Karbon Kadro Ve Alü Kadro Dayanıklılık Testi ( Sizce Hangisi )

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
[video=youtube;xreZdUBqpJs]https://www.youtube.com/watch?v=xreZdUBqpJs[/video]​

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Carbon çok daha iyi bir malzeme fakat tamiri yok işte, ufak bantlar var ama ne kadar eski haline getiriyor onlar da muamma, ben alüminyum bir bisiklet kullanıyorum :)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Alü severim ve kullanıyorum genelde en çok kırılan karbon kadrolar .:D

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
bir esnekliği yok ki karbonun sınırına gelince kırılıyor işte, ama alüminyum esnek bi malzeme yamuluyor :)

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Alü severim ve kullanıyorum genelde en çok kırılan karbon kadrolar .:D
Vay nirdeydin uzun zamandır yoksun spy karbon diyorum. Bisiklet seven olarak hafiflik ve hız için seçiyorum. Alu eskidi artık [emoji3]

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Konuya pek vakıf değilim ama, bu videoyu izledikten sonra alüminyum kullanan var mı? Karbonfiber her türlü alıyo yani.

şahsen ben şu anda alacak olsam astronomik bi fiyat farkı yoksa karbon alırım.

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İyi hoş daha fazla kuvveti kaldırıyor ama çat diye gidiyor.. Malesef sünek değil aslında sünek halede getirilebilir gevrek olması yerine ama pek üzerinde çalışılmamış bir malzeme ile imal edilmiş olabilir o yüzden aliminyum daha sünek bir tepki vermiş.. Ben şahsen carbonunda ona yakın tepki vermesini beklerdim bu yüzden carbon olduğuna dair bir şüphe oldu içimde.. Sanki fiberglass gibi çat diye gitmiş..

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Konuya pek vakıf değilim ama, bu videoyu izledikten sonra alüminyum kullanan var mı? Karbonfiber her türlü alıyo yani.

50 km hızla bir arabaya ya da arabanın çarptığını düşün, ya da duvara çarpıyorsun düşüyorsun vs... kadro karbon olsa yolda kaldın demek oluyor, alüminyum olsa eğip büküp devam edebilirsin :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
sonuç ancak vitrinde görebilceğim parçaların katli var video'da...

D

Deleted member 216045

SDN Okuru

karbon bisiklet fiyatına honda cbr 125 r alabilirsin.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
50 km hızla bir arabaya ya da arabanın çarptığını düşün, ya da duvara çarpıyorsun düşüyorsun vs... kadro karbon olsa yolda kaldın demek oluyor, alüminyum olsa eğip büküp devam edebilirsin :)
o hızda bi yere çarparsan bisikletin yamulmasından daha önemli problemlerin olur :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
öncelikle çarmaktan söz etme o zaman daha çok çarparsın aluminyum kadrolu bisklet almak daha kolay olur karbon fiber olanı her yerde bulamazsın ve abartı olur benim çelik diye idda ettikleri sarda power'ım vardı kaldırıma sert vurunca maşası yamulmuştu kibar kullanın ama kibarlık badalası gibide olmayın test bilimsellikten uzak ve mantıksız .

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bisikletin kadrosuna kim 600 kg basınç uygulayacak sanki. İkisi de bence fazlası ile sağlam zaten bir bisiklete 600 kg basınç uygulayınca kalsa kalsa bir kadro sağlam kalır o da ne işe yarar bilemiyorum. Karbonun avantajı hafif olması kimse daha sağlam diye karbon almıyor, daha doğrusu ben görmedim.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
öncelikle çarmaktan söz etme o zaman daha çok çarparsın aluminyum kadrolu bisklet almak daha kolay olur karbon fiber olanı her yerde bulamazsın ve abartı olur benim çelik diye idda ettikleri sarda power'ım vardı kaldırıma sert vurunca maşası yamulmuştu kibar kullanın ama kibarlık badalası gibide olmayın test bilimsellikten uzak ve mantıksız .
bilmediğiniz için testin mantıksız olduğunu söylüyorsunuz
videonun başında açıklıyor, atlamadan sonra yere düşen bisikletin dayanımını ölçüyorlar, yani bisiklet yere düşünce bu noktalara baskı oluyor ve deneyi de bu noktalara kuvvet uygulamaktan geçiyor... [MENTION=9918]mdkbet[/MENTION] örnek olarak 50km dedim ama daha yüksek hızlar da mümkün...
daha yüksek hızda giden bir araba bana çarpmıştı bişey olmadı kask takıyordum eldivenlerim vardı vs... gerekli güvenlik önlemlerini aldığınız zaman hayati tehlike azalıyor gördüğünüz gibi...