Kart bilgilerim calindi yardim !

Bu konuyu okuyanlar

asdasdas111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben resit olmayan bir arkadasima kullanmasi icin banka kartimi vermistim. Arkadasim daha sonra internet bankaciligini kullanmak vs icin bilgilerimi istedi oyun oynadigi bir site icin bende arkadasim kac yillik tc no dan anne kizlik soyadina tum banka bilgilerimi verdim sube koduna kadar (bunlarin bir cogu bankadan aldigim dekontta vardi dekontun resmini attim birde kartin uzerindeki bilgilere ilave tc no ve anne kizlik soyadimi verdim) suan kavga ettik ve ayrildik bana mesajlar geldi bankadan beni hesap bilgilerimi degistirmeye calismis felan ben karti komple kapatip sifirdan kart cikaracagim peki yeni aldigim bu karta birsey yapabilirmi sonucta elinde tc ve anne kizlik soyadi var yardimlarinizi bekliyorum

Son düzenleyen moderatör:

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Onay isteyen işlemlerde cep telefonu üzerinden sana ulaşmaları gerekir bana kalırsa. Ya da doğrudan kimlik ile bankadan halledilebilir diye düşünüyorum. Daha bilgili bir arkadaş aydınlatırsa daha sağlıklı olur.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bütün bilgileri kendi elinizle vermissiniz, calinan sey nedir?

CMYK

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bankaya gidip anne kızlık soyadı bilgisini değiştirmesini isteyebilirsiniz. Anne kızlık soyadı sizin belirlediğiniz bir şifredir. Arkadaşınız kötü niyetli biri ise verdiğiniz bilgilerle başınızı ağrıtabilir.

Yeni aldığınız kartın numarası eskisinden farklı ise bir sıkıntı olmaz

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Anne kızlık soyadını bankayı arayarak değiştirebilirsin. Ben böyle biliyorum. Banka bu bilgileri güvenlik kodu olarak kullandığı için onlar için problem olmuyordu.

asdasdas111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesajlar için teşekkür ederim. Anne kızlık soyadını değiştirdikten sonra sorun kalmıyor heralde