Kapanmış Telefonlar Nasıl açılır?

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve isot tarafından 15 Haziran 2007 başlatılmıştır.

1. isot

isot Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Kapanmış Telefonlar Nasıl açılır?

Merhabalar arkadaşlar;
    Yurt dışından kayıtsız olarak gelen cep telefonlar burada kapanıyor.
    Bunu bazı telefoncular telefona kodlar girerek açmayı başarıyorlar ve hiçbir sorun olmadan da çalışıyor.Ben bunu merak ederiyorum.Bende yurt dışından telefon getirtecem ve nasıl açıldığını öğrenmek istiyorum.Telefoncuya onlarca lirayı bayılmak istemiyorum:)
    Program,link veya bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa bilgilerini sevinirim..
    Esenklikle..

2. isot

isot Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar araştırdım ve kendi sorunuma çözümü yazayım:)
    Yurt dışından gelen telefonları operatör şirketlerinin ana bayilerinde kayt ettirebiliyorsunuz.İster faturası olsun ister olmasın işlem ücreti karşılığında (2 ytl) pasaporta 1 adet telefon kayt ediyorlar.Kayt ettirirken pasaport kimin üzeriniyse onun gitmesi gerekliymiş.Hepsi bu:)

3. Ahmethz

Ahmethz Rektör

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Istanbul
    vay be araştırmacı gazetecilik tebrikler

4. RuNaL

RuNaL Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    tbrkler isot

5. isot

isot Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler...
    Bir çok kişi bu konuda aydınlatılmayı bekliyordu:)

6. TheGuardian

TheGuardian Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevabını kendin bulmussun ayrıca kapanan telefonları doğubank'ta açtırbilirsiniz fiyata göre açtırma ücreti değişiyor ben 100 YTL'ye açtırdım :)

7. tertunc

tertunc Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    o kadar pahalı mı

8. Mr.Fastfinger

Mr.Fastfinger Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    50'şerden açıyolar şuanda bi tanıdık için götürmüştüm.Ama açamadılar ;D Eşek şansı..

9. tertunc

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    100 lira verceğime web rehberden kayıtları pc ye kaydeder,konturları webden yollarım,yeni hat alırım.Webmesajcellden de herkese yeni numaram 53XXXXXXXX diye mesaj yollarım olay biter

10. kaan_123

kaan_123 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BİRADER BEN HACKER ESMERAY BU TEL SERİ MUMARADAN KAPANIYO YANİ SİZZİN TABİRİNİZLE *#06# KARE OLAYI BU UYEM ŞİFRESİ UYEMİ DEĞİŞTİRDİN Mİ BİDE TEL FLAŞ YAZIP KODLADIN MI OLAY BİTİYO

11. emubaltaci

emubaltaci Rektör Onursal Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    :S

12. uyusukpasa

uyusukpasa Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla benim kafa catladı ya...ne dmek istiyor arkadaş çözemedim...biri bi acıklama gecsin

13. beyaz_golge

beyaz_golge Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Buyurun size en detaylı açıklama:
    Arkadaşlar telefonların plaka numaraları diye tabir edebileceğimiz IMEI(seri) numaraları mevcutttur. Bu numara üretilen her telefon için farklıdır. Telefonunuzun IMEI numarasına telefonunuzda *#06# yi tuşlayarak ulaşabilirsiniz.
    IMEI numaraları telefonların içerisinde bulunan ve FLASH diye tabir edilen bir donanımın içine gömülü olarak kodlanmıştır. Yani bu numaranın yazılım ile değiştirilmesi imkansızdır!.
    GSM operatörlerininde kayıt altına aldıkları ve durumuna göre görüşmesine izin verdiklerini yada engelledikleri şey telefonun modeli, numarası (sim kartla alakası yok yani) değil, direk olarak sahip olduğu IMEI numarasıdır.
    Dolayısıyla kapalı bir telefonu yasa dışı olarak kullanıma açmak için yapılması gereken tek şey daha önceden kayıt altına alınmış olan ucuz bir telefonun sahip olduğu IMEI numarasını taşıyan FLASH ın sökülüp yeni telefonunuzun FLASH ı ile yer değiştirilmesidir. Ancak bu işlem yasal olmadığı gibi, aynı zamanda da telefonunuza direk donanımsal müdahele gerektirdiği için hem cihaz açısından tehlikelidir hemde cihazınızı garanti kapsamı dışında bırakır!
    Telefonunuzu kayıt ettirmenin diğer (ve yasal olan) bir yolu ise, ülkeye son günlerde giriş yapmış (o yıl içerisinde de olabilir tam emin değilim) olan herhangi bir pasaportu sahibiyle beraber yetkili bir GSM operatörü bayisine götürüp işlem ücreti karşılığında cihazın IMEI numarasının kayıt altına aldırılmasıdır.

