Kas yapan 5 yiyecek

Bu konuyu okuyanlar

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
İstediğiniz vücuda kavuşmak için kaslarınızı güçlendirmeli ve bedeninize destek olmalısınız. İşte size fayda sağlayacak 5 yiyecek.

Yumurta:rotein vücudunuzun gelişmesine ve uygun biçimde beslenmenize yardımcı olur. Yüksek proteine ek olarak, yumurtadaki vitaminler vücudunuzdaki yağı yıkmak açısından yardımcı A, E ve K ve bazı B vitaminleri içerir. Bunlar aynı zamanda, kas kurtarma yardımcı dokuz amino asidine sahiptir.

Ispanak:Ispanak, hücrelere oksijen taşıyan hemoglobini etkileyen demirden bol miktarda içerir. Yani zor bir egzersiz yaparken, doğru oksijeni kullanmanıza yardımcı olan besinlerden biridir.

Somon:Somon; proteini çok yüksek ve kaslar için anahtar bir besindir. Hızlı egzersiz programı ile çalışıyorsanız, vücudunuzun protein ihtiyacını somon karşılar.

Badem:Badem genellikle yüksek yoğunluklu egzersiz rutinleri ile birlikte, serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olur. Emilebilir E vitamini yüksektir.

Yoğurt: protein miktarı yüksek olan yoğurt, kortizol üretimini düşürmeye yardımcıdır. Yağı azaltır, kası yükseltir.

Kaynak

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Somon hariç denedim benim vucutta bir işe yaramadı :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hocam bunlari yiyip oturdugun yerden kas yapamazsin. Mutlaka sporla veya kas gelistirici aletlerle ugrasmalisin. Diger türlü anca mideye isler :)

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Spor salonuna gidiyordum o zaman:) Mideye bile işlemedi hemde:D

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Yanlış anlaşılan ve anlatılan bişey var.
Yemek kas yapmaz, yağ yapar.

Bu yemekleri yiyip planlı programlı çılgınlar gibi spor yapmalısınız.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Düzenli spor bile yetmiyor. Ne iyip ne içtiğine dikkat edeceksin.

Dizman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ağır işlerde çalışmakta baya kas yapıyor. :)

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
695
Somon sevmem ama diğerlerini yiyorum