Kar Tanesi..

Bu konuyu okuyanlar

Schzophren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kar Tanesi..
Dışarda yağan kar'a benzetiyorum seni..sende onun gibi avuçlarımın arasından eriyip gittin..Tutamadım..Dur diyemedim..Belkide cesaretim yoktu..Oysa ki Ne çok sevmiştim seni.Ne geceler geçirmiştim hayalinle baş başa..Daha bir gün göremedim yüzünü..öpemedim tenini..ve hapsedemedim kokunu ciğerlerime.Bu ayrılık çok tanıdık bedenime.Hayat bitt,artık hiçbişey eskisi gibi olmayacak sanmıştım ilk başlarda..Dalgalar vuruyor sahile.Martılar yine vapurdan atılıcak bi parça simidin peşinde..Ahmet Abi yine koşuyor..yine geç kalmış işe..Bakkal hayri amca yine " Bismiilah " diyerek açıyor ekmek teknesini o tonton yüzü ile..Radyo'da yine aynı şarkılar dönüyo..Alt komşunun oğlu Mert yine ağlıyo..Ben mi..Ben yine her gün öğlene kadar uyuyorum..Sonra kalkıp kayıntı soframı kurup,üç beş lokma bişeyler atıştırıyorum.Bayat ekmekleri ıslatıp penceremin kenarında duran kuşlara veriyorum.Sonra yine ard arda sigara içiyorum..Arada bir iki duble bişeyler içiyorum..Sonra yatağıma geçip sızıyorum..Sabah oluyor
ve Rüyadan uyanıyorum..

Farkettimde..
Hepsi Bir rüyaymış meğer..Sen gittikten sonra deniz eskisi kadar coşkulu değilmiş..Eskiden Şarkılar türküler söyleyen martılar sanki yas tutarcasına sessizler..Bakkal Hayri amca beni gördüğü zaman yüzü düşüyor..Nedir bu çocuğun hali diyormuş kapının önünde tavla atanlara..Radyo'da yine aynı şarkılar..Ama ben daha bi hüzünleniyorum aynı şarkılarda.Gözlerim dolu dolu oluyor,beraber dinlediğimiz şarkılar çıkınca..Güneş tepeye çıkana dek uyuyorum..aslında her gece uyanmamak dileği ile uyuyorum,Beceremiyorum.Canım isterse 3-5 lokma bişiler yiyorum,gerisini kuşlara veriyorum..Bari onlar yesin diyorum kendi kendime.Onlarında eski cıvıltısı yok.Onlarında sayısı her geçen gün azalıyo..Onlarda mı benı terkediyo dersin..Ard Arda Sigara yakıyorum,rakıma meze yapıyorum..Artık günde iki paket içiyorum,Umursamıyorum..Çiçeklerim eskisi gibi kokmuyor artık..Güneş eskisi kadar ısıtmıyor içimi.Ne Ay parlıyor eskisi gibi..Nede Yıldızlar harika geliyo gözüme..Kar tanesi eridi avuçlarımda..Tutamadım..Engel Olamadım...

By Schzophrenica..