Kaspersky mi ? Eset mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
Nortondan memnunum dedik başımıza patladı. Uygulama hergün çöküp duruyor dakikalarca çözüm arıyor yok. Geçen gün hacklendim sandım bir iki izinsiz işlem oldu nortonu açayımda bir tarama yapayım dedim norton yok :D Adam çökmekten tarama yapamıyorki. Sildim gitti kurdum kaspersky free.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Nortondan memnunum dedik başımıza patladı. Uygulama hergün çöküp duruyor dakikalarca çözüm arıyor yok. Geçen gün hacklendim sandım bir iki izinsiz işlem oldu nortonu açayımda bir tarama yapayım dedim norton yok :D Adam çökmekten tarama yapamıyorki. Sildim gitti kurdum kaspersky free.
Sildiğinize göre deneme sürümüdür tahminimce. :D

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
Son düzenleme:

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
ABD'de devlet kurumlarında Kaspersky'ın kullanımı yasaklandı diye biliyorum ben. Antivirüsler siyasetten etkileniyor sanırım. :)

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
ABD'de devlet kurumlarında Kaspersky'ın kullanımı yasaklandı diye biliyorum ben. Antivirüsler siyasetten etkileniyor sanırım. :)
Belki gerçekten backdoor olayı olabilir. Rus yazılımlarınada pek güvenmiyorum zaten hangi programlarını kursan bir tarayıcı virüsü giriyor :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

Adamlar her şekilde yandex kuruduruyolar bana takmışlar kafaya :D

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Bir sürü antivirüs var. Nasıl alternatif düşünüyorsunuz ki? :)
Şunlara bakabilirsiniz örneğin. :)
  • Bitdefender
  • Avira
  • Avast
  • Emsisoft
Avira iyi bence. Emsisoft'un ne zaman ücretsizi çıktı? Bir de antivirüsleri varsayılan ayarlarıyla kullanmanızı önermem.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Avira iyi bence. Emsisoft'un ne zaman ücretsizi çıktı? Bir de antivirüsleri varsayılan ayarlarıyla kullanmanızı önermem.
Size katılıyorum. Ayrıca Emsisoft'un Bitdefender motorunu kullanması da çok güzel bence. Bir aylık ücretsiz olarak deneme süresi var Emsisoft'un.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Hocam ben en azından bilinçli bir kullanıcı olduğumu düşünüyorum.Güvenmediğim sitelere girmediğim gibi güvenmediğim programları veya dosyaları da indirmiyorum.Aslında bilgisayarımı büyük virüslerden en başta kendim koruyorum.Eset bana ne sağlıyor?Bilgisayarıma dışarıdan flaş bellek taktığım zaman eğer bellek virüslü ise kesinlikle bilgisayara bulaşmıyor.Arada tampon bölge oluşturup belleği temizlemeye başlıyor ki bu zamana kadar başıma gelen bütün virüslü bellek olaylarında işini çok iyi yaptı.İkinci olarak internet güvenliği sağlıyor.Daha sitelere girmeden veya başka siteler aracılığı ile tıkladığım linklere engel koyuyor ve içeride zararlı yazılım veya kimlik hırsızlığı olduğunu söylüyor.Kredi kartı gibi işlemleriniz halledebileceğiniz ayrı bir eklenti sunuyor.Bunun yanında sadece bilgisayarı değil bağlı olduğunuz ağı da tarayıp kontrol edebiliyor.E bunun yanında hafif ayrıca kolay key bulunuyor.Daha ne isteyebilirim ki :D
Otomatik kullanı kapatırsanız USB belleklerden virüs bulaşma ihtimali azalır.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Anti-virüs aşırı pahalı bizim ülkemizde.Bir aralar Bitdefender anti-virüs plus alayım dedim 1 yıl 129 TL.Zaten yazılımsal bir şey satıyorsunuz yahu dolar kurunu direkt olarak çevirmek yerine indirim yapsanız ölür müsünüz :D

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Anti-virüs aşırı pahalı bizim ülkemizde.Bir aralar Bitdefender anti-virüs plus alayım dedim 1 yıl 129 TL.Zaten yazılımsal bir şey satıyorsunuz yahu dolar kurunu direkt olarak çevirmek yerine indirim yapsanız ölür müsünüz :D
Bir de şu açıdan bakın. 129 TL'yi 12'ye bölün. Aylık 10,75 TL'ye denk geliyor. Ayda 10,75 TL'yi mi ödeyemiyorsunuz? Bardağın dolu tarafından bakın biraz olaya. :D

