Kaslarda yanma olmuyor yardım

Bu konuyu okuyanlar

hasan6434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi gunler ben bodye baslayali 15 gun oluyo programimda bench press var 3x8 olarak yapiyorum agirligi arttirsamda yanma olmuyo bunun sebebi nedir ? cevaplarsaniz cok sevinirim

nominal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iyi gunler ben bodye baslayali 15 gun oluyo programimda bench press var 3x8 olarak yapiyorum agirligi arttirsamda yanma olmuyo bunun sebebi nedir ? cevaplarsaniz cok sevinirim
İlk önce adaptasyon programını uygulaman lazım, şimdilik senin önceliğin yaklasık 2 ay süreyle adaptasyon programı yapmak. İlk önce çok ağır çalışma ve hareketi doğru yapman...Salonda hocalardan yardım istemen gerekli... Bench press hem komplike hemde birçok inceliği barındıran temel harekettir. Aşağıda attığım linki dikkatlice oku ve bench press yaparken belini hafif bir sekilde sehpadan kaldırarak dengeni ayak parmak uçları ile sağla. Hareketleri yavaş ve kontrollü bir şekilde yap. Sakın acele ederek çok fazla ağırlığa girerek hareketleri yanlış geliştirme çünkü hareketleri yanlış yaparak anca bir yere kadar gelişirsin. Kolay gelsin :)
http://www.bodytr.com/2009/03/bench-press.html

efehanka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunun tek sebebi hareketi yanlış yapman.Kilo nekadar ağır olursa olsun hareketi düzgün yapmassan bi işe yaramaz bu yüzden kiloyu biraz hafifletip 8 tekrar yapacağına 15 tekrar yap kaslarındaki yanmayı hissedeceksin.

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İyi beslenmemen,doğru çalışmaman ya da doğru çalışman da sebeb olabilir.Yavaş yavaş lokal çalışma olayına gir.

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Agirligi dusurup 8 i yerine 15-20 yaparsan yanmayi hissedersin, birde hareketleri dogru yapmaya calis.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Doğru beslenmeni yap hareketin tekrar sayısını çok yap hafif kiloda zamanla hissettirir.

kaanmelih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adam 15 gündür spor yapıyormuş kas oluşumu olmadıgından hissetmiyor.ilk 2 ay basit hareketlerle altyapıyı ypamalı buna bench pressde dahıl. her kas için 2 şer hareket yapsan yeter 2x12 seklinde.internette ara başlangıc programı diye bir dolu program bulursun ama gittiğin salondan alman tavsiyemdir...

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
fazla agirlik az tekrar yap sen devam et böyle bişeyler olmaya başlar hocanada sor
ilgilenmiyorsa fakli bir yere yazil hoca çok önemli bu işte tabi senelik vermediysen
15 günde pek birşey olmaz zaten böyle devam moreli yüksektüt