Kasama su geçti

Bu konuyu okuyanlar

stevesm1221

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Selamlar ne salak aklımla koydum bilmiyorum ama mouse un yanına çay koydum ve hareket ederken döküldü kasanın üstündeki power düğmesi 2 tane 2.0 1 tane 3.0 usb kulaklık ve mikrofon yerine döküldü. Direk gücü kapatıp kasanın içini açtım ve içeri sadece 1-2 damla geçtiğini gördüm. Onlarda kasanın boş yerine geldi anakartım micro atx diye :). Oraları iyice kuruladım Kasanın üstünü pırıl pırıl yaptım ve güç verdim. Sıkıntısız bir şekilde açıldı. Ancak usb 3.0 yarım yamalak 2.0lar hiç çalışmıyor. Birde bilgisayarın saatlerdir açık olması mı stok fanı kullanmam mı bilmiyorum ama cpu %40 kullanımda 60-65 dereceye çıktı. Şu an bilgisayardan yazıyorum bir sıkıntı yok ancak ben bu üstteki girişlere önem veriyorum o yüzden bunlar bir daha çalışacak mı çalışmayacak mı bilmek istiyorum yoksa yeni kasa alacağım.

MoMentS

Asistan
Reaksiyon puanı
127
3-4 gün sonra kendine gelirler gelmezse usb çoğaltıcı al, kasa için masrafa gerek yok.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İyice kuruduktan sonra çalışır o girişler. Bekleyin. Şu an kullanmayın,kısa devre yaptırıp anakarta kadar zarar verebilir.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Saç kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz güzelce.

stevesm1221

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
İyice kuruduktan sonra çalışır o girişler. Bekleyin. Şu an kullanmayın,kısa devre yaptırıp anakarta kadar zarar verebilir.
Ne kadar beklemem gerekiyor tahminen? Bu arada siz bunu demeden saatlerce çalıştı bile bir şey olmadı. Yinede açmıyım mı? Şu an sadece biraz nem kalmış üzerinde
Mesaj otomatik birleştirildi:

3-4 gün sonra kendine gelirler gelmezse usb çoğaltıcı al, kasa için masrafa gerek yok.
doğru söylüyorsunuz ancak ben bu kasayı daha 3 gün önce topladım ve önceki kasamdada ön girişler bozuktu ve bu çok sinir bozucu bir şey mesela flash takacaksın ama direk üstüne takmak yerine arkasına kadar gitmen lazım. Zaten 1 hafta bekleyeceğim umarım düzelir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saç kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz güzelce.
elimde yok maalesef

Son düzenleme: