Kartal Zirveye Uçuyor! MS:Beşiktaş Gençlerbirliği: 1-0

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Spor Toto Süper Lig'de 25. hafta heyecanı Beşiktaş Gençlerbirliği maçı ile devam etti. Vodafone Park'ta Beşiktaş, sahadan 1-0 galip ayrılmayı başardı ve ligde ikinci sıraya yerleşti. Puanını 50'ye yükselten siyah-beyazlılara galibiyeti getiren golü 53'te Anderson Talisca kaydetti.
besiktas-genclerbirligi-iha_16_9_1520704598-880x495.jpg

Spor Toto Süper Lig’de 25. haftanın kritik karşılaşmasında Beşiktaş, Gençlerbirliği’ni konuk etti. Siyah-beyazlılar üç puana uzanarak Medipol Başakşehir’in Aytemiz Alanyaspor deplasmanında 4-1 yenildiği haftada puanını 50’ye çıkardı ve ligde ikinci sıraya yerleşti.
Bu sonuçla lider Galatasaray’la da maç fazlasıyla puanını eşitleyen Beşiktaş’a galibiyeti getiren golü 53’te Anderson Talisca kaydetti. Tolgay Arslan’ın ara pasında kaleciyle karşı karşıya kalan Talisca fileleri buldu ve galibiyeti getirdi. Gençlerbirliği ise bu sonuçla 26 puanla 14. sırada kaldı.

Teknik direktör Şenol Güneş kadroda Trabzonspor maçından sadece tek değişiklik yaparak ilk 11 kurdu. Fenerbahçe ve Trabzonspor maçlarında sonradan oyuna girerek 4 asist yapan ve iki maçın kazanılmasında başrol oynayan Negredo, Gençlerbirliği karşısında Vagner Love’un yerine ilk 11’de sahaya çıktı. Trabzonspor maçında gözünden sakatlanan Adriano ise sakatlığı geçtiği ve son iki idmanda yer aldığı için kadroda kendisine yer buldu.

Tecrübeli teknik adam Pepe’nin yokluğunda stoper ikilisini geçen hafta olduğu gibi Tosic ve Medel’den kurdu. Orta saha ve hücum hattında değişiklik yapmayan Güneş, Gençlerbirliği karşısında Fabricio, Gökhan Gönül, Tosic, Medel, Adriano, Atiba, Tolgay, Lens, Talisca, Babel ve Negredo 11’i ile çıktı.

SİS ETKİLİ OLDU
Karşılaşmanın oynanacağı Vodafone Park’ın çevresinde sabah saatlerinden beri etkili olan sis, siyah-beyazlı taraftarların stada ulaşmasına engel oldu. Vapur ile stada ulaşmayı deneyen siyah-beyazlı taraftarlar Kadıköy – Beşiktaş vapur seferlerinin iptal olmasıyla birlikte Marmaray’a yöneldi. Marmaray’da büyük yoğunluklar oluşurken, içeri girişler polis kontrolüyle sağlandı.

GENÇLERBİRLİĞİ’NDE 3 DEĞİŞİKLİK
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat ise geçen hafta Aytemiz Alanyaspor’a kaybedilen maçının ilk 11’inde 3 değişikliğe gitti. Tecrübeli teknik adam Claro’nun yerine devre arası transfer döneminde takıma dahil edilen Pogba’ya forma şansı tanırken, Manu’nun yerine Aydın Karabulut, Khalili’nin yerine ise Skuletic’e forma verdi.
STAT: Vodafone Park
HAKEM: Mustafa Öğretmenoğlu
SAAT: 19.00
BEŞİKTAŞ: Fabri, Gökhan, Medel, Tosic, Adriano, Lens, Atiba, Tolgay, Talisca, Babel, Negredo
GENÇLERBİRLİĞİ: Hopf, Ahmet Oğuz, Alper, Pogba, Uğur, Scekic, Milinkovic, Jailton, Aydın, Sessegnon, Skuletic

Beşiktaş Gençlerbirliği: 1-0 (Maç sonucu)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Çok zor maç olacağını söylemiştim maçtan önce dediğim çıktı. Gençlerbirliği çok iyi takım çok zorladı bizi çok gol kaçırdık ama şükür yendik galip geldik büyük bir engeli aştık şampiyonluk yolunda. Adım adım ilerliyoruz.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Çok zor maç olacağını söylemiştim maçtan önce dediğim çıktı. Gençlerbirliği çok iyi takım çok zorladı bizi çok gol kaçırdık ama şükür yendik galip geldik büyük bir engeli aştık şampiyonluk yolunda. Adım adım ilerliyoruz.

Hiç keyifli bir maç değildi ama.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
kendi sahasında 15. sıradaki takımı zar zor 1-0 yenmek zor bi engeli aşmak değil bence.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hiç keyifli bir maç değildi ama.
Gençlerbirliği iyi bir takım iyi de top oynuyor tamam keyifli değildi ama ilk yarıdaki Babel' in pozisyonları gol olsa farka giderdik. Defansif anlamda Gençlerbirliği epey bir sağlam hocası futbolu biliyor ve iyi oynatıyor artık iyi oyun beklemeyelim son 9 haftaya girildi maçları kazanıp şampiyon olalım yine