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bir de şu açıdan bakın. 129 TL'yi 12'ye bölün. Aylık 10,75 TL'ye denk geliyor. Ayda 10,75 TL'yi mi ödeyemiyorsunuz? Bardağın dolu tarafından bakın biraz olaya. :D
Hocam Spotify a aylık 7 lira ver ona 5 lira ver buna 3 lira ver deyince ipin ucu kaçıyor biraz :D Elin oğlu hem dolar kazanıyor hemde aylık 3-5 dolar veriyor yazık değil mi :D

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Gelişmiş virüslerde bu yöntem işe yaramıyor. :)
Otomatik kullanı kapatırsanız USB belleklerden virüs bulaşma ihtimali azalır.
"Azalır." dedim, "İmkansızlaşır." demedim. ;)
ESET yüklersin,
Koruduğunu sanırsın,
İki gün sonra bilgisayarı açınca,
"Ooops, your files have been encrypted!" yazısıyla karşılaşırsın.
Wana_Decrypt0r_screenshot.png

Son düzenleme:

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hocam küçükken bu robotun bilgisayarın içine girip virüsleri dövüşerek öldürdüğünü zannederdim galiba o yüzden ESET e karşı bir ilgim var :D:D
Ben küçükken eski bilgisayarıma ESET'i kurmuşlardı. Sistem açılışında hep o robot çıkıyordu. Bana garip geliyordu o robot. :D

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Hocam küçükken bu robotun bilgisayarın içine girip virüsleri dövüşerek öldürdüğünü zannederdim galiba o yüzden ESET e karşı bir ilgim var :D:D
Ben küçükken eski bilgisayarıma ESET'i kurmuşlardı. Sistem açılışında hep o robot çıkıyordu. Bana garip geliyordu o robot. :D
Kamu Spotu:
Lütfen çocuklarınızın bilgisayarlarına ESET kurmayınız. ESET'teki robota bakıp onun etkisinde kalmaktadırlar ve bu travmayı atlatamamaktadırlar.
Ben de ESET SysRescue Live'ı deneyeyim bari:
ESET SysRescue

Lisans Bul

Doçent
Reaksiyon puanı
593
Merhaba, pc donanımız iyi ise tartışmasız Kaspersky kullanmanızı tavsiye ederim.Kaspersky pc'yi biraz kasabilir, eset ise kasmaz! Benim düşüncem Eset antivirüs soytarısı Kaspersky Total Security yanında antivirüs bile sayılmaz! Eset efendi her şeye maydonoz olur gerekli gereksiz herşeye engel koyar tehlikeli der, siler asar keser, eset live grid zımbırtısını kapatsanız bile gizlice bilgi göndermeye dosyaları analiz için göndermeye devam eder.Eset lisansı paylaşan siteleri tehlikeli olarak gösterir ve siteye ulaşımı engeller.Bunlar gibi saymakla bitmeyecek zırvalıkları vardır.Kaspersky ise herşeye maydonoz olmaz en üst seviyede koruma sağlar ve sizi rahat ettirir.Eset genelde pc donanımı yetersiz olan kişiler tarafından, lisansı internette kolay bulunuyor diyen sıradan internet kullancısı tarafından ve psikolojik olarak eset kurulu diye kendini rahat hisseden kişiler tarafından seçilen bir antivirüs programıdır.Kaspersky kullanan bir kişi pc taramasında tehdit bulundu uyarısı ile asla karşılaşmaz (indirilen dosyaya anlık müdahale haricinde), zararlı bir uygulamanın trojen olduğunu algılayıp temizleyemese bile (yani virüs henüz virüs imza veritabanında yoksa) davranışsal algılama ile çalışmasını durdurur (o trojen pc'de bir kaç gün yaşar, şifreleriniz veya bilgileriniz çalınamaz, virüsün toplam çalışma süresi 2-3 dakika kadardır, istisnalar kaideyi bozmaz). Peki eset ne yapar trojen ile karşılıklı oturup çay içer, tavla oynar ve halay çeker :)