14. regedit

regedit Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu bilgi tam olarak doğru değil, benim elimde şuan 3 adet kapalı telefon var :(
    hepsini pasaport ile kullanıma açtırdım ama bu ayın 9'unda yani açtırdığım günden tam 5 ay sonra telefonlar tekrar kapandı !!!

buda geçici bir çözüm

15. tertunc

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    Senin yöntemin yasal değil,bir yakalanırsan

16. emrah.yvz

emrah.yvz Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ARKADAŞLAR İSTERSENİZ OLAYI YASAL YOLLARDAN VE DAHA UCUZ ŞEKİLDE YAPTIRTA BİLİRSİNİZ...BİRAZ SABIR GERETİRİYOR SADECE...TURK PASAPORTUNUZLA TUM TURKCELL EXTRALARA GİDEREK 5 YTL KARŞILIGINDA İŞLEM YAPTIRIP TLF KULLLANIMA AÇTIRABİLİRSİNİZ..
    1)TURK PASAPORTU 2)2007 YILI GİRİŞ VİZESİ 3)TURKCELL NUMARASI gerekmektedir. NOT:pASAPORT SAHİBİNİN KENDİSİNİN GİTMESİ MURACAT ETMESİ GEREKMEKTEDİR.
    NOT:TLF SARJ DOLU OLMASINA DİKKAT EDİNİZ...(IMEI OKUNA BİLMESİ İÇİN)
    NOT:TAM AÇILMA SÜRESİ 5 İLE 20 GÜN ARASINDA DEGİŞMEKTEDİR

NOT:YABANCI PASAPORT İLE SADECE TEK NUMARA ÜZERİNDEN 3 AY İLE AÇILMKATADIR VE KULLANDIGINIZ TURKCELL HATTIN SÖZLEŞMESİ İSTENMEKTEDİR...

17. Quarismatic

Quarismatic Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sen sadece bu yazıyı yazmak için mi üye oldun :S
    HACKER ESMERAY mış :p

18. mr.meseli

mr.meseli Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım yazılım olarak ne kullandıklarını bilmiyorum fakat dayım elektronik müh. siemenste çalışıyo elinde yurt dışından gelmiş kapalı telefon var birde çalışan 3310 gibi dandik bi tel 3310un imei koduna bağlı chip gibi bişey war onu söküp cillop gibin yurt dışından gelmiş tele takıyodu diye hatırlıyorum ama bu işin yazılımsal yönüde var tabi bu daha mantıklı olanı bu konuda tanıdık bi telciden yardım istemek olur kanaatindeyim. Forumlarda bulman çok zor.

Arkadaşım az çok biliyo ama bu hacker lamer ilişkisi arasında gidip geldiği için biraz böyle heycandırık yazmış :)

19. rudeboy08

rudeboy08 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :) :)

20. Ahmethz

Ahmethz Rektör

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Istanbul
    sorun hatta değilki cihazda, cihaz iletişime kapalıysa ne yapsan boş.

Sayfayı Paylaş