Kasadan Monitöre Görüntü Gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

yarali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar aşağıda linkte vermiş olduğum sistemi satın aldım yanında birde aoc 24 inch monitör satın aldım. Sistem dün elime ulaştı. Monitörü Hepsiburada.com dan almıstım , kutudan hdim , vga ve display port kablo çıktı. Hepsini tek tek kasa ile denedim ancak monitöre görüntü ulaşmadı bir türlü. Acaba monitör demi sıkıntı var diye düşündüm , diz üstü bilgisayarımı hdim ile monitöre bağladım dizüstünün görüntüsü ekrana geldi. Ama uğraşmama rağmen kasasın goruntusu ekrana gelmiyor bir türlü sizce sorun ne olabilir.
HUNTER1050MR RYZEN 5 1400 8GB 1TB 4GB GTX1050Ti

ofluA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ryzen işlemcilerde dahili grafik arabirmi yok bu nedenle direkt olarak anakarttan görüntü alınamıyor malesef sadece ekran kartı üzerinden çıkış alabiliyoruz bu nedenle kontrol edebileceğin çok fazla birşey yok gibi

elinde deneme yapabileceğin yedek parça olmadığını düşünürek, statik alip pci yuvasını kontrol edebilir yada sök tak gibi basit işlemler sağlabilirsin...

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Benim tavsiyem ryzen işlemcide zaten gpu yok. Belki ekran kartı oturmamıştır iyice bastır otursun. Bu olmazsa hepsibunda.com ile iletişime geç ce sıkıntını anlat ekran kantını değiştirsinler

yarali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartını falan iyice kontrol ettik bastırdık ışıkları falan yandı ama sıkıntıyı çözemedik Monitörü Hepsiburada'dan almıştık Kasa ve sistem baska yerden alındı aldığım yerle iletişime geçtim yollayın bakalım dediler allahtan kargo odemesini onlar karşılıyor

yarali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Firma aradı şimdi ryzen işlemciler de ekrana goruntu gelmesi intel gibi hızlı olmuyor dedi. Biz genede kontrolleri sağlayalım bakalım dediler , Bende bir diz üstüne hdim ile bağladığımda monitöre goruntu geliyor dedim. Sorun tam olarak nerede anlamadım doğrusu. Biz sistemi windows 10 denem sürümü kurupta gonderiyoruz yani kontrol edilerek yollanıyor dedi. Sıkıntı monitör de olsa diz üstünün goruntusu ekrana gelmemesi lazım anlamadım valla bu işi.

Existentia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam anakarttaki görüntü girişleri yerine ekran kartının girişlerini denediginize emin misiniz?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Monitörün kablosunu anakart çıkışları yerine, ekran kartının görüntü çıkışlarına takıyorsunuz değil mi?
--- Gönderi Güncellendi ---
''Konuya etiketler eklenmiştir, konunuzun daha önde gözükmesi için lütfen etiket ekleyin''
İyi Forumlar...