Kargom Henüz Gelmedi Beklemeli miyim?

Bu konuyu okuyanlar

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Başlıkta da belirttiğim gibi kargom henüz gelmedi. Neredeyse 2 veya 3 ay olacak. Sizce beklemeli miyim? Beklememeliysem paramı geri almak için nasıl bir yol izlemeliyim. AliExpress'ten daha önce alışveriş yaptım fakat hiç böyle bir sorun olmamıştı, takipte edemiyorum. Paramı geri aldıktan sonra da sizce ürünleri tekrar sipariş verdiğimde hangi kargo firmasını kullanmalıyım? Hangisi daha hızlı ve güvenilir?

Ürünleri 06.02.2019 tarihinde sipariş ettim. 14.02.2019 tarihinde kargoya verildi.

Kargo Numaram
PTT: UH701297187GE
Yanwen: LP00122165516729

69323

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Normalde en fazla 30 - 40 günde gelmesi lazım ama 2 - 3 ay çok uzun iade işlemi başlatabiliyorsan başlat derim..

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Normalde en fazla 30 - 40 günde gelmesi lazım ama 2 - 3 ay çok uzun iade işlemi başlatabiliyorsan başlat derim..

Tam olarak nasıl başlatılıyor ve süreç nasıl işliyor bilmediğim için bir şey yapmadım. Başlatabiliyorum

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Siparişlerim kısmından sipariş iptaline tıkladığınızda iptal nedenini soruyor kargom uzun süredir gelmedi diye belirtirsiniz satıcı sizinle 7 gün içinde irtibata geçmek zorunda eğer irtibata geçmezse ürün otomatikman ali express tarafından iptal ediliyor para iadesi gerçekleşiyor para iadesi ne kadar sürer bilmiyorum şunu önerebilirim alış veriş yapacağınız satıcının güven değerinin %90 altında olmamasına dikkat edin derim..

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Siparişlerim kısmından sipariş iptaline tıkladığınızda iptal nedenini soruyor kargom uzun süredir gelmedi diye belirtirsiniz satıcı sizinle 7 gün içinde irtibata geçmek zorunda eğer irtibata geçmezse ürün otomatikman ali express tarafından iptal ediliyor para iadesi gerçekleşiyor para iadesi ne kadar sürer bilmiyorum şunu önerebilirim alış veriş yapacağınız satıcının güven değerinin %90 altında olmamasına dikkat edin derim..

Anladım tamam teşekkür ederim bilgilendirme için. Zaten güven değeri 90'ın altında değil yorumları bile okuyarak aldım. Güven değeri %97.7

Bakabilirsiniz.
Satıcı Linki : Elite Watch Accessories Trading - Small Orders Online Store, Hot Selling and more on Aliexpress.com

Son mesajlar