadan heryere eşit nasıl sürcez bide ya ekranın parlaklığına zarar verirse leke kalırsa oled sıkıntı olursa

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
anladım sen nano derken sıvıdan bahsediyosun bide ince cam gibi denen nano ekran koruyucular varda ben sen onlardan bahsediyosun sandım sıvılarında ne kadar süre etkisinin süreceği pek belli değil 1 yıl gider dediler diyelim ben ekranı çok silen biriyim 3 ay gitti nerden anlıcam ben 1 yıl diye güvendim 4.ayda çizilirse bide uygulama şekli biraz garip bezi kurutmadan heryere eşit nasıl sürcez bide ya ekranın parlaklığına zarar verirse leke kalırsa oled sıkıntı olursa

Yaklaşık ömürleri 6-7 ay oluyor kullanıma göre etkisini yitirmeside söz konusu
Misal siz bunu sürekli her çizmeyle uğraşırsanız sürekli düşürürseniz işkence testi falan denerseniz sürekli tabikide 1 ay sonra etkisini iyice yitirmiş olucak üzerindeki sıvı tabaka aşınmış olucak aşınıncada koruyucu ortadan kalkmış oluyor

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
Sıvı ile ilgili bazı yorumlar

"Daha 2 hafta önce uyguladığım telefonumda kılcal çizikler gözle görülür derecede arttı. Verdiğiniz paranın hakkını alamıyosunuz 5 tl ye ekran koruyucu bile daha fazla koruyor.",

"iyice arastirdim ozellikle yabanci kaynaklarin yorumlarini okudum . adam test etti bir mendilinin uzerine doktu ve bekledi hic bir sertlik olusmadigini gozlemledi yani bir temperli cam gibi sert olusum yok . sonra bir.kutuda telefonuna doktu ve basladi testlere ama gercek testlere soyleki bir cami cizen demir tornavida veya falcata degildir cami cizek taştır tozdur . yani daha sert maddeler . o yuzden bu urun sadece ve sadece parlakliktan baska bir sey vermiyor temperli cam ise toza karsi tasa karsi en azindan koruyor ."

"Tamamen hikaye. Parmak izinde azalma asla yok. Çizikler devam. Cihaz Samsung Galaxy C7"

"Merhabalar, ürünü yaklaşık bir ay olacak kullanıyorum çok büyük hayallerle aldığımı söylemeliyim. Çünkü ekrana ayrı bir ekran koruyucu takmak istemiyordum. O yüzden bu tür benzeri jeller tercihim oldu. Ancak... Şimdiden ekranın üst kısmında bir çizik oluştu, hafif bir çizik bu. Ayrıca parmak izlerini azalttığını düşünmemeye başladım hâlâ eskisine göre parmak izi kalıyor. "

"Kesinlikle söylüyorum hiç bir işe yaramıyo. İPhone X aldım yazan talimatlar doğrultusunda telefonumu 16 saat beklettim ama sonuç hiçte beklediğim gibi olmadı. Ekranım çizikler içinde. Sakın güvenipte telefonunuzu dikkatsiz kullanmayın."

"ARKADAŞLAR BEN ALDIM. TAM ANLATILDIĞI GİBİ UYGULADIM 48 SAAT BEKLEDİM. DAHA SONRA İPHONE 7 DE DENEME YAPTIM ÇİZİLİYOR. GERİSİ BOŞ KILCALDA DERİNDE HER TÜRLÜ ÇİZİLİYOR. İSTEYEN OLURSA FOTODA GÖNDEREBİLİRİM. "

"Çizilmeye filan karşı koruduğu yok çok dikmatlı uyguladım 2 gün sonra kullanmaya başlafım cihazı ama en ufak birşeyde çiziliyor tavsiye etmiyorum"

"ANLATILDIĞI GİBİ DEĞİL PARMAK İZİ TUTUYOR. BUNDAN 3 ADET ALDIM BİRİNİ ASUS ZENFONE 3, BİRİNİ IPHONE X VE BİRİNİ DE GALAXY S8'E UYGULADIM. GALAXY S8 HARİÇ DİĞERLERİNDE ÇİZİKLER OLUŞTU BİLE. BEN GALAXY S8'İMİ ÇOK DAHA TİTİZ KULLANDIĞIM İÇİN HENÜZ BİRŞEY GÖRMEDİM FAKAT ANLADIĞIM KADARIYLA HİÇBİR İŞE YARAMIYOR. AYRICA BUNU ÇİN'DEN GETİRENLER VAR VE SÖYLEDİKLERİ; BU SEKTÖR YALAN :( SANIRIM KIRILMAZ CAM FİLM YADA DAHA YUMUŞAK OLAN FİLLER KULLANMAYA DEVAM EDECEĞİZ."

"İlk bende kötü yorumları dikkate almadım ekran koruyucusunun kaba görüntüsünden sıkılmıştım denemek istedim. video sitelerinden benzeri ürünlerin testlerini izledim korkmadan aldım ama telefonuna önem veren biri olarak ışık altında detaylı inceledikten sonra kılcal çiziklerin olduğunu fark ettim ve tekrardan ekran koruyucusu taktırdım. Kötü Yorumları dikkate alınız."

"Ürünü iphone da kullandım. Bir kere yere düştü ve ekranda çizikler oluştu. Eski stil cam koruması takmak en mantıklısı. Çizilmeye karşı koruyuculukta sınıfta kaldı."

"Maalesef telefonumun ekranını koruyacağını sanarak aldığım bu ürün tam bir fiyasko çıktı. Söylendiği şekilde adım adım uygulamama rağmen hiçbir etkisi yok. Arkadaşım farklı bir markanın tüplüsünü almıştı ve inanılmazdı. Spigen bu ürünle samimiyetsiz davranmış."

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Orada parmak izine vs şeyler için dayanıklı değil düşürmelere ve çiziklere karşı dirençli doğru düzgün ürünü kullanırsanız hiçbir şey olmaz o kullanıcı yorumlarının %50'sinden çoğu kesinlik garantisi vermiyor

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
Orada parmak izine vs şeyler için dayanıklı değil düşürmelere ve çiziklere karşı dirençli doğru düzgün ürünü kullanırsanız hiçbir şey olmaz o kullanıcı yorumlarının %50'sinden çoğu kesinlik garantisi vermiyor
parmak izinede herşeyede dayanıklı yani

Ragnox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
iPhone X Ekran Koruyucu Spiegen ve Bauss tarzı kılıflar daha iyi korumaya karşı. Alacaksan o tarz markalar almanı tavsiye ederim. Diğerlerinin çok hayrını görmezsin özellikle korumaya karşı.