Kardeşim neden yok?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
76
Gençler ben 15 yaşındayım ve benim kardeşim yok. Baya baya yok yani. Annem 40 babam 41 yaşında. Ama benim içime bir düşünce girdi, benim neden kardeşim yok? Çok yalnız hissediyorum. Annem ve babam da memur zaten, hep evde yalnızım. Hep istemişimdir fakat çok fazla annemle babama dile getirememişimdir. Acaba olmaması benim zamanında istememiş olmam mı? Yoksa isteselerdi yaparlardı da benim fikrim önemli olmaz mıydı? Çok aklıma takıldı. Acaba şimdi istesem olur mu diye saçma sapan bir düşünceye de kapılmadım değil.

K8GERSKY

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Kabul etseler bile aranızdaki yaş farkı o doğana kadar 16 olacak. Sen 20 yaşına geldiğinde o daha 4 yaşında olacak yine yalnız olacaksın sadece küçük bir kardeşin olacak. Yalnız derken oyuncak oynamak dışında pek bir şey yapamazsın ufaklıkla.

Reaksiyon puanı
76
Kabul etseler bile aranızdaki yaş farkı o doğana kadar 16 olacak. Sen 20 yaşına geldiğinde o daha 4 yaşında olacak yine yalnız olacaksın sadece küçük bir kardeşin olacak. Yalnız derken oyuncak oynamak dışında pek bir şey yapamazsın ufaklıkla.
Ya ne olacak ki sonuçta kardeşim olmuş olacak :) İleride düğünüm olduğunda, istemeye gittiğimizde ya da birine ihtiyaç duyduğumda o yine de yanımda olmuş olacak. Öyle düşünmek lazım bir de

K8GERSKY

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Üstteki mesajı okuduğumda yalnızım derken sanki bilgisayar oynarken birlikte oynayalım işte top oynayalım. Dışarı çıkıp gezelim filan dermişin gibi hissettiğim için öyle yazdım. :D Sonuçta evde bir velet olacak orası öyle :D:D

Reaksiyon puanı
76
Üstteki mesajı okuduğumda yalnızım derken sanki bilgisayar oynarken birlikte oynayalım işte top oynayalım. Dışarı çıkıp gezelim filan dermişin gibi hissettiğim için öyle yazdım. :D Sonuçta evde bir velet olacak orası öyle :D:D
Peki 40 yaştan sonra doğum için sıkıntı olur mu? Ne bileyim anne baba yaşlanır, çocuk sakat olur, hamile kalınmaz gibi şeyler var mı? Çünkü benim bildiğim ünlülerin falan 40 yaşlarında bile çocukları oluyor

K8GERSKY

Asistan
Reaksiyon puanı
66
O biraz karışık. Kimi 50 yaşında doğum yapar çocuk sapasağlam olur. Kimi 40 yaşında doğum yapar Down Sendromlu olur yaş ilerledikçe hastalıklı veya sakat olma riski artıyor. Orası belli olmaz riski var ama.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Bak, belirttiğin yaş aralığına göre senin abin sayılırım. Ben de senin gibi bir evin bir evladı olarak büyüdüm yaşamımı bu şekilde sürdürüyorum. Hiçbir zaman kardeşim, abim, ablam yok diye üzülme. Bunlar kader kısmet işleridir. Böyle şeyleri kafana takmak yerine ailen var bak ne güzel hayattalar onların kıymetini bilmeye çalış. Onlara sıkıca sarıl ve vakit geçir. Kalplerini kırmamaya çalış. Önünde uzunca bir yol var, bunları zamanında yap ki sonradan pişmanlık duymak zorunda kalma. Her şeyi zamanında yapmaya çalış çünkü sonrasında yapabilmek için vaktin kalmaz.

Reaksiyon puanı
76
Bak, belirttiğin yaş aralığına göre senin abin sayılırım. Ben de senin gibi bir evin bir evladı olarak büyüdüm yaşamımı bu şekilde sürdürüyorum. Hiçbir zaman kardeşim, abim, ablam yok diye üzülme. Bunlar kader kısmet işleridir. Böyle şeyleri kafana takmak yerine ailen var bak ne güzel hayattalar onların kıymetini bilmeye çalış. Onlara sıkıca sarıl ve vakit geçir. Kalplerini kırmamaya çalış. Önünde uzunca bir yol var, bunları zamanında yap ki sonradan pişmanlık duymak zorunda kalma. Her şeyi zamanında yapmaya çalış çünkü sonrasında yapabilmek için vaktin kalmaz.
Yani şöyle diyim, annemle babamı tabii ki de seviyorum. Büyük ihitimalle yatılı okuyacağım ilerki senelerde. Fakat bu fikir benim can arkadaşlarım diyebileceğim o tek insanların bana sırtını dönmesi sonrası geldi. Bir tek kardeş böyle olmazdı herhalde. Hem hep de istemişimdir. Yarın ola hayrola, belki onların da böyle bir fikri olmuştur, olmasa bile belki ben sokarım

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Bak benim güzel kardeşim samimiyetimle yazıyorum beni dinle 4 yaş küçüğümsün ama olsun... Kardeşim var 11 yaşında kız. Dostum sonuçta o bir can her şeyden öte kardeşin. Ve bu istediğin bir heves ise vazgeç ama bir hayat arkadaşı arıyor isen yada çok seveceğin bir kardeş arıyor isen bunun bir sürü sorumluluk gerektiğini de unutma. Bunun yanında o en az senin yaşına gelene kadar özellikle ilk okul dönemlerinde ayrıca yardımcı olman gerekiyor. Okuldan soğumaması için . He bunları tek yapamaz mı ? Yapar fakat kardeş olmak bunun gerektirir. Birçok konuda anlaşamayabilirsiniz.. Çoğu zaman kavga edebilirsiniz bunlara da katlanman gerek fakat belkide bu son dediğim olmaz.. Bunun yanında bir çok kez kardeşine sinirlendiğin zaman sinirini içinde tutacaksın neden çünkü hem kardeşine vurma isteği geliyor bazen dayanamıyorsun sonra pişman oluyorsun ( kendimden biliyorum) Kısacası her türlü desteği göstermen gerek özellikle kız ise.. Ve bunu iyi düşün karar ver eğer hala evet ise annene düzgün biçimde anlat.. Benim fikrimi sorar isen bence vazgeç.. Tek olmak en iyisi..

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Dişini 5 sene daha sık evlenir kendi çocuğunu yaparsın. İnan bana bu saatten sonra kardeşinin sana bir eşlik etme ihtimali yok. Şimdi olsa doğana kadar 16 olacaksın o iki yaşına girince sen üniversite için gideceksin ve yine kardeş tadı alamayacaksın. Olsa iyi olurdu ama bu saatten sonra bunu sormak için çok geç. İki kardeş arasındaki en güzel yaş farkı dört bence. Tis...

Reaksiyon puanı
5,172
Dişini 5 sene daha sık evlenir kendi çocuğunu yaparsın. İnan bana bu saatten sonra kardeşinin sana bir eşlik etme ihtimali yok. Şimdi olsa doğana kadar 16 olacaksın o iki yaşına girince sen üniversite için gideceksin ve yine kardeş tadı alamayacaksın. Olsa iyi olurdu ama bu saatten sonra bunu sormak için çok geç. İki kardeş arasındaki en güzel yaş farkı dört bence. Tis...
Kardeşimle aramda 8 yaş fark var. Dolayısı ile arkadaş gibi değilde abi kardeş gibi büyüdük. Sıkıntısı oldu anneme babama anlatamadı bana anlattı. Aramızdaki yaş farkı o kadar fazlaydı ki aramızdaki ilişki tıpkı ebeveyn ile çocuk arasındaki ilişkinin daha sevimli daha çocuksu hali gibiydi. Canı sıkılırdı arabaya atlardık pastaneye giderdik. Uzunca bir süre sevdiği kızı tavlamak için benim parfümlerimi kaçak kullandı. Hatırlıyorumda yakaladığımda 6 ay dalga geçmiştim. Tabi sıpa benide parmağında az döndermedi. Özellikle lise yıllarında... Arkadaşlarım genelde kardeşimi tanırdırdı. Akadaşlarım beni aradığında ve telefonuma kardeşim baktığında benimle ilgili olur olmaz şeyler söylerler sonra bizim abi kardeş tartışmamızı izlerlerdi. Kısacası biz iki kardeş gibi değil abi kardeş gibi büyüdük. Kıskançlıktan arınmış duygularla sadece saf sevgiye dayalı bir abi kardeş ilişkimiz oldu. İnanın yaşamayan bilemez. Yaş farkı çok olunca güvende oluyor. Kardeşimle hızlı trenle İstanbul'a bile gittik. Çok eğlenmiştik. Bu hayatta en değer verdiğim şey kardeşim Allah ayırmasın kardeşimin yeri asla dolmaz.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Benim de kardeşim yok.
Ama yanımda hep Ailem vardı. Ailemin çok geniş olması olumlu yönde etkiledi bu durumu. 5 teyzem 1 dayım var. Benimle yaşıt 1 kuzenim ve benden 3 yaş büyük bir kuzenim daha var bana yakın olarak. 9 kuzeniz. Her biri benim kardeşimdir. O yüzden durumunu anlıyorum desem yalan olur.

Reaksiyon puanı
76
Benim de kardeşim yok.
Ama yanımda hep Ailem vardı. Ailemin çok geniş olması olumlu yönde etkiledi bu durumu. 5 teyzem 1 dayım var. Benimle yaşıt 1 kuzenim ve benden 3 yaş büyük bir kuzenim daha var bana yakın olarak. 9 kuzeniz. Her biri benim kardeşimdir. O yüzden durumunu anlıyorum desem yalan olur.
Benim baba tarafım yok. Anne tarafımda ise dayım ve teyzem var. Dayımdan ve teyzemden birer çocuk. Teyzemin kızıyla aramızda 1 yaş fark var. Teyzem ve kuzenim anneannem ve dedemle birlikte yaşıyor. Teyzemle kuzenimin babası (hiç görmedim) o daha 2 yaşındayken boşanmış. Biz de her yaz 1-2 ay gideriz yanlarına. Yani çok da büyük bir ailem yok.

nkarf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kardeşe sahip olmak değil de abiye sahip olmak çok iğrenç bir şey.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Benim 2 tane var tam bir otlakçılar ??

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Ailenin maddi durumu biraz kötü olsaydı büyük olasılık kardeşlerin olurdu. Maddi durumu orta iyi ailelerde genelde tercih az çocuk mumkunse tek.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Kardeşimle aramda 8 yaş fark var. Dolayısı ile arkadaş gibi değilde abi kardeş gibi büyüdük. Sıkıntısı oldu anneme babama anlatamadı bana anlattı. Aramızdaki yaş farkı o kadar fazlaydı ki aramızdaki ilişki tıpkı ebeveyn ile çocuk arasındaki ilişkinin daha sevimli daha çocuksu hali gibiydi. Canı sıkılırdı arabaya atlardık pastaneye giderdik. Uzunca bir süre sevdiği kızı tavlamak için benim parfümlerimi kaçak kullandı. Hatırlıyorumda yakaladığımda 6 ay dalga geçmiştim. Tabi sıpa benide parmağında az döndermedi. Özellikle lise yıllarında... Arkadaşlarım genelde kardeşimi tanırdırdı. Akadaşlarım beni aradığında ve telefonuma kardeşim baktığında benimle ilgili olur olmaz şeyler söylerler sonra bizim abi kardeş tartışmamızı izlerlerdi. Kısacası biz iki kardeş gibi değil abi kardeş gibi büyüdük. Kıskançlıktan arınmış duygularla sadece saf sevgiye dayalı bir abi kardeş ilişkimiz oldu. İnanın yaşamayan bilemez. Yaş farkı çok olunca güvende oluyor. Kardeşimle hızlı trenle İstanbul'a bile gittik. Çok eğlenmiştik. Bu hayatta en değer verdiğim şey kardeşim Allah ayırmasın kardeşimin yeri asla dolmaz.

2 kardeşim var. 4 yaş ve 20 yaş fark var aramızda. 4 yaş olanla kardeş gibi büyüdük ama şu an 6 yaşında olan kardeşimle öyle olduğunu söyleyemem. Yuvadan ayrıldığım için onu görme şansım ortadan kalkıyor dolayısı ile dönemsel olarak görme şansım oluyor. Yukarıda da bunu anlatmaya çalışmıştım. Yaş farkı ne kadar az olursa çocukluk döneminde kavga ve kıskançlıkta bir o kadar çok oluyor. Buna emin olabilirsin. Ha şu an iki yetişkin gibi aramda anlaşıp, yardımlaşabiliyoruz.

Ailenin maddi durumu biraz kötü olsaydı büyük olasılık kardeşlerin olurdu. Maddi durumu orta iyi ailelerde genelde tercih az çocuk mumkunse tek.

Sanırım buna doğu-batı kültürünü bile göz önüne alarak katılacağım. Şu an bir kızım var. Biliyorum ki çocuk sayım arttıkça kendisine verebileceğim ilgi aynı orantıda azalacak. İşçi değil geleceğe birey yetiştiriyorsun. Az olsun ama kaliteli olsun. Sana, kendisine, topluma faydası olabilsin.