Katrilyonluk batık hazine bulundu

Konusu 'Gündem (Dünya/Türkiye)' forumundadır ve 0ReiS0 tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.


 1. 0ReiS0

  0ReiS0 Dekan Onursal Üye

  Katılım:
  8 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  5.659
  Beğenileri:
  63
  Ödül Puanları:
  48

  - Katrilyonluk batık hazine bulundu

  [​IMG]
  Katrilyonluk batık hazine bulundu
  26 Ocak 2009 Pazartesi 13:38
  Denizaltı arama şirketi bugüne kadar bulunmuş en büyük hazineyi buldu. Denizden tam 2.6 milyar sterlinlik ganimet çıktı.

  “Sub Sea Research” isimli şirket, Atlantik Okyanusu’nda içinde 2.6 milyar sterlin değerinde altın ve elmas olan bir gemi bulduğunu açıkladı

  GEMİNİN YERİ AÇIKLANMIYOR
  Gemi enkazları üzerine uzmanlaşmış bir şirket, içinde dünyanın en büyük hazinesinin olduğunu öne sürdüğü bir batığı bulduğunu iddia etti. Bir Nazi denizaltısı tarafından batırılan gemide 2.6 milyar sterlinlik altın, platin ve elmas olduğu tahmin ediliyor. Atlantik Okyanusu’ndaki kurtarma çalışmasına yakında başlanması bekleniyor. İkinci Dünya Savaşı’nda İngiltere’den ABD’ye maddi yardım taşıyan gemiyi bulan “Sub Sea Research” isimli şirket, başka enkaz kurtarma şirketlerini batığa ortak etmemek için geminin yerini açıklamıyor.

  GEMİ NASIL BATMIŞTI?

  Şirketin “Blue Baron” kod adını verdiği gemi, ABD Hazinesi’ne götürülmek üzere kargosuyla Avrupa’daki bir limandan ayrılır. Gemi önce diğer kargosunu bırakmak için Güney Amerika’ya uğrayacak, sonra New York’a doğru demir alacaktır. Ancak 1942 Haziranı’nda bir Alman U-boat’unun iki torpidosuna hedef olarak denizin dibini boylar. Eğer şirketin iddiası ve 2.6 milyar sterlinlik hazine doğruysa, bu rakam bir gemi enkazından çıkarılan en büyük hazine olacak.

  kaynak

  http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=176337
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş