Katılım Finans Kurumları - Faizsiz Sistem - Güvenilir, Ücretsiz Hizmetler...

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hangi banka veya finans kurumları tercihiniz oluyor?

• Ziraat Katılım

Kullanılan: 0 0.0%
  • Türkiye Finans

• Albaraka

• Emlak Bank

• Faizli Bankacılık yapan diğer banka veya bankacılık hizmetlerini tercih ediyorum...

• Kullanılan toplam oy
    3

PARAzitCELL

Dekan

Sizin katılım finans kurumları ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Hangi bankayı kullanmayı tercih ediyorsunuz, özellikle teknoloji alışverişlerinde ve zaruri ihtiyaçların, kira, su, elektrik, doğalgaz ödemelerinizi hangi banka veya finans kurumları aracılığı ile yapıyorsunuz, memnun musunuz, şikayetleriniz varsa nelerdir?

1578390388547.png
1578390444190.png

Ana Sayfa

Ziraat Katılım

Creative

Administrator
Yönetici
Admin
Açıkçası ben Enpara kullanıyorum, QNB Finansbank'a ait bir sistem. Havale, EFT vb. ek ücret alınan hizmetler tamamen ücretsiz.

Creative

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım Bankalarına veya Finans Kurumlarına bakış açınız nedir, nasıldır? Olumlu ya da olumsuz düşünceleriniz...?
Katılım bankalarının piyasa bulunan özel bankalara göre bir çok artısı olduğunu söyleyebilirim. Faizleri konusunda toz attırır. İleri ki tarihlerde (eşim çalışmaya başlarsa) bir araç almayı düşünüyorum, sonuçta aile 4 kişi.. Alacağım araç için krediyi katılım bankalarından kullanmayı düşünüyorum.

KamtariR

Doçent
Kuveyt Türk, hizmet kalitesi olarak tek geçerim.

Albaraka çok bozdu.

Ziraat Katılım henüz yeni olduğundan hizmet kalitesi biraz sıkıntılı, ilerleyen zamanlarda tekrar bakacağız.

Vakıf Katılım da fena değil, gelecek vaad ediyor.

PARAzitCELL

Dekan
Katılım bankalarının piyasa bulunan özel bankalara göre bir çok artısı olduğunu söyleyebilirim. Faizleri konusunda toz attırır.
Faiz değil aslında ? Katılım payı paylaşımcı yatırım ve fonlar ile desteklenir ve faiz gibi kesin oranlar değildir ama oturmuş bir düzen mevcut.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vakıf Katılımdaki kar payları da yükseltilmiş, eskiden çok daha düşüktü:

1578396712641.png

PARAzitCELL

Dekan
Sizin konunuzda paylaştığım mesajımı buraya da yazayım:

Faizli sistemde ağa babaları, mazlumların kanından, canından, malından, mülkünden bedavadan sömürdükleri zenginliği çok az bir oranda sistemde kendilerine ekonomik açıdan köle bir toplum inşa etmek için faizi kullanmaktalar. Faizsiz sistem ise kesinlikle helal para - zenginlik ile yatırım ve iş geliştirme prensibinde daha çok çalışmalarda bulunmakla birlikte daha çok bonkör olması gerekirken, tekrar yazıyorum; faizli sistemin oranlarına kendi oranlarını endeksleyerek büyük bir yanlışın altına imza atmaktadır.

Asla ama asla faizsiz sistem faizli sisteme kişisel/kurumsal çapta öykünmek ya da benzemek zorunda değildir, böyle bir şeyden özellikle kaçınılması gereklidir. Mümkün olduğunca farklı olunmaya çalışılmalıdır. Bunu da ilmi çalışmalarla akl etmek gerekir.

stat counter